Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Sajnos nem láttam, hallottam.
Valamikor '75 táján csináltam egy monót. ECL82-vel. Orion Mambóval hallgattam. Kellemes volt a hangja. A hálózati trafó régi rádióból bontott volt. A kimenő trafó Ezermester csomagban talált akármilyen trafó volt. Orosz olajkondik és hatalmas szénréteg ellenállások voltak benne. ![]() Egy poti volt a bemenetén. Hangszínszabályzó nem volt. Valahol még megvan. Egyszer, ha a kezembe kerül felteszem a fényképét.
No látod azt sem tudom mi az a sugárcső. Ha csak nem katódsugár. Gondolom az más.
A pentódában a fékezőrács sugárterelőnek van kialakítva, sokan sugártetródának mondják.
Ezért a csőnek kellemesebbek a tulajdonságai, kisebb a belső ellenállása, mint egy igazi pentódának.
Értem. Nincs fékezőrács, csak egy lemez.
Tavaly elvittem a Csabai talira. Én nem tudom mivel hat rám, de ezt tettem be a szobámba. Talán azért mert nemcsak jól is szól, de azért ismert a kis picurka csövei tetszenek. jelenleg fejhallgató van rábiggyesztve.
Most hogy agyaltam rajta tényleg nem voltál ott. Ha lesz humorom hozzá, majd jövőre elviszem, meg az EAR-t is ami nem lett kész a mostanira.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
Nos, tegnap jött a postás
![]() A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Már csak egy AZ4-es hiányzik, és lehet elkezdeni a végfokot rendbe tenni. EAG AE758/a
Tudom ez mehetett volna a muzeálisba is, de talán a csöves mivoltjából fakadóan itt is helytáll. Egy dolog biztos. tapasztalatgyűjtésre/megosztásra hibátlan. A későbbi terv, hogy át akarom tekerni a kimenő szekunderét, hogy kis impedanciás 4 vagy 8 ohmos hangfalhoz használható legyen, mert egyelőre 100 voltos vonali kimenetű. Szerencsére semmi belepiszkálást nem találtam benne A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Szépek, és csak 10 évvel fiatalabb tőlem
![]()
Szia mindenki.Elnézést kérek de ezt meg szeretném osztani veletek.
Szépek, köszönjük.
Más: Én építettem PCL86 -ból. Műhely erősítőnek, bontott és maradék alkatrészekből. Mondjuk úgy nem audiophile... nagyon nem. De egész nap itt duruzsol. Csak úgy, új gyakorlatból. más: 807. Szépek. Én 1625-, SE-lesz.. Ami ugyebár a 807, 12,6V fűtésű változata. Na ezek már jó irányok.
Nem erősítő, de talán belefér!
Hosszú kísérletezés után végre elkészültem az előfokom végleges veriójával. A Riaa korrektor(Marantz 7C) is a dobozban kapott helyet, a mikorvezérlős vezérlésemnek hála teljesen feszteleníthatő, anód és fűtés részről is, így ha nincs használatban, feleslegesen nem fűtenek a csövek. A megfelelően kivitelezett vezetékezés, árnyékolás miatt még csak sziszegős alapzaj sincs, pedig van pár szén kompozit ellenállás benne ![]() U.i.: Ha bárki kételkedne, azt gondolva, hogy az előfokkal egy dobozba épített korrektornak mindig lesz alapzaja, az Szegeden megfülelheti, fel tekerem neki max-ra a hangerőt, a végfokon is ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
Megoldható phono-t és előfokot egy dobozba kényszeríteni, zajmentesen.
Én is ilyesmit építgetek, dobozolásánál tartok. RIAA már a bevált kapcsolás, kimeneti erősítő is. Mérések szerint minden rendben. Előlapot tervezgetem hozzá. Vezérlőpanelt encoder és a poti csavarja fogják rögzíteni az előlaphoz, két gombbal minden funkció elérhető és távvezérlővel is. Encoder bekapcsolás és bemenet választás (6 bemenet) előlapról is. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
Phono bemenetről mérve (inverz RIAA beiktatásával).
Ilyen méréseket érdemes megcsinálni, átvitel hibáit jól kimutatja, korrekciós tagok pontosságát is. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
Az inverz RIAA-ról tudnál kérlek feltenni kapcsolási rajzot?
Szívesen rávizsgálnék. A korrekciós hálózatba válogattam a kondikat.
Itt nem témába vágó, elküldöm.
Folytatás.
Az anyag hozzáértő készítő által eleve előkészítve - szemcseszórással érdesített felületek. Aztán autófényező zsírtalanította, majd 2K matt feketével lefújta. Óriási különbség a párszáz Ft-os sprayjal lefújt pőre vaslemeztől, ami az első érintéstől lepattan és ott alatta a nyers anyag... ![]()
Marantz 7C? Egyszer hallottam Győrben egy ismerősnél. Nagyon jó hangja volt. Egy nagyon klassz kínai dobozba volt beszerelve, zajtalan volt, ütős, dögös mélyekkel, finom magasakkal. Nagyon tetszett. Az illetőnek Copland előfoka volt, s annak a RIAA fokozata helyett készítette. Gratula, szép a szerelésed.
Sziasztok!
Ágoston Lajos féle GU50SE -csöves erősítőjét szeretném megépíteni. Valakinek véletlenül lenne ehhez a kapcsoláshoz nyákterv, értem ezalatt, amit sprint layout-tal is meg tudnék nyitni?
Ez elég régi, nem tudom mennyire segít.
Köszi, segít. Nézegettem az eredeti Ágost féle kapcsolást, egyet nem értek, hogyan kell értelmezni a kapcsolási rajzon a 2-félcső használatát? Bocsi, ez lesz az első csöves erősítőm, amit saját magam építek, ha sikerül.
Most olvasom az általad linkelt oldalt, remélem segíteni fog megérteni mit miért. Látom nehéz "szülés" lesz a csöve elkészítése.
Dehogy, ne ijedj meg tőle.
A kimenők és a hálózati a lényeg,(erre fordítsd a legtöbb figyelmet, energiát) a többi már gyerekjáték.
Olvasd el ezt is, bár ott sok érdemi infót nem találsz. Én is kacérkodom vele, mert van a fiókban 4db teljesen új GU50-em. Ha engem kérdezel én nem csinálnék neki nyákot, hanem a régi jó csöves lábtól lábig huzalozással építeném meg. Az SE-knél a táp és a felhasznált alkatrészek minősége még fontosabb mint egy PP esetében, mert csak úgy lesz jó.
Azt (illetve ami abból lett) majdnem el is mentem meghallgatni, de közbejött ez az, meg lebeszéltek róla. De még semmi nincs sem eldöntve, sem elveszve...
A kettős trióda tkp két viszonylag független triódát tartalmaz. Az egyszerűség kedvéért a kapcsolási rajzon a kettős trióda egyik, és a másik felét is különböző helyekre rajzolják, de azt tudni kell, hogy az a két trióda egy cső, két fele. Általában azért szokás jelölni, V1a, V1b, vagy lábszámozás különbözik, de nem mindíg. Ha egy kapcsolásban egymás utáni fokozatokban két triódát látsz, akkor az többnyire 1 db kettős trióda. Nem szokás egyik felet az egyik, a másik felet a párhuzamos (sztereó) erősítőben használni, de ilyen is előfordul.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |