Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű robot építése
 
Témaindító: Micsel, idő: Dec 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Braf válasza LovasDani hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ennyi ésszel szabad lábon...
Talán olvasd el! Norberto be is linkelte...
(#) ArIsA hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
Hali! Nem tudjátok hogy hogyan lehet megcsinálni hogy egy robot beszéljen? ?
Előre is köszi!
(#) a1356 hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Attól függ, olyant lehet csinálni h ekőre felvett szöveget mondjon
(#) Dani robot hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Én fogok építeni, egy robotot, amely:
-2 kamera térben lát
-100 szín, amelybe tud színt és fomákat felismerni, így 3D-be látja
-3 mic térhallás
-mozgás 4 db 10cm-es gumilánctalppal
-hangszóró
-WiFi
-Tudat, célokkal pl.:töltés
-számítógépen van a tudata, maga a gép csak a szenzorok státuszát közli

Ehez kell egy progi de honnan
eszközök a robothoz
(#) Topi válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Hajrá. Eddig még az MIT-nak is csak néhány pontot sikerült teljesítenie a listából.

Ébredj. Ez itt a valóság.

"Ehhez kellene program és hardver". Dejó... Én is tudok űrrakétát építeni. Csak kellene a hozzávaló szaktudás, anyag, eszköz, szerszám.
Hibernáld le magad és olvasztasd fel magad úgy cca 30-40 év mulva. Akkor már le tudod tölteni a netről a programot, merthogy Te erre vágytál.
(#) Dani robot válasza Topi hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Amíg írtam, kifelejtettem:
-2 kar gumi újakkal
- +1 kar tulajdonságokkal...fény, stb...
-A felismerő rendszert, már kifejlesztettem, de nem tudok programozni anyira, h meg csináljam

azért jó h ilyen tájékozott vagy és segítesz
Más valaki?
(#) Lucifer válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
USB-hostos ARM-es demópanel amin van CF csati.
USB-re 2 webkamera, meg egy USB-s wifi.
Pl. AC97 hangkodek a mikrofonoknak, hangszórónak.
CF kártyára Linuxot, innentől az MI csak kódolás kérdése. Motorvezérlők egyéb mozgatóelektronika.
Topi nem hiába írta amit írt. A feladat jelen időben nem kivitelezhetetlen, azonban nem kevés anyagi vonzata van. Továbbá a kérdéseid alapján megsaccolt tudásszinted nem elegendő ehhez.
(#) Dani robot válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Mérnöki, fizikai és matematikai dolgokhoz nagyon értek (vagy gyorsan megértem, amit nem tudok). A számítástechnikai tudásom nem rövidítésekben rejlik, hanem összefüggésekben. A gépen tudok VBS fájlt szerkezteni szöveggel ( nem szerkeztő programmal), de az sem elég. :no: ezért kéne terveznem egy ilyet EXE indítóval. :yes: amit nem tudok :no:
Én már kifejlesztettem égy látáshoz szügséges programot számokban, nem programban, amihez még nem nagyon értek. Ezzel együtt egy térhalló programot 3 mic -re. És még egy beszéd struktúrát, ami már kifejlesztett program segítségével, egy ember számára érthetetlennek tünő nyeltani rendszerű.

Már bocsánat, de senki sem ilyen tájékozódott mint én, de mindenki jobban ért a gépekhez nálam?
(#) zenetom válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Akkor megkéne tanulnod programozni más nyelven is. Akkor az alapokat tudod programozásból (deklarálás....) gondolom. De ez a VBS (azthiszem ez script vagy nem?) szerintem kevés lesz, valami más nyelv után kell nézned. Pl.: Delphi, C, C++, VisualC; (most csak ezek jutnak eszembe.) A programozós része nagyon nehéz, pláne hogy még meg kell tanulni az új szintaktikákat.
(#) Muri válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Ha tudsz vbs-t (Visual Basic Scriptet) írni, a legegyszerűbb lenne Visual Basicre áttérni. Utasítások, és a program kinézete szinte ugyanaz. Az újabbaknak van free változata, a Microsoft weboldaláról letölthető.
A Delphi hasonló, objektum-orientált programnyelv, sokak szerint jobb.
A C és C++ teljesen más, azt mondják, ez a legjobb.

Idézet:
„Én már kifejlesztettem égy látáshoz szügséges programot számokban, nem programban, amihez még nem nagyon értek.”

Ez velem együtt szerintem sok embert érdekelne, tudnál róla írni pár sort?
(#) Dani robot válasza Muri hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
2 kamera szügséges, de először csak az 1ik funciója kell:
-"Minden" kamerának, be lehet állítani h hány színt tudjon kódolni 1 képbe. Én a 256 színűt gondoltam kezdésnek, amiből is minden színnek 16 árnalata van és csak a zsürkének van teljesen fekete és teljesen fehér, így egy kis árnyalat különbség van pl. a szürke 7. színe és a piros 7. színe közt.
2 fő fájl segítségével tud a színekről dönteni:
-minden színnek meg van adva h mi az ami még hozzá tartozik az alakzathoz, a többi autómatikusan nem. pl.:
(színek kódja, csak példa)
1=2,3,4,5,17,18,19,20...
2=1,3,4,5,6,17,18,19,20,21...
-szín felismerés
(ez csak példa)
Piros=123,124,125...
Zöld=201,202,203...

Ezekből alakokat vesz ki a képből...

A 2 kamera szerepe együtt:
A 2 kamera közt lesz vmekkora táv.
Ezek együtt mozognak és tud "kancsalítani", tehát bemérni. Amikor a hasonló alakzatok fedik egymást, megáll az állásszög változása(mint 1 ujjlenyomat vizsgáló). Ez lehetővé teszi a távolság mérést.
Azok a területek, amelyek az egyik nézetben látszik, a másikban nem, azok a program számára inaktí pixelek.
Ez csak a látás és a gondolkodásba integrálása.
Ezt egyedül én fejlesztettem ki.

2008 Š Nagy-Kovács Dániel
(#) Dani robot hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
hibák:
látszik->látszanak
inaktí->inaktív
Š->Copyright
(#) Medve válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Dani mi bajod van??? Miért fényezed magad állandóan?? Szerintem inkább egy pszichológusra van szükséged, már ne haragudj...
(#) Dani robot válasza Medve hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Nem fényezem magam.
Kérdeztek tőlem valamit.
Én legaláb válaszolhatok másoknak, te meg csak beszólsz?!
Azért a fórumhoz tartozó dolgokat nem kéne megszólni...
Medve te
(#) Dani robot válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Mit gondoltok erről?
:yes: :taps: :wow1: :worship:
(#) kobold válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Csak azt, hogy még egy ilyen stílusú megnyilvánulás, és nem fogja warn megelőzni a kirúgásodat...
Tudod te, kiknek mutogatsz, VBScript-tel a hátad mögött? Egyébként is azt felejtsd el, és tanulj C-t, eszköz-közeli programozáshoz egy MSDN-t kitevő előnye van...
(#) Muri hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Találtam videót egy BigDog nevű robotról.
Hihetetlenül jól mozog, még bele is rúgnak, állva marad.
(#) cipej válasza ArIsA hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
En a TV-vel ugy szoktam hogy elkezdem utni az oldalat es addig utom amig meg nem szolal. Neha a tetejet is verem..

Miaz hogy beszejjen? Mit szeretnel pontosan?
(#) Dani robot válasza Muri hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
A youtube-on van róla egy rakás.
(#) Dani robot válasza kobold hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Jó. Igazad van, de mér ír ilyet. Ez nem fényezés, hanem infó másnak és nem neki.
(#) Dani robot hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Megkérek mindenkit h ne vetítse ki a szociális problémáit egy olyan fórumra, aminek nem az a témája.
Köszönöm
(#) Dani robot hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
10.000 Ft ból milyen robotot lehet összerakni, ha azt szeretném h a padlón folpack v tixó csíkot kövessen.
Több úton is haladhat, nem csak fölötte. És később csinálnék 3-at 4-et és rendeznék verseneket.
Ja és akkor már egy fehér ragasztó szallag a CÉL, amit számolna és be lehetne állítani a szügséges körök számát.
(#) Dani robot hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
És vki informálna engem a bajnokságokról?
(#) Lucifer válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
http://www.magyarokamarson.hu

Lecsúsztál róla 2 héttel.
(#) vilmosd válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Hali
Ez egy mukodo projekt elektronikaja. A motor 12 V atteteles tipusu, a kerek direkt a tengelyen. A motor vezerlese ket sebesseget tud, vmint ket iranyt. (mondjuk ez termeszetes ) Az akku vmi 12 V 4-7 Ah zseles akku, riasztokbol v. UPS-bol. Ez fekete szigszalagot kovetett es az en altam irt proggi elkezdte keresni a vonalat ha kiment felole. Ezert van 3 szenzor az aljan. Azt nemtudom hogy MO-n mennyibe jonne ki. Szet kell nezni a fiokban es az alkatreszboltokban. A programja nem bonyolult. En C-ben irtam, de mindenki sajat szajize szerint irhatja meg.
Udv Vili




sensor.gif
    
(#) vilmosd hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Bocs a lenyeg lemaradt.

picmotc.gif
    
(#) Dani robot válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Kösz az infót.
Van néhány új ötletem...
-Ha 4 kocsit szeretnék, kell rájuk 3 LED ami a pozíciótól függ. Ezt érzékelné a mögötte jövő és így az a következő hely színét (LED) használná, kivéve az utolsó, mert az mögött nincs több. Ez egyben az agresszívitást is meghatározza. Az útolsó folyamatos előzésre törekszik, szinte az elötte haladó kikerülése nélkül. Az első pontossan követi a vonalat.
-A két motor közül az egyik a hajtást, a másik a kormányzást tenné lehetővé.
-A körszámláló, ami egy fehér v. piros, a menet írányára merőleges vonal alapján müködne.
De ezeket egyedül nem tudom megvalósítani...
Még csak szeretném...
:heureka: :help:
(#) Muri válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Milyen elrendezésű, hány kerekű robotra gondoltál?
A youtube-on érdemes nézelődni, ott van rengeteg jó (és rossz) ötlet.
Idézet:
„A két motor közül az egyik a hajtást, a másik a kormányzást tenné lehetővé.”

Szerintem használj szervót.
A magyarokamarson versenyen, ha a kísérleteket leszámítjuk, szerintem mindegyik robot kevesebbe került 10e Ft-nál.
(#) Norberto válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Idézet:
„De ezeket egyedül nem tudom megvalósítani...”


Hát pedig helyetted nem fogja senki megépíteni egyik elképzelésedet sem... senki sem időmilliomos (rajtam kívül , én viszont ilyenekbe ép észből fakadóan nem szállok be)...
(#) vilmosd válasza Dani robot hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Hali

A mechanika kialakitasa mindenki sajat szajize szerint vegrehajtando. Az en peldam csak egy a sok megoldas kozul.
Ez a korszamlalo vegul is szinten csak proggi kerdese.
De en ugy szoktam hogy:
1.: kitalalok valamit
2.: nekiulok es megtervezem
3.: a terveim alapjan megcsinalom
4.: Ha kesz es mukodik orulok
5.: Ha nem jo goto 2

Udv Vili
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem