Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   214 / 1319
(#) trudnai válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Sajnos ez van, azonban ha ez a muvelet egy portra tortenik akkor amit javasoltam jobb, hisz mentes a read-write-modify hibatol - bar lehet ez most nem vigasztal

Mit szeretnel csinalni pontosan, hatha valakinek van jobb athidalo otlete?
(#) trudnai válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
COD file eneralas nincs kiapcsolva neked valamiert? A project eleresi utvonala nem haladja meg a 63 karaktert?
(#) vilmosd válasza Thowra hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Na en is megcsinaltam a projectet.Nalam a trisd-ert visitott a fordito. Vmiert nem mukodott a #define .
atalakitottam egy kisse es most siman lefordult MPLAB alatt.(kiszedtem a sok ifdef else parost)
mellekelem a projectet

Vili


lcd_ccs.zip
    
(#) Lozsa válasza trudnai hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Nem hosszabb.
COD valóban nem generálódik a project könyvtárban. Hol kell azt kapcsolni? Nem találom. Mi ez a COD file.
(#) trudnai válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Az tartalmazza a debug szimbolumokat. Az MPLAB 8.10-esemmel most nezem ki sem tudom kapcsolni ha abszolut kodos a project, ha pedig relokalhato akkor mindenkepp csinal COFF file-t (az ey masik fajta debug szimbolum tar, az mentes a 63 karakter korlattol). Te hanyas verzioju MPLAB-bal dolgozol? MPASM van beallitva mint Language Tollsuite? (Project manu, Language Toolsuite)
(#) Lozsa válasza trudnai hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
8.00 MPLAB.
COF file van.
MPASM van beállítva.

Lehet megnézem valami "gyári" projecttel...

lcd_proba.asm
    
(#) Lozsa válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Érdekes ha egy sample-t futtatok akkor megy a dolog, tehát valami az én projectemben lehet elb*szva...
(#) MPi-c válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Én is megcsináltam, de egy nyekje sem volt az eredeti drivernek fordítás alatt. Le is szimuláltam...

mplab.jpg
    
(#) watt válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Így is jó, de akkor figyelned kell a program írásakor, hogy a 7404 invertálja a vonalat. Ha nem akarsz ezzel bíbelődni, akkor két kaput köss sorba, ahogy a belinkelt rajzon volt.
(#) Thowra válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Üdv!
Köszönöm a példát!
csak most tudtam kipróbálni, remekül működik
Próbálkoztam utánna az mplabbal de ott nem tudom hogy lehet kipróbálni. MPLAB IDE v7.50 em van. Ezzel le lehet próbálni a projekteket?
(#) Skip hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy nem-e tud valaki egy olyan helyet ahol kezdőknek vannak nagyon egyszerű pic-be égetendő programok. (ismerkedés, egyszerű dolgok gyakorlása) , mivel most lesz egy pic programozóm és asm-be kezdtem el programozgatni. szal ha valaki tud olyan oldalt mondjuk neten ahol vannak egyszerű progik esetleg magyarázattal is az írja már ide be legyen oly kedves
(ha volt már ilyen kérdés akkor bocsi nagyon sok ez a cirka 430 oldal)
Köszi: Skip
u.i.: most jut eszembe a Topi által írt cikk az egy ilyen lehet
(#) vilmosd válasza Skip hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Hali
Tegnap (vasarnap) delutan ugyanez a tema volt. Nem kell csak 2x megnyomnod a visszanyilat (#225643)
Udv Vili
(#) Skip válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Köszi szépen! az volt a gáz hogy az elejéről kezdtem el olvasni a forumot. a test progik iszonyat jók! köszi
Skip
(#) trudnai válasza Skip hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Az nem baj Skip ha egyszer atolvasod az egeszet es az erdekessegeket ossze gyujtod magadnak, sokat lehet a kerdesekbol es valaszokbol tanulni.
(#) foxpaw hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Üdv midnenkinek!

Tegnap elkészült a Pic-es laborprojectem. Mágneses szenzor jeléből generálok MIDI jelet (kcisit fura project, de ez van... )

A PIC végzi az AD konverziót és kommunikál a számítógéppel soros porton keresztül.

Miért írom ezt le mind?

Szeretnék köszönetet mondani a segítségért, nélkületek biztos nem ment volna ilyen könnyen és gyorsan a dolog. (A kezdeti nehézségek után ugye... )

Külön köszönöm, wattnak az egyszerű villogtató programot, annak az alapjából kiindulva írtam meg az AD-t és az USART-ot.

További szép napot és jó fórumozást nektek!
(#) Lozsa hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Már mindent próbáltam, de még mindíg nem tudom figyelni a változóim értékét mplabbal (ASM)...
Nem látja a változót ha belehúzom a WATCH-ba. De ha pl egy "gyári" projectből húzom be bármelyiket akkor látja...

A disassembly listingben megtaláltam, hogy elvileg megyik címen tárolja, de hogyan férek hozzá a memória tartalomhoz? Mármint a RAM-hoz, nem a program memóriához.
(#) kobold válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
View menü -> File Registers (?)
(#) trudnai válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Probaltad mar ujra generaltatni a project file-okat varazsloval? Marmint hogy elotte mindent letorolsz kiveve a forras filet...
(#) Lozsa válasza trudnai hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Ezt még nem próbáltam... De majd mindjárt...
(#) Csaplar válasza watt hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Hali!
Bocs, hogy csak most reagálok az SD kártyás dologra.

Mellékelem a módosított bekötést!

A CS lábhoz beraktam még egy jumpert, így ha egyszer nagyon hiányozna, akkor még tudok vele babrálni majd valamit...

Egyébként most már jónak kellene, lennie!
Vetnél még rá egy utolsó pillantást!

Köszönettel: :worship:
Zoli

sd.JPG
    
(#) watt válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Szerintem ez így jó lesz.
(#) trudnai válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Azert majd kivancsi lennek ez az egesz igy eggyutt mennyit fog fogyasztani. Megmerned ha majd megepitetted lyukacsos panelen?

Koszi,
Tamas
(#) vilmosd hozzászólása Máj 21, 2008 /
 
Hali
Tobbek keresere a 18 pin demo board (sch & brd ) EAGLE formatumban es board EPS formatumban mellekelve.

Udv Vili

18pindemo.zip
    
(#) Csaplar válasza trudnai hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Mindenképp megmérem majd és beírom!
(#) watt válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Még esetleg annyit, hogy a CS alacsony szintre aktív, a rajzon meg csak felhúzó ellenállás van...
(#) Lozsa válasza trudnai hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Nah megpróbáltam csináltm neki új projectet, de nem jó...

Megnéznétek, hogy mi lehet a baj az asm fájllal?
Már csak az marad ami miatt szarakodhat.

Vagy valaki nem próbálná ki, hogy neki látszanak-e a watch-ban a CBLOCK-ban definiált változók?

(a program csak gyakorló jellegű, nem feltétlenül van értelme annak amit csinál)

lcd_proba.asm
    
(#) trudnai válasza Lozsa hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Szia Lozsa,

Az abszolut cimzest ne keverd a relokalhato cimzesekkel. Ha az adatblokkot igy definialod:

  1. shr         udata_acs   0x30
  2. Timer1     res 1
  3. Timer2     res 1
  4. Counter   res 1
  5. Leds        res 1


akkor jo lesz... a '0x30' nem feltetlen szukseges, csak ha nagyon ragaszkodsz ahhoz, hog oda keruljenek az adatok - ugye data_acs mar eleve a mindenhonnan elerheto helyre pakolgat, csak azert azt is vedd figyelembe az a terulet korlatos... Normal bankolgatos eleresekhez ehhez hasonloan az 'udata' kell ertelem szeruen.
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Vadászkutya legyek, ha értem mit írsz. Én mindig a CBLOCK-ot használom, és eddig még soha nem volt olyan, hogy ne jelenjen meg egy változóm a watch ablakban, vagy ne tudjam, hogy hol és milyen bankban van!
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Most erre mit mondjak - en sem ertem Mikor 12/16F-et programozok nincs is gondom - bar mikor linker scriptezem nem szoktam CBLOCK-ot bele tenni... 18F-et mindig linker scriptezek, szoval en meg nem utkoztem ebbe a problemaba, de most letoltottem Lozsa forrasat, generaltam egy projectet, es lam a valtozok sem a watch ablakban sem a File registers ablakban nem jelennek meg - program jo a disassembly tanulsaga szerint tehat csak debug szimbolumok nem jok.
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Ezt én is ki fogom próbálni otthon délután.
Következő: »»   214 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem