Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   8 / 29
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
a képen rajta van az, amit leírtam
de a progit másold be a system\system32\drivers mappába meg az összes fájlt ami még van hozzá, ha igyse műxik akkor rakd bele még a windows mappába meg egy két helyre nekem igy működött anno XP-n
(#) zenetom hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Terveztem egy 4db 7szegmenses kijelző vezérlést LPT-re multiplexelve. A kijelző közös anódú. Az adat bitek a szegmenseket vezérlik, a control bitekkel a kijelzőt lehet kiválasztani. Mivel le kell választani az egészet a gépről és negatív feszültséget kell kapcsolni ezért tranzisztorral megoldható, Pl. BC182-vel. Megterveztem a kapcsolást, csak (Tinában) nem úgy működik ahogy kéne, csak egy kijelzőnek adok jelet és az összes világít, pedig minden jól van berakva. Akinek van Tinája az nézze már át a kapcsolást, mert nemtudom hogy miért nem működik rendesen.
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Esetleg printScreen gomb amikor a teljes kapcs látszik a képernyőn azután paint beilleszt ,mentés másként jpg.
A tina pro nem nyitja meg a tsc-t .SCH-t szeretne.
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
az a baj hogy nem fér ki egy képernyőre a kapcsolás...
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
nembaj, megoldottam trükkösen :yes:
( a kapcsolókat ne nézd, azok úgy maradtak..)
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
A portokat (digit vez) Én így oldanám meg, esetleg valami ULN féleséget keresnék erre a célra.
Vagy pnp tranzisztorokkal És a kapcsolóval a földet kapcsolnám a bázisára .
Azt nem tudom a TINA miért gyujtja ki a felesleges digiteket is,talán a lebegő tranzisztor bázis nem tetszik neki.



port.jpg
    
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
értem, köszi, csak így több tranyó kell, nembaj megpróbálom az én fajtámat aztán a Tiedet ( ha nem sikerülne)
(#) Antlasz válasza H.Viktor hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Esetleg pascalban kezeld fájlként a portot. Így nem kell dll-el bajlódni, és hordozhatóbb a progi (sok helyen nem engedik telepíteni ezeket biztonsági okokból). Persze ezután már csak XP-NT alatt fog futni a progi.

Ha a port írás olvasást eljárásba teszed akkor csak azt a részt kell módosítani.
(#) wg_kezdo hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Sikerült elkészítenem egy egyszerű motorvezérlőt amit a PC-m LPT portájra kötöttem. Rövidesen szembesültem azzal, hogy Windows alatt nem is olyan egyszerű az LPT portot vezérelni.

Mivel szakmába vág gyorsan összedobtam egy kis vezérlő szoftvert.
A szoftver megjeleníti az aktuális állapotot és egérrel lehet próbálgatni állítgatni az egyes biteket.

Ezt szeretném tovább fejleszteni, de mivel én nem sok ilyesmit csináltam gondoltam megkérdem, hogy kinek mire lenne szüksége. Mit javasoltok mit tegyek bele.

Amivel most megtoldottam:

Lehet amolyan primitív programot írni amivel egy bizonyos folyamatot lehet végigvinni anélkül, hogy megtanulná az ember a pascal és egyéb nyelvet.
Tud egyszerű ciklus kezelni illetve a biteket állítgatni.
Ilyet pl:

do
10000000
01000000
00100000
01000000
loop 50
Ez ha pl ledek vannak a kivezetésén 50x végigfuttatja az első hármat.

Szoftver letöltése

Ha végre meglesz a próbapaneles szoftverem beleépítem ezt is jól jöhet, de az nagyságrendekkel bonyolultabb, mint ez
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Lehet átkéne nézni EBBE a témába
(#) wg_kezdo válasza zenetom hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Azért szeretném külön topicba, mert ebből amolyan univerzális szoftvert szeretnék készíteni. Lesz neki egy pascalban írt változata is, hogy 386-oson is elfusson. És Linux változatot is akarok hozzá csinálni.

Ezen kívül ami még kell a távoli vezérlés vagyis szerverprogramként is fog üzemelni amit távolról wapról vagy bárhonnan lehet irányítani.
Ehhez UI-t tervezni stb...stb...stb...

Utánanézegettem, hogy sokan foglalkoznak ilyesmivel és nekem is megtetszett.

Éppen most csináltam meg, hogy Wap-ról lehet a motoromat ki-be kapcsolni.
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Windows(XP) alá nem akarsz írni programot? Abban tudnék segíteni. Ja és milyen nyelven akarod?
(#) wg_kezdo válasza zenetom hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
A mostani az XP alatt működik.

Delphiben készítem, abban vagyok otthon .
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Akkor jó, én is Delphiben programolok
(#) wg_kezdo hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Nos az első fejlesztés kész is.
Lett egy paraméter ami futás közben változtatható jelenleg csúszkáról. A max és min érték is beállítható.

Ezen kívül külön szálon futtatja a programot így nincs akadozás ugrálás és talán windowsunk is jobb hatásfokot tud elérni.

Kipróbáltam egy kis motort rákötve és PWM-el szabályozva a sebességét a csúszkával egész jól ment.

(#) Báddzsó válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
csak nekem jött elő brutus nevű virus ahogy letöltöttem a progit és futtattam?
(#) wg_kezdo válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Nagyon remélem
Milyen vírusirtód van?
(#) wg_kezdo válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
NOD32 nem talált semmit (legfrissebb)
(#) szabi83 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
nálam se volt semmi... [off]színtén friss nod
(#) Báddzsó válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
friss NOD32... nem konkrétan a leszedett fájlban hanem egy egyáltalam nem letöltött mégis a C:\downloadsban lévő fájlban találta..., pont miután futattam a progit... azthittem az hozta létre.. mind1, már 1 éve nem találkoztam virussal....
(#) wg_kezdo válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
A szivem megállt!
Minden gépen a vírusírtó és a backup fut amióta Báddzsó elpostolta a hozzászólást .
Nem árt az óvatosság.

Viszont ha már...
Néhány véleményt szívesen fogadnék, hogy van-e értelme (nekem biztos) mi kéne még bele stb...

Az LPT bemenet kezelése még nem megy, de ott főleg elektronikai problémáim vannak, majd egyszer.

Letöltöttem egy másik hasonló szoftvert is, de az nem volt ennyire paraméterezhető bár nem tudom szükséges-e.
(#) brato válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Üdv!

Írtam programot motorvezérléshez és tekercsazonosításhoz. Elküldöm ha érdekel, hátha találsz benne olyan dolgot amit fel tudsz használni.
(#) wg_kezdo válasza brato hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Megköszönném, miben írtad?
(#) mgy válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Nekem teccet a programod.
Várom a folytatást.
A bemenetek kezelése is érdekel.
Ha több utasítást is beteszel, akkor az lpt-port egy mini vezérlőként bármire alkalmazható.
(#) wg_kezdo válasza mgy hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Éppen most szedem össze a bemenetek kezelésére az ismereteket. Tegnap nem sikerült megcsinálni az elektronikai részét, de küzdök .

Az utasításkészletet ki fogom bővíteni illetve egy "fordítót" is teszek bele aminek az lesz a feladata, hogy pascal, asm vagy c-re "lefordítsa" a vezérlést így ezután lehet véglegesen lefordítani több compilerrel.

Ami feltétlenül lesz benne az a bemenetek és a "UI" alapján történő feltételes elágazás és a függvények ezeket egyszerű megcsinálni.

Azt észrevettem viszont, hogy a windows nem egy valós idejű rendszer így mindenképpen készítek hozzá egy pascal változatot is.
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
az XP-t mivel játszod ki, mert direktbe nem enged hozzáférni az LPT-hez. Te is dll-t használsz?
(#) wg_kezdo válasza zenetom hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Van egy komponens a torry.net-en azt használom, még nincsenek tapasztalataim, hogy jó vagy nem eddig amire kellett működött.LPT port komponensek
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Ja értem, én dll-t használok.
(#) brato válasza wg_kezdo hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Visual Basicben írtam.
Elküldtem az emailcimedre.
(#) a1356 hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Sziasztok! Én egy olyan programot szeretnék csinálni, amiben ha lenyomok egy gombot,akkor jelenik meg egy bit a kimeneten. Ha van vkinek ilyen programja,azt kérem h szóljon! Köszi előre is!
Következő: »»   8 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem