Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Akkor a tüskéid, vagy a nem megfelelő IC hidegítés, vagy nyák áramköri hiba miatt van. A 78× áramkörökre nem jellemző a rendellenes viselkedés.
Lehet, hogy a tüskékkel kicsit eltúloztam, és ezért bocsánat is, de a lényegi része tényleg csak az lenne, hogy a kimeneten később jelenjen meg a feszültség, mint ahogy bedugod a hálózatba, és a lehető leghamarabb tűnjön el, amint lehúzod a hálózatról
Hali!
Ha az 1N5819 diódát mérem, annak a másik irányba is vezetni kell valamilyen mértékben?
Melyik az egyik irány?
Schottky dióda. Nyitófeszültsége alacsonyabb, mint "normál" szilícium diódáé, jobb műszerekkel talán mutat némi záróirányú áramot. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
Szia!
Ha az adatlapjának hinni lehet, 40 voltos a zárófesze és ott 1 mA-t írnak szivárgó áramot (?).
Termnészetesen, a záró irányra gondoltam.
Szevasztok ! Azt szeretném megtudni, hogy mágneskapcsolók ( kontaktorok)esetében az a megjelölés, hogy ESC, BZ Amparo mit jelent továbbá mi a különbség a 2KE és a 3KE között? Tervezek kontaktort vásárolni majd felszerelni és nem szeretnék nagyon mellényúlni.
A multi méréshatártól függően egy hasonlónál 0.2-0.7 Mohm körül mér záróirányban.
Nem engedi a referenciánál jóval magasabbra az időzítő kondenzátort feltöltődni. Ne tudd meg, fordítva rajzoltam be. Így pont fordított a hatása. rövidebb idő alatt kapcsol be.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
Negatív feszültségre? Ebben a bekötésben? Nem hiába kérdeztek rá!
Sziasztok!
El tudná nekem magyarázni valaki, hogy ebben a dokumentumban a 13. oldalon, a "Fogadott bitek értelmezése" feliratú képen látható jelsorozatban a hexa és bináris értékek feletti számsorozatot hogyan kell értelmezni? Ezek a számok milyen jellemzőjét képezik le a jelsorozatnak? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
Gyere át a "Rádiós távirányítás" topikba, ott megbeszélhetjük, ne itt offoljunk.
(a baloldali sávon éppen megtalálhatod) A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
Bináris számátvitel RZ (Return to Zero) rendszerben. A jelalak felfutása a jel kezdete. Ha a H szint rövid, akkor nulla, ha hosszú, akkkor egy az adat.
524: az első H szint hossza. 1432: a következő, L szint hossza. 1552: a második H szint hossza. 484: a következő, L szint hossza. Kicsit el vannak tolva ide-oda a számok de kijön. Nem tanulmányoztam a programot, hogy egy egység mennyi időt jelent. Az értékek, gondolom én, valamilyen fix frekvenciájú számláló értékei.
Köszönöm, megpróbálom értelmezni, amit írtál.
Ha egy NodeMCU-val szeretnék egy 230VAC-s 5v tekercsű relét működtetni akkor illik egy FET-en keresztül cibálni a relét vagy mehet közvetlenbe?
Inkább optón keresztül szerintem.
A leválasztás miatt? arra nem sok szükség van, mert az egész egy műanyag dobozba kerülne ( villanykapcsolódoboz)
A dobozba csak a 2 ér megy be és két ér jön ki! 5 v minden bent lenne, még tervezgetem, azért kérdeztem
Ha lenne olyan relé, aminek a meghúzóárama kisebb, mint 12mA, akkor mehetne. Tudtommal nincs ilyen. FET, tranzisztor, vagy valami egyéb kell oda.
Az áramkör + tápról megy. Az 5 V is +, csak az elírásom mínusz 1. Alá.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |