Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Az a "tű" biztos nem erősen és valamennyire rugalmasan érintkezik, aztán a bizonytalan és nagy átmeneti ellenállás miatt szikrázik is.
Akkor megprobálom szorosabbra vagy átalakítom a kötést máshogy.
Köszönöm a választ.
Mi az a cérnavékonyságú zöld-sárga madzag, ami a tűkhöz megy?
Az inkább a nyomógomb kapcsaira van kötve...
Nem a barna és kékről van szó. Zöld-sárga, saruba préselve.
Olyan vastag, mint a hüvelykullyam majdnem.
Szemre 25 kvadrátos. Viszont az a sarupréselés eléggé gyengének néz ki.
Ha nincs saruprésed, akkor inkább forraszd be a saruba a drótot (forrasztópaszta, vagy "forrasztóvíz" használata ajánlatos hozzá).
Rossz a szemem. Én csak 10, legfeljebb 16-osnak látom. Ponthegesztéshez a 25-ös is csak cérna. 75-120 körül már tud is valamit.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
Szerintem 16 vagy 25, de inkább 25, 18650-es cellához hozzáhasonlítva (a levágott darabot ott hátrébb). Mindegy a sarupréselés nem megfelelő.
(satuban nem lehet sarut nyomni, úgy sem, ha golyót nyom bele, vagy keresztbe tesz rajta egy szöget stb..) Akkucella hegesztéshez azért nem kell akkora gép, ami a nyolcas betonvasakat is össze tudja hegeszteni. Gondolom belül a trafón is ugyanez a 25-ös kábel megy két kört... Az a facsavar+alátét sem képes megfelelően hozzászorítani a tüskét a saruhoz. Mikrótrafó esetén a mágneses sönt nem tudjuk hogy bent van-e, mindenesetre nem kell bele... Ezeket a hibákat mindenképpen javítani kell!
Én is meg csináltam a saját ponthegesztőmet időzítőset 18650 es cellák hoz még a hegesztő kábel nem jött meg hozzá aliexpressz röl ha meg jön teszem fel a második részét
https://www.youtube.com/watch?v=IjjN_31P1sE&t=2s egy kérdés mindenki azt mondja vigyázunk a primer tekercs re de azt nem találom sehol hogy mért? az egyik trafot ahogy szedtem szét és húztam ki a rézdrótot fogóval véletlenül a primer tekercs hez ért a a fogó és a egyik réz vezetéken lett egy fényes pont szerű koppanás etöl lehet még használ ni a trafót vagy nem ?. A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2019
Ha csak a szigetelés sérült meg, akkor valamilyen festékkel, vagy akár körömlakkal ki tudod javítani.
ok köszi de ha nem javitanám meg mi lene belöle ?
Érintésvédelmi probléma
Lefedheted egy darab öntapadós szigszalaggal is,vagy szilóval.
A sziló nem igazán nyerő , az egyik fajta vizbázisú a másik ecetsavas egyik sem tesz jót a réznek , inkább valami akril vagy nitró lakk akár színtelen is (akkor még a kinézet sem változik olyan marad mint új korában) És nem csak érintésvédelmi probléma , lehet belőle menetzárlat- tekercsleégés is .
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
A gyári hegesztés mitől olyn szép? Se égésnyom. 40 + 100ms impulzus.
Nem 5.000.- forintot fektettek bele, az biztos.
Mert ott egy elektróda (csúcs) is sokkal többe kerül, mint ötezer... Aztán kikísérletezett és mindig pontosan azonos nyomóerő, áramimpulzusok, stb. stb. És akkor a gép áráról nem is beszéltünk.
De valamiért más az elv?
Az elektród is alu bronz, amit munkahengerrel szorítok le, az impulzus hosszát a hálózat nullátmenetei adják, vagy lehet ott védőgázt argont is használnak?
Az összehegesztendő felületeket lesmirglizted tisztára?
A ponthegesztő elektródák anyaga Vörösréz-Króm-Cirkónium ötvözet. Komolyabb hegesztéstechnikai boltban vehetsz különböző átmérőjűt 10mm-es a legkissebb vastagság. Kb. 10ezer forint 1kg.
Lehet utólag kémiai úton tisztitották, mint ahogy a rozsdamentes hegesztés után szokták. Esetleg próbáld meg az áramot növelni és az időt csökkenteni.
Sziasztok! Gyari 1500Amperes ponthegesztot vasaroltam.
Az lenne a problemam hogy akku hegesztesnel amikor a pozitiv oldalt hegesztem 3bol egyszer oriasit szikrazik es beleeg az elektroda az akkuba kb. Csatoltam kepet. A ciklisidolet mar minimumra vettem de igy is. Mi lehet az oka?
Gyanús hogy rossz a szoftver a vezérlőben. Minden harmadikra valahogy nagyobb impulzus(sorozatot?) ad. Meg kellene szkópolni mit csinál
Nincs rászorítva rendesen az elektróda. Ezt úgy oldottam meg hogy a trafót kapcsolgató triakkal párhuzamosan tettem egy 230V os izzót, mikor rendesen oda van szorítva a hegesztő elektróda akkor erősebben világít.
Geometriailag pontos. A hegesztő elektróda nem ég. A kontaktot kikapcsolt állapotban hozzák létre és szüntetik meg. Nincs szikra.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
Készítettem egy majdnem ponthegesztőt amivel az autó karosszériára lehet(ne) felhegeszteni alátéteket puller a neve. A trafó 2 darab mikrohullámú sütőé volt, amin most 2menet 70mm2 kábel van feltekerve, ezek sorba azaz 2x2 menet a primerek párhuzamosan, a lényeg hogy nagyon gyenge, 600A körül ad le ami kevés. Valószínűleg mégegy trafót sorba kell kötnöm a kettővel. Valakinek van tapasztalata a témával kapcsolatban?
Egy gyári gép specifikációjában ez van leírva bár vannak ellentmondások: Hálózati feszültség:230 V Hálózati frekvencia:50 / 60 Hz Hálózati teljesítmény (MAX):7 kW Teljesítmény tényező (cosphi):0,8 Hálózati Biztosíték:16 A Védettség:IP22 Ponthegesztő csúcsáram:2600 A Üresjárati feszültség:5,6 V Teljesítmény:1,2 kW Bekapcsolási idő:1,5 % Illetve most néztem gépeket amik nagyon drágák és kondenzátor kisülés elvén működnek, mindössze 60-80 Farad kapacitás kell 12V on ami nem egy elérhetetlen a mai szuperkondenzátorokkal. A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
Magad írtad le a fő jellemzőket. "7 kW". Ez 7 db mikrotrafó.
A 70 mm2 kábel ponthegesztéshez "hajszáldrót" kategória. 2 trafón átfűzve felesleges a 2-2 menet. 1 elegendő. Drót meg ami a lyukon átfér. ~240 mm2. A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
Az a 600A tényleg kevés. Nem rég lettem kész az enyémmel, ami 1 db trafóval és jóval vékonyabb kábellel ad le 689A-t.
A 7kW az inkább 7kVA esetleg, sorba kötöttem 3 trafót igy már 800A feletti az áram, és a hegesztés is létrejön.
Kicsit másabb karakterisztika kellhet mint a ponthegesztőhöz mert ugyanez a gyártó pullere 5V körüli, mig hasonló ponthegesztője 2V üresjárati feszültsége van, valószinű a pullernél nem megkerülhető a "hosszú" munkakábel.
Nem a karakterisztika más, hanem a feszültség. Azt nem írtad az elején, hogy hosszú kábel kell. Bár az adatok között valóban szerepel az 5,6 V üresjárati feszültség. Ellenálláshegesztésnél meg nem kVA, hanem kW-tal számolnak, hiszen nincs fázistolás. Csupán a 7 kW az max., 1,2 kW a folyamatos terhelhetőség. Bár ez esetben ez utóbbinak nincs értelme, hiszen ha használják, akkor hadd menjen, amit bír. Bár nem tudom, van-e valamilyen teljesítményszabályzója, vagy csak az idő számít.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |