Fórum témák
» Több friss téma |
Nincs sípoló hang de mért értéket sem mutat egyik irányba sem.
Nem olvasol figyelmesen. Ott vannak az adatlapok belinkelve.
3FT... helyett BT131-600 GFR... helyett UF4007 A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Honnan nézted ki mert én nem találtam behelyettesítőt sehol sem. Nem állítom, hogy nem vagyok figyelmetlen. Így már értem ahogy érthetőbben leírtad. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Ezt így kellett volna már leírnod előzőleg, nem azt hogy nem sípol egyik irányban sem...
Ezt is csak azért sikerült leírnom helyesen mert belenéztem a multiméter prospektusába. Hát jól van, vagyok én így. Gondolom a maxwell 25302 leírásában megfogalmazottakat is másként értelmeztem ezek szerint a dióda és folytonossági tesztre vonatkozóan.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Elképzelhető.. a pontos megfogalmazás nem utolsó dolog a hibakeresésben.
Az első hely amit nézek az Alldatasheet
GFR107-re nincs találat. FR107-re több is. A panelon a hely környezetéhez passzol a gyorsdióda, szóval valószínűleg az is. 3FT1T-re van találtat, panelon a környezetéből láthatólag valami hálózati AC cuccost kapcsolt optocsatolón keresztül, ahhoz meg triak-nak kell lennie, adatlap szerint az is. Nem kell beírni az egész nevet, elég annak egy része, többnyire az eleje (a vége szokta tartalmazni a gyártás helyét idejét stb..). Ha alldatán nincs találat, akkor google, név eleje plusz tokozás kódjára keresés szokott találni. Ha az sem, akkor többnyire egyedi gyártmány, és nem publikus az adatlapja, akkor a gyártói honlap products periférikus keresés tokra és funkcióra szokott valami hasonló alkatrészt hozni. Ja és SMD kódokat először itt keresek A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Köszi a magyarázatot. Az alldatasheet néztem, próbáltam értelmezni de nekem nem mond semmit sem. Az smd-vel kapcsolatost még csak valahogy értem mert több mindent jelölnek ezzel. Valahogy mintha régebben érthetőbb lett volna mind ez. Inkább csak konyítom magam is mert valaha tanultam de kihagytam több mint 30 évet. Nem volt kínai cucc de volt helyette orosz. Akkoriban volt katalógus megnéztem és tudtam a választ, hogy mi helyettesíti. Ma már ez bonyolultabb. Azért még a google sem tud mindent de ez nem vígasztal. Az viszont már vígasztal, hogy vannak akik értenek hozzá és képbe is vagytok nem úgy mint a magam fajta. Ha tudnám és képbe lennék biztosan segítenék én is a hozzá nem értőknek.
Kohm körüli a nagyfeszültségű trafó szekundere, nem? Ott a 12V akku nem sok vizet zavar (csak a kicsi belső ellenállása), ez sima rövidzár is lehetett volna, az eredmény ugyanaz lett volna...
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Üdv Mindenkinek!
Ebből lehetne villanypásztor?Bővebben: Link. Sorkimenő ferritjére van tekerve 2x huszonvalahány menet és egy PIC kapcsolgat ellenütemben 2 db IRFT150 fetet. Fogyasztása csekély, akksiról is sokáig menne csak nem tudom mennyire lenne hatékony? (azt tudom, hogy az 1.5m-re lévő laptopomon megállt az egér amikor be volt dugva) A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Amint előzőleg írtam is, 9,6 ohm (volt) a szekunder. Nagyjából 12W-ot tudott melegíteni...egy órácskát
Sziasztok!
A múltkor felvetettem a témát ITT egy kapcsolással. Bár ötlet eddig kevés érkezett (bőkezűen fogalmaztam) sikerült indulásnak ennyire összeállítani egy kapcsolást. Így elsőre nekem a "DE-FENCE ONE GSM" név tetszett, de változhat az is. Várok javaslatokat erre is. A GSM figyelő / riasztó és vezérlő része az megvan, a TALMOB-nak fejlesztett és tesztelt megoldásokat használom. Az afféle keretrendszerré nőtte ki magát. A többi része külön-külön tesztelt. Mély-kisütés elleni védelem az MP1584-es DC-DC konverterből van, tehát nem kell a mikrovezérlő ezt a feladatot ellássa. A következő feladatokat tűztem ki megvalósításra: SMS-ből/be a következőket lehetne, megkülönböztetve admin és user mode: - Érték lekérés: Aku tápfeszültség, kimenő energia (Joule), működési idő - Érték beállítása: Jelszó csere megerősítéssel, riasztási számok módosítása/törlése, KI-BE kapcsolás, aku tápfeszültség és Joule alsó és felső küszöbértékek - Riasztás ha: Alacsony aku feszültség, Joule értéke (pl. 10 koppanás átlaga) csökken vagy nő a beállítottól eltérően. Várom nagy szeretettel a szakavatott hozzászólásokat, amelyek alapján hasznosabb lenne a készülék. Nagyjából fejben már összeállt a kép a működtető algoritmusról. A mérési algoritmusok egyelőre csak halványan körvonalazódtak. Amit ígérni tudok a fejlesztésben aktívan résztvevőnek, hogy felprogramozok egy példányt a mikrovezérlőből. A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Nem láttam, hol írtál ilyet. Nem hittem volna, hogy a több kV-os trafó tekercse 10ohm körül lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Impulzus üzemű trafóról beszélünk...
IGBT-t használnék, ha már úgyis mikrokontrollerrel hajtod, akkor lehet csökkenteni az impulzusszélességet. Pl. rakhatsz rá fotoellenállást is, éjjel lehet ritkábban küldeni akár.
Az optocsatolón keresztül mit nézel pontosan, csak a kisülést, vagy számolni akarod a kerítés terhelését is? Raknék rá egyébként egy kis OLED kijelzőt is, 2 plusz láb a kontrollerre. Nem tudom egyébként, hogy mi a célod vele, de kis esélyt látok rá, hogy bárki is megfizesse a minőséget, mindenki a 20ezer alatti hulladékokat vásárolja jófogáson. Plusz lehet, hogy túl bonyolult ez egy átlag földművesnek, aki képes egy szöget is elrontani.
Üdv.
Elkészítettem a kapcsolást próba panelre és elég jól "viselkedik". A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
Örülök neki
Inkább ezt a kapcsolást használjatok, lett néhány dolog javítva. https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2273190.html#2273190
Szevasztok!
Találtam a régi dolgaim között egy fazékmagot és meg szeretném tekerni egy jó erős pásztornak .Megkérném ,aki tudja a menetszámokat ,átmérőket segítsen. Köszönöm.
Nem ártana, ha az AL értéket is ideírnád, így jobban vállalkoznak rá. Nem mindegy.
Szia.
Hát azt én hidd el hogy nem tudom.
Rá van írva - de ha nincs, betekersz pl. 20 menetet és méred az induktivitást. Utána visszaszámolsz a képlettel AL-re.
AL= nH/n^2 Pl. AL 400, ..630, ..1000 ésatöbbi. A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
Szia nálam van 1 komplett ami tekerve is van sőt panellal együtt adom ingyen ha kell.Állapotáról nem tudok semmit kompletten dobtam ki.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
Sziasztok!
Tudom, nem ide tartozik de nem tudja valaki hova lett a 18B20-as hőmérő topic innen a hobbielektronikáról? Köszi!
Köszi!
Valamiért nem jelenik meg a baloldalon a többi fórum téma között... A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
Mert az utolsó hozzászólás ideje alapján vannak ide rendezve és 06.13 jelenleg az utolsó abban a topicban, túl régi. Csak a 7. oldalra fér be, ha az oldalsáv alján a Több friss téma linkre kattintasz.
Üdv mindenkinek !
Válasz helyett inkább néhány kérdés: A tekercsek piszkálják az agyamat. Mi ez a CuEm huzal (lemaradásban vagyok...) ? Melyik adat a mérvadó ? Pl.: L1-nél az N=300 , vagy a 10mH (ha egy Al=600-as fazékra teszek 130 menetet meg van a 10mH) L2-nél 10cm a tekercshossza? Mekkora átmérőn? A nagyfesztrafó vaskeresztmetszet 6cm2 ? Lehetne egy kicsit bővebben ? Érdekel a téma! Köszi !
Udv.
Kezdem is. A CuEm az lakkozott rézhuzal Az L1 esetében a 10mH az irányadó. Én ATX számitógép tápot bontottam, annak a standby trafóját használtam. Ott a 300menet adta a kb. 10mH érteket. Az L2-nél hiba van, az légmagos 10mm légmag átmérő, 2mm hossz, nem kritikus. A nagyfesz. trafó sem, ott a jó rétegszigetelés és az áttételi arány a fontos. Ajánlott 20-40W teljesítményű trafót használni, a primer ne haladja meg a 25 menetet. Nincs semmi új a kapcsolásban, kivéve az inverter részét. Kell egy kicsit kísérletezni vele...
Akkor ide megfelel a réz-zománcozott (szokásos) tekercshuzal ... Esetleg merre érdemes eltérni a leírtaktól pluszba vagy mínuszba ?
Köszönöm ! A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
Inkább pluszba a menetszámmal. A C2 értékével is érdemes kísérletezni, úgy 220n -ig. Cél a minél kissebb fogyasztás melletti eléggé gyors, kb. 1mp töltés-kisütés ciklus.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |