Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   14 / 1385
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Köszi, igyexem!
(#) Frankye válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Igen, ezért javasoltam a vicsys által "elismert" márkát...
(#) Stefan válasza eSDi hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
ilyen
ezzel a moka nyakot furni
(#) eSDi válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Ez már fegyvernek minősül!!! Nem sámli.
Szerezz be valami nyákfúrót meg álványt hozzá.
Nyákfúrót már láttam 6eFt-ért is.
(#) szabi83 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Idézet:
„Nyákfúrót már láttam 6eFt-ért is.”

én 300 ft ért a bolhapiacon
két hete, találtam a bolhán hozzá trafót, méghozzá vasutmodell -es trafó, 0V-18V ig szabályozható a fesz :yes: meg pont jó, mert lehet váltani a polarítást is :worship:

pcb-furom.JPG
    
(#) Stefan válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
ez melyik piac is?
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
a nagykanizsai bolhapiacon volt
(#) PCB válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Szia !

Ha jól olvasom a PNP fólia 1db 700 Ft
Papirboltban árulnak műnyomó papirt A4 / A3 méretben
és ugyan ezt tudja, csak ebből 200db kerül kb ennyibe.

kipróbáltam, sőt ezzel az eljárással készítem a PCB -ket, és teljesen tutti a minőség. Az sem hátrány, hogy a fotozáshoz képest egy PCB elkészítése töredéke időben.
Maratással együtt a felvasalás 40 perc, ebből az áztatás 20 perc, a maratás 10 perc, többit meg a avasalásra szánom.

Készítettem két 300x200 mm -es alu lapot ami közé
beteszem a PCB-t rajzal együtt és igy már ekkora méretet is tudok készíteni.

Azért csináltam mert a vasalót nem szeretem mozgatni, az egy hiba lehetőség, főleg kétoldalasnál.
Igy csak melegítem 220C körül és tutti nem mozdul el, nem kenődik.
(#) vegyészmérnök válasza PCB hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Üdv!

Nem tudjátok hogy Budapesten hol lehet kapni műnyomó papírt? Konkrét cím érdekelne...
(#) Frankye válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Én is keresgéltem, de nem sikerült ráakadnom...
Viszont a pausz-papír szinte "bárhol" beszerezhető, és ugyan ilyen jól használható. (Mármint ugyan olyan jól, mint a műnyomó.)
A pauszt kipróbáltam, kitűnően át lehetett róla vasalni a mintát. A fő, hogy ne közvetlenül érje a vasaló talpa, hanem pár réteg újságpapíron át. (Különben megég a pausz, és nem megy át a rajz.)
(#) vegyészmérnök válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Pausz papírt árulnak A4-es kiszerelésben? Mennyibe kerül?
(#) Frankye válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Igen, árulnak A/4-ben, de sajna az árát nem tudom.
(Régebben vettem, van pár hónapja, és nem csak ezt vásároltam, azért nem tudom.)
(#) szabi83 válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
20 ft / A4 -es lap nálunk..
(#) vegyészmérnök válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Kösz a válaszokat! Tudnátok mondani egy budapesti papírboltot (cím)? Vagy hol van az a "nálunk"?
(#) Frankye válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Szinte bármelyik papírboltban kapsz. A Keleti környékén van 2 is, egyikben 100%, hogy kapsz. (Thököly úton, a Dózsa Gy. út felé menetben, a jobb oldalon, majdnem a Thököly út végén van egy jól felszerelt, a másik bent az egyik utcában, ami a bal oldalról nyílik. Az utca nevét nem tom fejből, de lehet látni, messziről a boltot.)
(#) szabi83 válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
nagykanizsa :yes:
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
[off]Van egy halovány lilássárga gyanúm, hogy vegyészmérnök kolléga nem utazik le Hozzád úgy 250 km-re, hogy A/4-es pauszpapírt vegyen... Bár, semmi nincs kizárva! Én Debrecenbe utaztam el egy áramkör-kit-ért. Az se kisebb távolság, sőt... )
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
, de te sem érnél ide (250km) , mivel Nk - Bp 210 km
(#) vegyészmérnök válasza Frankye hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Nagykanizsa nekem nincs olyan messze, ugyanis én Nagyatádon lakok, ami Nagykanizsától cirka 50-60 km-re van. De pauszpapírért tényleg nem fogok oda utazni... A Keletinél lévő papírboltok valamelyikét viszont valószínűleg meglátogatom majd.:yes:
(#) vegyészmérnök válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Nekem 260 km-es jegy kell. Na jó, Kelenföldig csak 240 km...
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Az igaz, de én meg Maglódtól számolok, merthogy én meg ott lakom...
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
sárdobálás
Bp-ről volt szó sztem, pontossabban Bp-i papir boltról, s hogy attól ki merre lakik
nah mind 1
(#) cydor válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
tud valaki segíteni magyar doksival hogyan kell használni a PCB123-at vagy inkább maradjak az eagle-nál?
(#) bubu válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
HI mindenki!
A műnyomóról annyit , hogy ahol lakom (Püspökladány) itt a papirboltosok azt hitték hogy káromkodok mikor ezt kérdeztem. Utána pausz papirt kerestem, abból meg tudtak mutatni A/4-est, A/3-ast, sőt még gurigában is lehet kapni vagy ha kell abból kimérnek amennyire szüksége van az embernek. Debrecenben az egyik papirbolban felvilágositottak h a műnyomó nyomdai alappapir igy azt a b.dös életben nem fogok kapni csak ha 1 raklappal veszek.
Szoval a pausz elterjedt. szinte bárhol lehet kapni, vagy megrendelik ha más nem. Nálunk egy A/4 es a legolcsobb helyen 16Ft/db
Remélem segitettem valakinek.
hali
(#) cydor válasza bubu hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
művészellátóban, grafikai stúdió, nyomdatechnikai boltban nézdd meg... lehet találni, ha sima papírboltban nem is mindig. (tapasztalat az hogy sokszor nem tudják mi van a polcon...)
(#) gerry válasza bubu hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Hi!

Nálunk lehet kapni műnyomót, tele is van a tököm vele, hogy mindennap azt kell vágnom. Jó fasza fényes és ott csúszik ahol ö akar, de a levegőasztalon ott aztán nem.
Meg amilyenek manapság a műnyomó papírok, kicsit megpörkölöm öngyújtóval és jó kis gázbuborékok keletkeznek benne, 2 ívből rakják össze.
Jó kis szolnoki műnyomót ajánlom, tegnap vágtam 135g mattot és tele volt selejtes ívekkel, egyik fele fényes a másik fele matt(jó kis anyag)

Csak ennyit akartam
üdv
(#) PCB válasza bubu hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Szia !

Bubu akkor ez egy helyi probléma mert álltalában papirboltokban is árulnak ilyent, lehet pont nem A4-es méretben hanem A3-ban.
Szombathelyen pl 4 papirboltból 3-ban mindig van darabra mint a rajzlap
(#) Higgins válasza bubu hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Igazat kell adjak bubunak, mivel amikor én is műnyomó papírt kerestem, rám is úgy néztek, mint valami kísértetre! Azt hitték káromkodok!
A végén a megoldást az jelentette, hogy aki spiráloztat A4-es lapokat, annak az utolsó oldala (fedlapként, hátlapként) egy fényes papír! Nos, én ebből vettem egy tucatot! Tökéletesen bevált! Egyébként megnéztem, a lényeg az, hogy valami fotó papír legyen, aminek fényes , vékony műanyagszerű filmrétege legyen, és kész! Lehet kísérletezgetni! Nem feltétlenül kell az a fránya műnyomó papír!

Üdv: Higgins
(#) kukac_24 válasza Higgins hozzászólására (») Máj 12, 2006 /
 
Helló!

Én tőlük rendeltem postán műnyomót Bp-röl:

http://www.panton.hu

Szombathelyen melyik papirboltban lehet kapni?
(#) PCB válasza kukac_24 hozzászólására (») Máj 12, 2006 /
 
Szia !

Szombathelyen az Irokéz boltban.
Következő: »»   14 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem