Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Az nem egy paneltervező? Valamikor (~20 éve) még az volt emlékeim szerint
Használ valaki arduino-t linux alatt?
Kissé megszívatott. A pillanatnyilag aktuális 1.8.7 és az előző 1.8.6 nálam arduino nano-ra nem tud feltölteni, más arduino panellal nem próbáltam. Debian és ubuntu (kubuntu 14.04 lts és xubuntu 14.04 lts) alatt is próbáltam. Az egész azzal kezdődött, hogy vettem egy Wemos D1 mini pro-t, és először egy kísérletezős gépen raktam össze ami kell. Ezen pillanatnyilag debian/XFCE van, és gondoltam az arduino legyen a legfrissebb. A wemos-szal megy is, bár a fordítás igen-igen lassú. Utána próbáltam a napi nyúzású gépen, 1.8.2-ről frissítettem. A wemos ezen is feltölt, de az arduino nano nem. Próbáltam még egy harmadig (xubuntu-s) gépen is. Vissza kellett mennem 1.8.5-ig. A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Biztos hogy ez a gondja. Nekem is ubuntum van, nem az az oka.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy programmal kapcsolatban,amit szeretnék az az hogy majd az időbeállítást tudjam megcsinálni gombokkal és ehez probálkozok irni egy programot amit jelenleg a serialon tesztelek és a billentyüzet helyettesíti jelenleg a 2 gombot.A probléma az hogy ha lenyomok egy gombot és enter akkor egyszerüen csak a default fut és nem hajlando a második betüleütésre belépni az almenükbe.Mellékelem a kodot.
Mi lehetne a helyes megoldás?Ha majd korrekten fut akkor a helyén 2 gomb vezérelné és az lcd-re irná ki az adatokat. A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Amit át kell nézned: mit ad vissza a serial.available függvény (szerintem a bejövő adatoknak a számát, de nem biztos), és azt nézd meg, ha 2x egymás után hívod meg, akkor az elsőnél kapsz egy infót, de másodjára már nem ugyanazt adja vissza, hanem 0-t, mivel már kiolvastad egyszer, nincs új bejövő adat.
Elvben abban a függvényben lehet meghatározni akár hogy melyik ASCII betüre reagáljon csak,ha az nagyobb mint 0 akkor elindul,de a case-n belül már nem akarja elfogadni a 49 kodot ami az " 1 " gombot takarja mig az 50 " 2 " gomb.
Vagy akkor probáljam meg hogy a default sorra is rakjak egy break-ot de akkor mindig kilépne a case-böl A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
A Serial.available() nem karaktert ad vissza, hanem a queue-ban levő karakterek számát. Egy billentyű leütés + enter soha nem lesz 49 vagy 50, illetve ha sokáig csinálod akkor igen, de érted.
Kiolvasni read()-del tudod. ++ a 2 gombkezelés is el van rontva, mert az 50-et csak akkor vizsgálod, ha a 49 teljesül, aza feltétel csak a végén van lezárva. Javaslom a megfelelő tagolást, sokat segít a kód átlátásában!
Sziasztok!
Eddig nem foglalkoztam Arduinóval.Volna pár kérdésem,a linkelt kapcsolás ,valamint a program hozzá működő képes? Riasztót szeretném kiegészíteni :Bővebben: Link. Leírásban azt írja ,hogy bármilyen GSM modullal ,illetve Arduino Uno -val működik.Szerintetek Nano is megfelelre erre a célra? Milyen GSM modult rendeljek ,esetleg van ami bevált,nem horror áron?Az Ebay -en bőséges a kínálat . Köszönöm!
A nano ugyanaz mint az uno, ha uno-val megy akkor nano-val is kell neki. Erre szerintem még egy attiny85 is megfelelne. GSM modullal nincs tapasztalatom.
A kapcsoláson a 7805-öt nem igazán tartom szükségesnek, a nano (és az uno is) tartalmaz egy 5 Voltos stabilizátort, a VIN pin-en keresztül 7-12V közötti feszültséggel meg lehet táplálni. Illetve a riasztó jelzés kimenetét is érdemes megnézni, mert az Atmega328 chip-ek nem igazán tolerálják az 5V fölötti jelszintet. Tehát ha ez az átjelzés mondjuk 12V, akkor az első riasztáskor kinyírja a uC-t, de akár a GSM modult is. A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Értem ,köszönöm! Ha esetleg valaki jártas GSM modul téren ,bármilyen javaslat segítség volna.
Bármelyik SIM800 vagy SIM900 modul megfelel a célnak. Talán a SIM800L a legolcsóbb és a legkisebb méretű.
A program működőképes, de csak játékra való. Ha ezt egy riasztóhoz szeretnéd használni akkor még van mit csinálni. (A program nem ellenőrzi a modult, nem tudja hogy csatlakozott-e a mobil hálózathoz, ha küld egy SMS-t az valóban megtörtént-e, stb. stb.)
Én ezt használom, szintillesztésekre vigyázz!
M590 GSM modul
Sziasztok, Ezt a modult lehet videojel továbbításra használni?
Ha percnként egy 320 x 240 pixeles kép továbbításával megelégszel, akkor igen, egyébként nem.
Másodpercenként 1 kép. Ennél el lehet érni biztosan lehet jobb eredeményt is, megfelelő programozási tudással.
Legjobb esetben 2Mbps az 250Kbyte/sec, 320x240 tömörítés nélkül 77Kbyte, mp-ként 3.2 kép. Tömörítve még több. A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
Tegyük hozzá a "77Kbyte", csak 256 lehetséges színt jelent pontonként!
Nem igazán nevezhető video jelnek.
Főleg, ha fekete fehér. Kis tudással 1 byte-on két fekete fehér pixel is átmehet, de ekkor csak 128 árnyalatú lesz. Mondjuk ehhez kell hardver is, ami rögtön ezzé tudja konvertálni a képet.
Így akár 10 frame/sec is lehet!
Akkor meg is van a fekete fehér 128 árnyalatosnak a 6,4 frame/sec... Ez biza igen kevés lesz.
Azért ez nem ilyen agyszerű a gyakorlatban!
Mivel ez mégiscsak rádiózás, egy meghatározott elégé túlterhelt sávon. Rengeteg a zaj ezért szükséges hiba ellenőrzés, és esetenként az adatok újra kérése (küldése). Ami roppantul leronthatja az átvitel sebességét.
Tegyük hozzá, hogy pár méteren belül, egyébkén igen csak gyengécskék ezek a modulok erre a feladatra. Másodpercenkénti egy kép pedig nem nagyon nevezhető videónak, a tömörítéshez pedig igen csak oda kell tenniük magukat a feldolgozó HW-eknek.
Ezt gondoltam. A javító bitek, bájtok még mehetnek jöhetnek, de ez a 6.4 is kevés. Ennél ezek miatt még kevesebb lehet. Kis képernyőn még játszhat 160x100 esetleg, így rögtön csak a negyede kell de az meg kicsi..
Köszönöm! Wifin keresztül, viszont pld az XMEye aps elég jó minőséget ad.
Jó eséllyel tömörített jelet visz át, úgy pár Mbps elég lehet pár Mpx átvitelére.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |