Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm szépen.
Ezt is okvetlen megpróbálom összehozni. Lehet, hogy ez lesz az első, amibe belevágok.
Akkor Rózsa Sándor - amatőr mérőkészülékek építése című könyve, vannak benne ilyen kezdő kapcsolások, a neten szerintem megtalálod a könyvet. Vagy itt van egy komolyabb, ezt az egyik fórumtárs rajzolta sok évvel ezelőtt, elvileg működik is, extra benne még, hogy akkus üzemre lett tervezve.
Megvan a szürke is, meg a színes fedelű is.
Köszönöm szépen a rajzot. Ez már nagyobb falat lenen nekem. De nem kizárt, hogy egyszer nekifutok. A két TDA-s ic talán gond lehet. Mármint a beszerzése. Még nem néztem utána, de nem hiszem, hogy minden bokorban teremne.
A linkre nézve, ez aztán tényleg deszka modell.
Még diák koromban, valamelyik gyár felszámolásakor vettem a szkópcsövet pár száz forintért. Sokáig porosodott, aztán inkább az izgalom, időtöltés, meg tudom-e csinálni kedvéért kezdtem bele. Sok ilyen egyszerű rajzot összegyűjtöttem, sok alkatrészből állóba nem akartam belefogni.
A Rózsa könyvekben is vannak jó rajzok, egyszerűek, de rendesen elkészítve hasznos, használható mérőeszközök is lehetnek.
Remélem, nekem is összejön valami.
Hol érdemes keresgélni olyan "szkópot", ami esetleg már működésképtelen.
Azért mondjuk a katódsugárcső és a trafó jó lehet? A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
Kérdezz rá a hirdetőben.
Jófogás, vakera, stb. de ezeket általában szinte ugyanannyiért adják mintha működne, szóval nem éri meg. Nekem volt régen egy DG7-113F csövem, alighanem itt vette meg valaki az apróban, de hogy mennyiért arra már nem emlékszem. Meg volt két nagy kör alakú orosz, azokat meg ingyen odaadtam valakinek. Ennyiért amit kérnek érte már működő szkópot is kapsz, nézz szét ott is. Én nem sokkal többért árultam a 100 megás működő szkópomat ami kontakthibás, senkinek nem kellett...
Ezeket már megnéztem, de nem volt értékelhető találat.
Az itteni hirdetőt néztem először.
Egyet láttam, de az még NDK-ban készült. Semmi bajom az NDK-val, csak ahhoz már nehéz volna alkatrészt beszerezni.
Szerintem, ha építeni szeretnél, csak akkor kezdj bele, ha a főbb alkatrészek megvannak, vagy olcsón be tudod szerezni. Könnyen szaladnak ki apránként is az ezresek, (szkópcső 2 ezer, trafó 2 ezer, forgókapcsolók 1 ezer, stb.) aztán már 10 ezer körül jársz. Aztán meglátsz egy használt, kishibás szkópot, közel ennyiért. Ott megvan minden, csak meg kell javítani. Ami nèha egyszerű, de gyakrabban sok fejtöréssel jár. És általában ezek az olcsóságok a legdrágábbak, mert mindig lesz vele valami kínlódás. Aztán elkezdesz feljebb tekintgetni...
Persze nem a kedved akarom elvenni, ezeket csak pusztàn az anyagi oldalról írtam. Ha megvan a szkópcsöved és van kedved, időtöltèsnek szánod, szerintem èpíts. (Apróban ha feladsz egy kereső hírdetést, lehet hogy valamelyik kollégànál kallódik szkópcső és egyebek, talán jutányosabb áron mint az egyéb oldalakon.) A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
Csövem van három. Csak a gond, hogy kicsik. 10-es a legnagyobb. Jó lenne legalább 12-es.
A trafóról azt hittem, hogy van. Ma úgy volt, hogy nekifogok. Kipróbáltam és kiderült, hogy zárlatos. Most úgy néz ki, hogy a trafón kívül minden megvan. Talán egy, két potméter ha hiányozhat. De hát az úgyis kacsolásfüggő. Akkor kell majd beszerezni, ha már van konkrét kapcsolás. Annak az egyszerű rajznak akartam nekifogni, amit a múltkor feltettél. A trafónál most elakadtam. A próbálgatást úgy képzelem, hogy van egy trafóm, ami csöves rádióban volt. A kisebb feszültségeket meg adja egy másik. Ha minden működik, legfeljebb csinálok egy kapcsolóüzemű tápot hozzá.
Hirdetni próbáltam, de nem sikerült.
Szerintem a 7 cm-esek sem olyan kicsik, teljesen használhatóak és általában kisebb feszültséggel kivezérelhetőek.
Nekem volt egy 230/230 V-os trafóm az L betűs elektronikai áruházból, azt 2- vagy 3-szorozva adta a cső nagyfeszültségeit és az eltérítést, egy 6 V-os pedig a fűtést és a +5 V / -5 V -ot. Ha nagyon nincs trafód, akkor a nagyfeszültségű részhez rakhatsz két "szembefordított" trafót próbára, nagy áramok nem lesznek, elég kisebb teljesítményű is. (Pl. 230 V / 12 V - 12 V / 230 V) A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
Köszönöm a tippeket.
Szia pancser1960!
Tudok adni használt, de működőképes emg szkópban használt csövet, árnyékolással együtt, ill trafót is. A cső valódi kétsugaras cső, két elektronágyúval. Üdv
Ez nagyon jó!
Írok üzenetet. Köszönöm szépen.
Szia!
Erről a rajzról szeretnék érdeklődni. Megvan erről a szkópról a többi rajz is? Köszi.
Melyik rajz?
Innen le tudod tölteni, picit várni kell, hogy alul a processing... felirat eltűnjön:
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Ha nagyon nem megy, valahol nekem is megvan, majd átküldöm.
Igen!
Ez lesz az. Köszönöm szépen.
Közben megoldódott.
Köszönöm szépen.
texo-b23
Ennyim van róla, lassú letöltés ingyenes. Néhány kép is van benne, úgy könnyebb elképzelni. A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
Köszönöm szépen.
A nagy képek tényleg sokat segítettek. A képességeiről nem nagyon közöltek adatokat. Neked volt, vagy van ilyen szkópod? Mi a tapasztalat?
Nem, sajnos nincs. Játszottam az utánépítés gondolatával, de (szokás szerint) addig ültem a "problémán" míg okafogyottá vált. Abban az időben 1Mhz-es (na jó, volt 3 megás is) csöves szkópok voltak a "mezei" hobbisták "elérhető közelségében. Már amennyire én láttam.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
Tegnap, mikor először megkaptam a leírást, az első fejezetet átugrottam, mert azt hittem, csak bevezető.
Pedig abban volt, hogy 0-10 mega a "tudása". Én sem siettem el az építést. Először nem volt pénzem rá. Aztán, mikor lett rávaló, időm nem volt. Most talán összejön. Igaz, olcsóbban lehetne venni, mint amennyit eddig alkatrészre költöttem. De hát a játék öröme a fontos egy magamfajta vénembernek.
Sok dologgal voltam én is így... Amúgy valamelyik RT évkönyvben is volt ezzel a csővel egy kis szerviz-szkóp Abban - ha jól emlékszem - akkuról is járó táp volt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |