Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   888 / 1164
(#) eSDi válasza nthg hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Valamilyen Delay Line. Régebbi TV-ben, videómagnóban lehetők fel.
(#) nthg válasza eSDi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm az infót, így már van merre indulnom.
(#) asasin hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok!

Ez milyen alkatrész?
(#) proli007 válasza asasin hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Hello! Ez valami trimmer kondi lehetett leánykorában..
(#) elektroncso válasza asasin hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Ha jól látom hernyó trimerkondezátor. A működése nagyon egyszerű, a kerámiacső belső fémezése az egyik fegyverzet, a másik a kívülről rátekert huzal. A huzal fel és letekerésével tudod az értékét beállítani.
(#) Epu2 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Hajdanàban mög rövid hullàmon is hasznältäk. Kicsiben.
(#) asasin hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) grimbuszkulcs válasza fratib hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
General Electric gyártmány. Tipust nem találtam. Magyarországi képviseletük talán pontosabbat tud mondani. Egész valószínű hogy már nincs forgalomban.
(#) nedudgi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
A 260 Ohm értéket miből állapítottad meg?
(#) kadarist válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Spgabor mérte meg speciálba.
(#) Hp41C válasza Tambi hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
A 74LS07 kimenete alacsony szinten max. 40 mA -rel, a 7438 max. 48 mA -rel terhelhető. Nem sok különbség van köztük. Persze párhuzamosan kapcsolhatók a nyitott kollektoros kimenetek, ekkor 6 inverter már 240mA -rel, a 4 NAND kapu 192 mA terhelhető.
20MHz ~ 50ns. 5V -ról 500 ohm -os ellenálláson keresztül 10 mA áram folyik. Legyen az alkalmazott kapuk és a rá kapcsolódó bemenet, a szerelés és a felhúzó ellenállás szórt kapacitása 20pF. A kialakuló RC kor időállandója 10ns. Ez 100 MHz frekvenciának felel meg, ami csak ötszöröse az átvitt jel frekvenciájának. Jól látható az RC kör hatása a "20MHz TTL*.png" képen. A lassú felfutásért az RC kör a felelős.
A "20MHz CMOS*.png" képen pedig az látható, hogy a tranzisztoros fokozat elrontja az erősítő kimenetén még jó jelalakot. Minek is az az erősítő, amikor adatlapja szerint közvetlenül meg tud hajtani 50 - 75 ohm -os koaxiális kábelt.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az alábbi linken látható csatlakozóban, milyen érintkezők lehetnek?

Bővebben: Link
(#) villanyipi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!
Valószínűleg nikkelezett réz
Ez szabvány csőfoglalat sbt10-es geiger müller csövekhez.
(#) gabilow hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Ez egy elektromos kerékpár 36 voltos lítiumos aksi szabályzó, BMS. A bekarikázott alkatrész felizzott amikor kivették az alu házból. (valószínű valami zárlat).
Milyen alkatrész lehetett? Hátha javítható ha csak ez ment tönkre.
Köszi.
(#) kowi válasza gabilow hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
"3 lábúra mi van írva? Mert ha stab íc akkor az alkatrész egy egyszerű dióda.
(#) morgo válasza gabilow hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
A Z2 feliratból következtetve zener lehet.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) gabilow válasza kowi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
FR 024N. Én is zenerre gondoltam de hány voltos lehet?
(#) Peter65 válasza gabilow hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Általában 18V-os zénerek szoktak ilyen helyen lenni, a fet megengedett Ugs feszültsége miatt. Ha meg tudod mérni a fetmeghajtó tápfeszét, akkor annak alapján lejjebb is lehet menni (pl.: ha 12V, akkor 15V-ös zéner is jó), de lehet pont az ment tönkre, és annak a túl magas feszültsége nyírta ki a zénert. Szóval előbb a tápköröket kellene kellő óvatossággal leellenőrizni.
(#) Sanyesz5 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ez most komoly volt? Mindjárt gondoltam mi az anyaga, az hogy mi a fém csatlakozó típusa az érdekelne, azt is tudom mihez van mert nekem is olyan csövem van, ki is nyomtattam a csatlakozót csak az oldalon a fém pinek típusát nem részletezik amihez a modell van tervezve.
(#) gabilow válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Köszi a válaszokat. Egy 20A, 600V-os fettel próbálkoztam, mert az eredeti fet is tönkre ment(ez volt itthon).
5,1V zenerrel nem nyitott ki a fet, 8,2 voltossal meg pillanatok alatt forró volt. Lehet más is tönkre ment a panelen.
(#) Bender92 válasza gabilow hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Csak egy ötlet. A Z1 tipusát lenne érdemes megnézni és azzal a feszűltségértékűvel kipróbálni.
(#) szepi003 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok került hozzám a képen látható kijelző,sajnos semmi adatot nem találtam róla.Hátha valaki ügyesebben tud keresni a guglin .köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Discoking98 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Erről tud valaki valamit? Azt én is el tudom olvasni hogy DC-DC converter, de neten rákeresve semmit nem mond magáról.
Előre is köszi.
(#) Bakman válasza Discoking98 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Én ennyit találtam (más típus), lásd melléklet. Egy-két adatbázis szerint még létezik a gyártó cég de valószínűleg nagy karriert nem futottak be, szinte semmi infó róluk. Ha ez sem leválasztott kimenettel rendelkezik mint a másik típus, amiről találtam egy szkennelt oldalt, nem érdemes vele foglalkozni. Ekkora méretben 1000 - 3000 V-ot kibíró, leválasztott DC-DC konvertereket gyártanak.

PID-U.jpg
    
(#) Bakman válasza Discoking98 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Bocsánat, módosítanék. Ha a matrica igaz, akkor vagy felvásárolta őket az Artesyn vagy belőlük lett az Artesyn. Előbbinek nagyobb a valószínűsége.
(#) Discoking98 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Nemtudom én hogy nem bukkantam erre rá, valószínűleg figyelmetlen voltam.
(#) kormika hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok! Éppen egy miniatűr RC helikopter feltámasztásán dolgozom, nem megy a farokrotor, mert nem kap a motor áramot. Egy 8 lábú SMD IC-hez futnak a vezetősávok, amin a felirat a következő: MX113
110930T
A gugli most nem volt barátom, arra rájöttem, hogy ez eszköz egy H-híd, a kérdés igazából az lenne, hogy az 1-es láb és a 4-es láb közé iktatott 0603-as ellenállás mi célt szolgálhat, mert ez el van égve, nem kimérhető sajnos. A farokrotor betekert a karácsonyfáról egy díszszalagot, és akkor adta meg magát a heli, pontosabban a farokrotor vezérlése, mert ha direktben adok neki áramot, akkor megy. A panel alapján kiderítettem a lábkiosztását, 1-es lábra megy az ominózus ellenállás, 2-es, 3-as a vezérlőjelek a mikrokontrollertől, 4-es láb táp, 5-ös motor egyik pólus, 6-os, 7-es GND, 8-as motor másik pólus. Nem szeretnék az ellenállással kísérletezni, nem akarom az esetlegesen működő H-hidat, vagy ne adj Isten az ismeretlen mikrokontrollert a túlvilágra küldeni. Találkozott már valaki hasonló alkatrésszel? Mi lehet az ellenállás szerepe, áramkorlátot beállító tag? A válaszokat előre is köszönöm
(#) Sebi válasza kormika hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Vajon miért kellett oda H-híd, hiszen csak egy irányba forog a motor...
Egy 0603 áram érzékeléshez elég bizarr. Azonban, ha tényleg ez volt a funkciója, akkor szakadása esetén a hozzá kapcsolt félvezetőkön folyt a motor áram, ami végzetes.
(#) kormika válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Azért kellett a H-híd, mert ez egy gyerekeknek szánt, lebutított koax heli, amin a főrotor kollektív vezérlése helyett az előre-hátra repülést úgy oldották meg, hogy a farokrotor függőlegesen áll, előre repüléshez megemeli a gép farkát, hátra repüléshez pedig lenyomja, így a főrotor "már nem csak függőlegesen fúj" ezért elindul a gép valamelyik irányba. Mivel nem ismerem a kérdéses alkatrészt, nem tudom, hogy mi kapcsolódik a tokon belül az ellenálláshoz, az ellenállás egyik vége a tápon van, a másik vége pedig a tok 1-es lábán. Ezenkívül a tok a 4-es lábon közvetlenül megkapja a tápot, ezért gondoltam arra, hogy ez egy áramérzékelő ellenállás, mert ha semmi nem korlátozná az áramot, akkor egy esetleges megszorulás esetén minden füstölne, mivel a Li-Po akksi (akármennyiren is kicsi ebben a madárkában) simán lángra tudná lobbantani az egészet. A főrotorok körében is van áramérzékelés, de ott jól kivehető, a két n csatornás FET egy-egy ellenálláson keresztül megy a testre, az ellenállásokon eső feszt pedig egy LM358 figyeli, és az alkatrészek értéke alapján kb. 1,5A-es áramnál földre húzza a FET-ek gate-jét.
(#) Hidrowick hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Üdv!
Tudnátok segíteni,hogy mivel lehet a képeken látható smd táp ic-t helyettesíteni? Nem találtam sehol.
A nagyobbik ic csak a méretarány miatt van a képen.
Előre is köszönöm a segítséget!
Következő: »»   888 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem