Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Köszönöm szépen a segítséget!
A rádió rajza is innen származik... Még egyszer köszönet!
Van egy elfekvő koreai ua758 példányom 1978 -ból.
Nagyon kedves ,köszönöm.
Megnézem még egy-két helyen,hátha. Csak legvégső esetben élnék a személyes kincstár felajánlásból... Nagyon köszönöm a felajánlást és a segítséget mindenkinek! Üdv!
A Mikrovill "katalógusában" szerepel (555Ft/db), az Elektrokontha készletében is megtalálható az ULN 3812A (195Ft/db).
Mérd meg a testláb nem szakadt e?
Ha nincs az ic testen, akkor lehet minden lábán teljes tápfesz.
Üdv,
Igen,nekem is ez volt az első tippem hogy a test szakadt. De a gyártó annyira biztosra ment,hogy a készülék házáról egy vezetékkel rögtön az IC test lába mellé vezette a földet. Műszerrel és szemre is jónak tűnik. Ezért gondoltam IC hibára.
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy az Orion 331-nek milyen volt az eredeti színe? Ma kaptam ingyen egy hiányos, restaurálásra szoruló példányt, innen hobbielektronikáról, és többek közt újra kell politúrozni a dobozt.
Barna.
Akkor ezek szerint el tudtad vinni.
Igen, köszi a szállítást.
Az én példányom ilyen volt az eredeti, de erősen kopott felületével - és ilyen lett tisztítás és bútorápoló szerrel való bedörzsölés után.
A gombok fehér festését hogy javítottad meg? Nagyon szép lett! Nekem sajna foltokban hiányos a politúrozás, ami vaan az is darabos, lepattogzós sajna.
A gombból ki kell kaparni a régi festéket, vékony ecsettel mehet bele pl. valami zománcfesték, pici hígítós papírzsepivel törölni a felesleget. Ezeket a gombokat nekem sikerült fúrógéppel (+ polírpaszta) újrafényesíteni. Ennek a 449 - nek mélyebb barna a színe, csak a vaku miatt lett a kép kissé világosabb.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
Az én bevált módszerem a következő. Nem kell vékony ecsettel bajlódni, hogy egyenes vonal legyen! Bőven bekenem festékkel a vonalat és a közvetlen környezetét is. Egy kis szikkadás után (néhány perc) tiszta rongydarabkával óvatosan, szakaszosan törlöm a fölösleget, vigyázva, hogy ne kaparjam ki a vonal mélyedéséből. (Érdemes előre összevágni egy rongyot pici darabkákra, és minden egyes törlő mozdulat után újat használni.) Amikor már csak finoman elmázolt festéknyomok maradtak a vonal mellett, akkor érdemes enyhén oldószeres rongydarabokkal befejezni.
(Nem is rádiógombokon alkalmaztam először ezt a fogást, hanem a kopott, öreg mechanikus számológépeken.)
Én arra gondoltam hogy maszkoló szalaggal kitakarom amit nem akarok festékezni, és ,,vastag" akril festékkel lekenem.
Én a következőképpen szoktam. Mivel általában úgyis viseltes szokott lenni a gombok felülete zsírtalanítás után a hornyot (sikerül ahogy sikerül) akril festékkel (akril filc is jó) feltöltöm majd hagyom száradni pár napig aztán 600-800-as vizes polírpapírral egységessé teszem a felületet, így a hornyon kívüli festék is lejön aztán 2 komponensű autólakkal lefújom.
Jelvény, kitűző festésnél alkalmazott módszer hasonló. Fecskendőből, vékony tűn keresztül kitöltik a mélyedéseket, majd amikor már nem folyik, lefektetett higítós törlőpapíron gyorsan lehúzzák a felesleget.
Sziasztok,
Egy AR602-es felújításával foglalatoskodom éppen, és abban kérném a tanácsotokat, hogy az URH modul elszakadt skálahúrját (acélhúr) hogyan kellene újra kötni? Van valakinek rajza az elvezetésről és a rögzítésről? Előre is köszönöm!
Tisztelt restaurátor kollégák!
Keresek ORION AR 306-hoz műanyag nyomógombot. Három darabra lenne szükségem, de már 1 is segít.
Szia!
Remélem, látszik a képen. Az URH egység kampójától indul és a két görgőn keresztül közvetlenül a forgókondi tengelyén lévő bakelit tárcsára megy, alulról. Itt a forgókondi teljesen kitekerve, az URH hangolópálca kiengedve látható. A skálához beállítani a zsinór hosszával és a kampó állításával lehet. Üdv, Zsolt
Sziasztok!
Remélem ebbe a topikba illő a téma.. Birtokomba került egy régi Röntgen cső, ami jól mutatna a vitrinben! Használt darab, leselejtezték. A kérdésem az, hogy ez kikapcsolt állapotban is sugárzik-e valamilyen szinten? Mert ha igen, akkor megszabadulok tőle! Köszönöm a válaszotokat! Máté.
Csatolok képet, Ronin- köszi a választ!
Köszönöm a képet a húrról! Lehet ezt is valamilyen skálahúr anyagból pótolni acélszál helyett?
Szerintem nem igazán. Ennek valami rugalmatlan anyagnak kell lennie, mert a hangolópálca egész pici mozdításra is sokat hangol, még a mozgató kar hosszúsága ellenére is nagyon érzékeny. Valószínűleg nem véletlen az anyagválasztás (és ráadásul sodrott is). Mivel a feszítést a kar rugója adja - ami nem túl sok -, a szövet jellegű anyagokat nem lehet eléggé megfeszíteni a pontos hangoláshoz. De nem túlbonyolított a zsinórpálya, egy kísérletet megér, ha nincs más.
Találtam még egy képet a forgókondi felőli rögzítésről, ugyanabban a helyzetben.
A kérés okafogyottá vált. Kaptam 3 darabot.
Köszönöm, ha keresgéltetek.
Üdv mindenkinek!
Köszönöm szépen a tippet az ULN 3812A alkatrész beszerzésére. Megérkezett,kicseréltem. Azonnal életre kelt az öreg kékpöttyös. Köszönettel UV
Köszönöm a képet! Megpróbálom skálahúrral is és keresek közben acél szálat is, és hozom utána a tapasztalatokat!
Szerintem megfelelhet oda kőrszövött (pl. "harcsázó) horgászzsinór, ezek iszonyú erősek, és nem nyúlnak.
Apám sebvarró cérnával szokta volt csinálni. Hurkát kötözni is jó, mellesleg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |