Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
Szerencsére nem túl poros a hely, ahol lakok.
![]() Egyik helyen, ahol telepítettem, láttam, hogy valami folt van az egyik panelen. ~Másfél év után. Úgy nézett ki, mint egy nagyobb madárkaka. A tulajdonost éppen lefoglalták, odavittem a létrát és megkapirgáltam. Nem jött. ![]() -Hogy a villám csapkodna abba a sárkányrepülőbe, aki kiköpködi a rágógumit! A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
Ma szerelték fel az órát és már megy a rendszer.
1F lett 3,6kW growatt inverter 4,32kWp 16db panel. 2x250V string 2x túlfeszvédő, dupla túlfeszvédő a 230V oldalon is. Saját szereléssel kb 1M-volt a cakk pakk kompletten tervezést(regisztrált terv kellett + 4 doboz pizzát beleszámolva. 5 évre számolom a megtérülést maximum. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
Ha van D, DNy -i tájolású tetőd, napkollektort mindenképp tegyél fel.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
Sziasztok!
12V 14Ah akkuhoz hany wattos napelem ajanlatos? Illetve milyen toltesvezerlot ajanlanatok?
Annyit töltsön a napelem, amennyi kiveszel belőle, az akksi kapacitása nem határozza meg egyértelműen a napelem méretét. Télen kevesebb a napsütés, ha azt akarod, hogy ilyenkor se merüljön le az akksi, akkor ezzel számolj. A kérdésed nem tartalmazza a szükséges információkat.
Sziasztok!
1db ilyen napelem modult szeretnek hasznalni. Az a kerdesem hogy kozvetlenul rakothetem a toltesvezerlore? Vagy kell bele soros dióda? A ceg nemtudja, hogy van e benne. https://www.zoldmegoldas.hu/napelem-panelek/polikristalyos-napelem-...l.html A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
Milyen az az ilyen?
Adatlapban le kéne írva lenni.
Szinte biztos, nincs benne dióda, ha töltésvezérlőt akasztasz rá, akkor nem is kell.
A napelem felé nem tud folyni aram ha este van?
Illetve ha az akksikbol nagyobb szeljesitmenyt veszek ki, mint a napelem akkor a napelem nem megy tonkre ? Bocsi az amator kerdesekert, most ismerkedem a napelemekkel.
A töltésvezérlő nem engedi visszafelé. A napelem áramgenerátor jellegű. Ha rövidre zárod, akkor sem szabad tönkremennie. Csupán picivel, 5-10%-kal több áram folyik rajta rövidre zárva, mint optimális terhelésen.
Sziasztok!
Vettem egy 30Wattos napelemet. 21V uresjarasi feszultsege van. Napsutesben 20,5Voltot mertem rajta viszont ha rakotok egy 21W-os autos izzot akkor leesik a feszultseg 100mv ra ea az izzo meg halvanyan sem vilagit. Rossz a napelem vagy atvertek a teljesitmennyel?
Ez gyakorlatilag rövidzárlatnak tekinthető, ebből ne vonj le következtetést.
Papírforma szerint valami hasonlót kell tapasztalnod.
A napelemeknek van egy feszültség és egy hozzá tartozó áram értéke, ahol a legtöbb teljesítményt lehet belőle kivenni, és ebben a pontban kellene használni! Nem terhelheted úgy, mint egy akkumulátort! A 12V 21W izzó mint rövidzár szerepelt...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
Amúgy a napelem a rövidzárhoz közeli állapotban szeret működni. (áramgenerátor)
De ha a terhelő áram eléri, vagy meghaladná a napelem rövidzárási áramát, akkor a feszültség leesik, és 0 feszültséghez 0 teljesítmény tartozik. Ezért van szükség a töltésvezérlőre.
Számoljunk:
30W napelem 21V üresjárati feszültség. Legyen mondjuk 24V/30W, az olyan 1.25A. Higgyük el hogy az optimális áram és a rövidzárási áram nagyon nem tér el, ha már ennyien mondják. ![]() 21W-os autós izzó (gondolom 12V-os, mert az mostanság a járatos érték), akkor az névlegesen 1.75A, DE az ellenállása olyan 6.8Ohm, ha világít. De nem világít, így sokkal kevesebb, mondjuk tizede, azaz 0.7Ohm. 0.7Ohm-on 1.25A az olyan 0,8V. Persze Február elején, nem verőfényben próbáltad, a fene tudja merre irányítva, így teljesen reális az a 100mV nagyságrend amit mértél... De nem értek hozzá. ![]() Idézet: „a napelem a rövidzárhoz közeli állapotban szeret működni.” Szerintem valamit félreértesz. A rövidzárhoz közeli elég távol van a karakterisztika szerinti optimális terhelési állapottól. Képen Voc (rövidzár) Vmpp (optimális munkapont). Idézet: „Képen Voc (rövidzár) Vmpp (optimális munkapont)” A Vmpp stimmel, de a Voc nem a rövidzárási, hanem az üresjárási feszültség. (Rövidzáron nem lehet 35-40V)
Igazad van. Elírtam. A másik végén... De az még messzebb van.
![]() A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
Koszonom a valaszokat kezd vilagos lenni.
A napelemem del-kelet fele nez. Mellekelek kepet. Lenne egy olyan kerdesem, hogy parhuzamos kotes eseten mi tortenik ha az egyik napelem szinte nem kap fenyt a masik meg sugarzo napsutest?
Lehet rosszul fogalmaztam. Pont arra a kanyarra céloztam, ami az ábrádon is látszik. (csak nem találtam hirtelen ábrát) Az azért mégis csak a meredek esés miatt a rövidzárhoz van közelebb. A töltésvezérlő tartja itt a munkapontot, ahol a napelem a legnagyobb teljesítményt adja.
A legnagyobb termelés mindig a leggyengébbhez igazodik.
Ezek a cellák sorba vannak kötve,ha egyet eltakarsz,megszűnik a termelt áram.Erre találták fel a bypass diódát,de szerintem ebben a panelban olyan nincs.
A napelemes rendszerek alapvető tartozéka a bypass dióda, amely biztosítja a túlmelegedés elleni védelmet. Elsődlegesen ez a feladata.
De az látszik,nem lehet láthatatlanul beépíteni.Neki 1 szem napeleme van,ez még nem rendszer
![]()
Az sem lehetetten. A nasa már megcsinálta. Az összes cellára raktak a napelemen belül is.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |