Fórum témák
» Több friss téma |
Nem ártana tudnunk, hogy milyen fényerőt szeretnél kapni. Párszáz forintért lehet kapni elektronikát, ami egy darab 18650 cellából elő tud állítani egy LEDszalagdarabka számára olyan feszültséget, amivel már világít.
Linkelek pár képet ebből már szerintem látszik mi akar lenni, és mennyi fényerő kellene. Nyilván minél több annál jobb de leginkább az exit kis világító táblákhoz tudnám hasonlítani ami ajtók fölött szokott lenni. Igazándiból a fény célja hogy a mintát megvilágítsa. Egy hat ledes szalag darab bőven elég. Ami ahogy néztem nyilván attól függ milyet vesz az ember, 300 lumen/méter kb., és olyan 4 watt körüli fogyasztással, most amit hirtelen néztem a neten.
Ilyen 9v-s tartóval oldottam meg, de ezt szeretném ha lehet cserélni.
Üdv.
RGB LED szalagnál megadott m/W teljesítmény akkor érvényes gondolom, ha minden szín világit, nem?
Tapasztalatom alapján a ledszalag leírása ritkán tartalmaz konkrét értéket. az a wattos teljesítmény rendszerint tájékoztató jellegű. Jobban jársz, ha megnézed az előtétellenállások értékét, és a rajtuk, vagy a ledeken fellépő feszültségből következtetsz a tényleges viszonyokra.
Na most akkor 50m led szalaghoz milyen tápot vegyek?
Elöször vedd meg a LED szalagot majd mérd le egy darab fogyasztását. A többit a másik témában leírtuk.
Végül vettem 50m led szalagot 230Vra, + hozzá 1500Wos fenyszabalyzot.
Letudva.
Hali!
Az a "fényszabályzó" biztos jó ahhoz a 230-as ledszalaghoz? Ha valami egyszerű triakos csoda, akkor nem lesz jó...
Attól függ mi a cél, lehet hogy 50m tűzijáték lesz belőle.
Mellesleg ha tudnánk a ledszalagok pontos típust, lehet, hogy tudnánk mekkora, és milyen táp kell neki.. Nálam pl 20m-enként van egy 50A-es táp, úgy hogy minden 5m ledszalag mindkét végén betáplálok..
Sziasztok!
Biztos ismeritek az ún. mikroszálas LED-füzért. Van valakinek ötlete, hogy azt hogyan lehet forrasztani? Olyan, mintha a vezetékek lakkozva lennének, vagy valami szigetelővel bevonva, amit a hagyományos forrasztópáka (Weller, max. 450C) nem tud leolvasztani. Lepereg róla az ón... Előre is köszönöm!
100 darab lednek 200 lába van.
Nincs erre valami egyszerű módszer? Oldószer?
Félek, nem tudom, mi a szösz az a "mikroszálas LED-füzér".
Szerintem olyan/hasonló, mint ameilyen a mellékletben is látható.
Van két (látszólag) csupasz vezeték, amik közé be van forrasztva egy rakás LED.
Nem tudom, hogy linket lehet-e beilleszteni, de ilyen: https://kulteri-izzosor.arukereso.hu/home/hidegfeher-mikroszalas-led-fenyfuzer-80db-7-9m-ml-80-wh-p353925373/
A képen minden egyes láb forrasztva, zsugorcsövezve van. Ha ez igaz, akkor mi a probléma?
Nincs zsugorcső. Szigetelt vezetékek valahogy a LED-re applikáva, majd kiöntve/körbeöntve/bemártva valamilyen lakkba a LED, a forrasztás (már ha van ilyen egyáltalán) teljesen hozzáférhetetlen.
A hozzászólás írása ablak alatt ott a [Link] gomb. A linket másold a vágólapra, majd a [Link] gomb lenyomása után CTRL/V billentyűkombinációval beilleszted.
Én nem is magát a ledet szeretném forrasztani, hanem a köztük lévő vezetékeket. De az is vmi szigetelést kapott. Nyilván azért, hogy ne legyen zárlatos, ha összegubancolódik. Lehet, hogy nekimegyek smirglivel, de félek, hogy nem lesz türelmem hozzá...
lehet (inkább valószinű)hogy a vezeték az a fajta , amit régen a fülhallgatóknál is használtak : selyem cérnára rézfólia van tekerve , így erősebb mint a réz de sokkal hajlékonyabb is , ebből több szál fut eggyütt .
Cserébe nehéz forrasztani . Ha van erős órás lupéd vagy mikroszkópod megnézhetnéd . Régebben az oxidos litzéket vagy alkohol lángjában oxidmentesítették (míg izzott gyantaoldatba merítették ) vagy kalmopirint használtak segédanyagnak gyanta helyett ( bevonatos pl weller hegyet kinyírja) , sima pillanatpáka jó befuttatni. Írd meg mire jutottál
Sziasztok!
Létezik ws2812b típushoz hasonló led szalag, ami nem RGB, hanem "sima" hideg fehér? Az lenne a lényeg, hogy 3 vezetéken kapcsoljak ki-be 35 ledet. Köszi. A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2019
Nagyon cseles a típusszám, néha nem lehet tudni, csak ha direktben rákeres az ember...
White strip APA102C
Ez egy sima egyeres rézdrót, valami műanyag alapú szigetelővel.
Próbáltam smirglizni, de nagyon vékony, így nem igazán lehet roncsolásmentesen tiszta felületet létrehozni. Az igazi megoldás a nyílt láng (teamécses). Pillanatok alatt meggyullad és leég a szigetelő réteg. Egy hátránya van: a melegítéstől a rézdrót elveszíti a rugalmasságát, nagyon könnyen törik. És nagyjából a ledek felét ki lehet dobni utána, a nagy meleget azok sem bírják. Viszont a karácsony közeledtével pár száz forintért lehet kapni 50-100 ledes füzéreket. A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2019
Hello! A rezet, pont fordítva kell edzeni mint az acélt. Tehát ha felmelegíted és hirtelen hűtöd le, akkor lágy marad. Egyébként a hajtogatásra is felkeményedik a réz.
Sziasztok. Valaki meg tudja mondani nekem, hogy RGB Led szalag színei mitől cserélődhetnek fel maguktól. Van egy rejtett RGB Led szalagos világításom ami 4-5 hónapja jól működik kisebb kontakthibáktól eltekintve. Most meg egyik napról a másikra a piros színből zöld lett a zöldből piros. Semmit nem csináltam vele. Míg csak piros vagy csak zöld fénnyel világít nincs is gond de mikor kevert színt kellene csinálni valami lehetetlen színeket kever ki. Valaki tudja mitől cserélődhetnek fel a színek egyik napról a másikra? A válaszokat köszönöm.
Valószínűleg a vezérlő romlott el. Milyen LED szalagról és vezérlőről van szó?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |