Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Habvágó készítése
Lapozás: OK   19 / 25
(#) gyuszo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Pedig egyszerű, csak használni kell.

ohm.gif
    
(#) steve25 hozzászólása Márc 21, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Nyáron szigetelnem kellene a házat hungarocellel, Ezért szeretnék készíteni egy hungarocell vágógépet, Láttam már házikészitésüt, illetve gyári berendezést is, de nem nagyon figyeltem meg az elektronikát, a mechanikai részt azt eltudom késziteni Aluminium profilokból,
Hogyan tudnám kiszámolni a trafó méretét? 113cm huzal lenne hozzá. Az sem jó ha túl sok áramot kap a huzal, és azsem ha túl keveset, mert akkor lassan vágja..
Ehez szeretnék segítséget kérni!
Köszönöm a segítséget és az épitő jellegü hozzászólásokat, Köszönöm!
István
(#) Cavalier válasza steve25 hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
Nem hiszem, hogy ki lehetne pontosan számolni, illetve a környezeti hőmérséklettől, széltől is függ, hogy mennyire lesz jó.
Én kísérleti alapon csináltam, mondjuk csak 0,5-ös ellenálláshuzalom van, ennek egy 30-40cm darabjára kötöttem egy 24V-os trafót, szépen működik, csak könnyen szakad a huzal, szóval vastagabb jobb volna.
Ha megvan a huzal, és ismert az ellenállása, lehet egy közelítő értéket számolni. Nálam ez kb. 50W-ra jött ki, azt mondanám, hogy nálad 120-140W-ra lehetne méretezni. Vennék kínaitól egy kapcsolóüzemű tápot, akkora feszültségűt, ami az adott ellenálláshuzallal kiadja ezt a teljesítményt, ezeken általában van egy trimmer, amivel lehet +-10-20%-al módosítani a feszültséget, azzal még utána lehet állítani.
(#) gerleimarci válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
Amikor kellett, mi gyorsan tákoltunk egyet egy erősebb 12V-os trafóból, triakos szabályzóból és biciklibowdenből De ha újból csinálnám, akkor sem bonyolítanám túl, mert szerintem fölösleges.
(#) mateatek válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 22, 2018 / 1
 
A kínai kapcsolótáphoz annyit fűznék hozzá tapasztalatból, hogy túl kell méretezni. Ugyanis előfordult, hogy üzem szerűen , tehát melegen ment, de a nagy hidegben nem indult be a készülék, mert a lehűlt szál nagyobb áramfelvétele miatt bekapcsolt a táp áramkorlátja.
(#) steve25 hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget!
megépítem a mechanikai részt és újból jelentkezem,
Úgylátszik hogy összefog jönni ez a készülék!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Sziasztok
Nikecell darabolásra akarok csinálni egy gépet.
Olvastam, hogy az ellenálláshuzal könnyen pattan, most kísérletezgettem drótkötélből kibontott acélszállal és elég biztató az eddigi tapasztalat.
Próbálkozott más alternatívával valaki?

Üdv
(#) rolie válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
(#) szerediattis hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok,olcsó nikecellvágót sikerült csinálnom egy maszek akku töltőből ami 17 voltot ad,cekasznak jó az acélsodrony szála,vagy bowden szál.
(#) Ge Lee válasza szerediattis hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Keress 0,5-0,6-os átmérőben kanthal huzalt, az ahhoz éppen jó lesz.
(#) gyuszo válasza szerediattis hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A lényeget nem írtad, mekkora darabokat akarsz vágni, pár centiset modellezéshez, vagy 10 cm vastag táblákat lakóház szigeteléshez. Ennek megfelelően kell az ismert kanthal huzal átmérőjét és hosszát kiszámítani és kiválasztani. Ismeretlen ellenállású anyagra és felhasználásra nehéz jó választ adni.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) proli007 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Hello! "nehéz jó választ adni." Főleg ha kérdés sem volt..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Idézet:
„Főleg ha kérdés sem volt..”

Ahogyan mondod, kérdés nem volt, hanem csak állítás
Idézet:
„cekasznak jó az acélsodrony szála,vagy bowden szál.”

De mi a kérdés?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ha nem volt kérdés, abból sem tudunk meg semmit, amit leírt.
Acélsodrony és bowden szál van elég sok fajta.
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Igen
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Múltkor készítettem habvágót és egy érdekes jelenséget figyeltem meg.
Most legutóbb Sűrű XPS lapokat vágtam (sötétkék) egész szépen kezdi majd fokozatosan belassul.
Adtam neki egy kis kakaót és azt vett6em észre, hogy xps-en kívüli szakasz felizzik.... gyorsan visszább vettem.
Ti is tapasztaltatok ilyet?
Üdv
(#) Ge Lee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Nem. Lehet hogy nagyon vékony a drótod és túlhűl. Én szinte csak XPS-t vágok az enyémmel de simán viszi, mondjuk nem vastagot csak 2-4 centist. Izzani nem szabad a huzalnak, mert akkor már túl van fűtve.
(#) KissAttila válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Igen, nehezebben vagja 1 meter szelessegben.
(#) erbe válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Nagyon vékony a huzalod. Vastagabb kell hozzá. Nagyobb a teljesítménye.
(#) zsoltee0001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
A felizzást úgy értem, hogy elkezdi vágni, majd anélkül hogy csavargatnám a potit akkor csinálja, most én arra gondoltam, (de ne röhögjetek ki) ahogy vágja a habot, bizonyos mértékbe megszenesíti a huzalt azon a szakaszon és annak lecsökken az ellenállása a levegőbe lévőhöz képest, ezért ott fog elfűtődni a teljesítmény.
Egyébként xps-hez a biciklibovden beválni látszik 125 cm hosszon.
Üdv
(#) Ge Lee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Hosszú távon az ilyen 0,5-0,6-os kanthal huzalokkal érdemes foglalkozni, azok jók. Eleinte én is citerahúrral küzdöttem, de annak is az volt a baja hogy vékony volt nem arányosan melegedett, meg nem is bírt sokat, hamar elszakadt.
(#) Sinike hozzászólása Máj 2, 2019 /
 
Üdv.
Csináltam már 2 vágót, majd teszek fel képeket - egyszerűen egyszerű!
De most formát szeretnék vágni, egy 3-4 centis félkört, így formára hajlított huzalt szeretnék melegíteni. Nem vagyok jártas a témában, rendeltem 0,5-ös kanthalt, de ami jött, az 0,5 széles, de valami 0,1 vagy 0,2 vastag "szalag". Ennek így nincs tartása. Tud valaki segíteni, hogy keressek erre való izét? Gyanítom, a huzal nem jó, késként sem találtam, akkor hogy vágnak formát?
(#) erbe válasza Sinike hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
A huzal melegen puha lesz, semmiképpen nem lehet tartása. Az anyagot forgatják, mozgatják a kifeszített huzal mellett.
(#) Sinike válasza erbe hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Láttam már videókat a YT (legnagyobb videómegosztó) portálon, ahol ilyen "szalaggal" vágtak formát, meg valahogy a díszléceket is gyártják.... Csak amit találtam "kés" néven, az egyenes és kész vágóhoz készült, másképp meg nem lelek semmit..... (Itt sem...)
(#) erbe válasza Sinike hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Ha formált kést akarsz, ahhoz vastagabb huzal vagy lemez kell, aminek van hőtartaléka, így nem kell tüzesre melegíteni. Ráadásul kell hozzá valamilyen hőszabályzó is, hogy szabadon ne melegedjen túl.
Soha nem nézek videókat. Számomra a kapcsolási rajz és a működési leírás a fontos.
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Mutass egy-két videót.
(#) ferci válasza Sinike hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Utoljára vékonyfalú alucsövet melegítettem fel hőlégfúvóval, azzal csináltam fazékmagonak lyukakat ( pogácsák ki..), de eléggé lassú volt és vigyáznii kellett. 20-30 darabszámnál nem vészes.
Utána már félbe lehet vágni cekásszal, ha félkör kell.
(#) Sinike válasza Bakman hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Hali.
Vágókés pl.
6.20-tól látszik kicsit az a kés.
Amúgy koszorú alapot akarok vágni, szétberheltem egy mikrót, a tányérja forog. Leengedem rá a meleg kést, mire körbefordul, meglesz a koszorú. (asszony meg felvirágoztatja )
Majd dobok egy képet később.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Nos, itt az elképzelés. Feltettem rá azt a vékony huzalt, azért teszek vele egy próbát.
Egyenlőre az a fa, amin a huzal van, nincs felszerelve, kell rá egy zsanér, hogy le tudjam engedni, meg fel...
(#) ferci válasza Sinike hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Ugyanezt megteheted "pisztolypáka" szisztémával, vasdróttal, csak méretezett trafó kell hozzá .
Következő: »»   19 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem