Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: Azok sima ohmos terheléshez valók (izzólámpa, vasaló, olajradiátor stb)„Ami reléket az amatőr elektronikai boltok termék palettáján találok, nekem azok harmat gyengének tűnnek” Az induktív fogyasztók (motor, trafó stb) kapcsolása sokkal nagyobb kihívás.. (pl ívoltás)
48VDC 10A -t mivel lehet kapcsolni a legkönnyebben? Ohmos terhelés. Próbáltam egy relét, bekapcsolás ment, de bontáskor csúnya ívet húzott. Nézzek nagyobb relét, vagy vegyek DC SSR-t?
Például ilyet?
Egy megfelelő FET és egy FET meghajtó elég a feladatra, sokkal kevésbé melegszik, mint egy tranzisztor.
Biztos csak ohmos a terhelés..?
STP55NF06L FET-em van itthon, remélem, ez jó lesz. Majd holnap kipróbálom.
Elhanyagolható mértékű a terhelés induktivitása. (2.4uH-t mértem)
Annak bírnia kell. Ha nem sűrűn kapcsolgat (PWM), 3,3 V-os Gate feszültség is elég.
Idézet: Én ezt találtam róla. „kell-e galvanikus elválasztás a vezérléstől”
Ez oké, de a galvanikus elválasztás szükségességét Te és a vezérlő áramköröd határozza meg.
Pl: azonos(lehet)-e a vezérlő áramkör negatív tápja (GND) a kapcsolni kívánt eszköz tápjának negatívjával? Azt csak halkan jegyzem meg - mivel ilyen kérdést tettél fel - hamarabb célhoz érhetsz a gyárival...
Sziasztok! 2013. februárjában "karmantyu" keresett egy 812H-1C-C E relé helyett valami helyettesítő terméket. Most én is erre a sorsra jutottam. Viszont az általa talált Finder és Omron relé helyett én egy GOODSKY RWH-SS-112D típusút kaptam a boltban.
Kissé más amper értékekkel, mint az eredeti SONG CHUAN volt. Kérdésem az lenne ahhoz aki otthon van a relékben, hogy ez megfelelő lesz-e nekem egy Gorenje mosogatógép paneljébe. Előre is köszönöm!
Mik azok a kissé már paraméterek?
Az eredeti relén a következő értékeke voltak feltüntetve: 7A 250V~, 16A 277VAC, 20A 125VAC, 12A 250VAC.
A helyettesítőn pedig: 12A 250VAC, 15A 120VAC, 15A 24VDC, 10A 255VAC, 12A 250VAC.
A helyettesítő többet bír, mehet bele.
Köszönöm, már kapcsolom is a pákát.
Köszönöm a segítségedet. A két zavarszűrővel együtt cseréltem a relét ahogyan annak idején karmantyu is tette, és tökéletesen működik.
Sziasztok!
Adott egy általam tervezett öntözőrendszer villamos tervrajza. A működése pofonegyszerű, két szivattyú kör van, mind kettő független egymástól. Mind két mágnes kapcsoló után hozok egy "kapcsolt fázist" ezzel vezérlem a HIBA reléket. Mind két szivattyúról, multival hozok egy fázist. Ezzel azt figyelem, hogy vajon bekapcsolt-e valamelyik védelem. Ha nem -> ciszterna szelepet nyitom és arról öntözök. Ha igen -> hálózati víz szelepet nyitom és arról öntözök. A tervben a hiba jelzést két PIROS lámpa mutatja, de szeretnék egy két csatornás RÁDIÓS átjelzőt is. A hiba nyugtázását az ADÓ oldalon szeretném megoldani. A rádiós átjelző VEVŐ oldalán két lámpát szeretnék, amik folyamatosan 0-24 órát világítanak, ha egyszer HIBÁT jelzett a rendszer. Problémám az hogy - A mélykúti szivattyú csak 22:00-06:00 ig üzemel -> ezért a hiba lámpa csak ebben az időszakban fog világítani. Azt szeretném, hogy az adó/és vevő oldalon 0-24 ben jelezze a hibát addig, míg az adó oldalon le nem nyugtázom. - Csak FIX fázisom van ÜZEM/HIBA jelzésre. Nem tudom milyen relé szereti ha folyamatosan húzva van.
Szia!
Öntartó kapcsolással megoldható a feladat: Bővebben: Link Kétáramkörös relé kell hozzá. S1 egy alapból zárt nyomógomb, ez a "Nyugta" gombod. S2 pedig az átjelző kimenete. A föld és a pozítív kapcsok helyére természetesen neked a fázis és a nullát kell kötni, 230VAC tekercsű relével. A folyamatos üzemet pedig bármelyik relének bírnia kell, tapasztalatból merem ajánlani a Finder, Relpol, Schrack márkákat. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
Sziasztok.
Léptető relé alkalmazásán agyalok. Első körben olyant kerestem ami szakít fázist és nullát is, de arra gondolok, hogy kevesebb a hibalehetőség ha csak fázist. Vajon egyáltalán mennyire problémamentes megoldás a léptetőrelé? Vagy maradjak az alternatív kapcsolásnál? Köszönöm.
Mitől lenne problémás? Attól függ, mire akarod használni. Pl. sok és gyors kapcsolásra alkalmatlan.
Udvari világítást szeretnék vele fel, le kapcsolni. Miért problémás?
Mert ez maga egy szerkezet, műszer. Te is írod, h sok kapcsolásra alkalmatlan. Talán elkopik vagy nemtudom. Illetve adatlapján olvastam egynek, h használati közeg 0-40fokig. Nálam fagyna is.
Erre teljesen felesleges bármilyen relé, alternatív és keresztkapcsolók bőven megfelelnek.
Itt egy adatlap..
Mennek -40 fokban is és 100000 kapcsolárt bírnak.. Ha mindennap 10X kapcsolod 27 év.. A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
Ez meg 0 fok alatt nem igazán ajánlja: Bővebben: Link
Ezért kell tudni a használati hőmérsékleteket és ahhoz választani, ilyenkor nem biztos hogy a legolcsóbb a megfelelő.
Ezt láttam én is, de valami nem ok.
Ez szakít fázist és nullát is ugye? Illetve az ízzónál a rajz hibás.
Természetesen nem, mivel ebben a típusban csak 1 a záró érintkezők száma.
A 412412-nek van 2 érintkezője.
Ha megnézed a reléket akkor amelyiknek felől 2 csatlakozója van az 2 pólusú, amelyiknek 1 annak csak 1 pólusa van. Az égő csak jelképesen van odatéve, ha nagyon megnézed több helyen szakadás is van a rajzon
|
Bejelentkezés
Hirdetés |