Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Kipróbáltam már, amit írtál.
Igen, állítottam is, de úgy még többet csalt a nagyobb értéknél. Például a Te általad megosztott képen látható, 27120pF -os kondit, jelenleg 28,24nF -nak méri, ha ebből lehúzok 2 pF-od, akkor pl. 1500pF -ból már le fog venni így már csak kb. 1498pF lesz. De az érdekes, hogy a képeden látható második kondit 34,24nF-nak méri. Valahogy a kalibrálási értéket kellene eltalálnom. A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
Moderátor által szerkesztve
Egy kis mérés, kis kalibrálás. Így a stabil freki, 59255.
±1% -os kondenzátorok: Eredeti (pF) Mért (pF) 61,9 -> 62,6 130 -> 131,6 1200 -> 1204 1500 -> 1504 2180 -> 2188 2870 -> 2877 6980 -> 6962 10400 -> 10,37 nF ±0,5% kondenzátorok: 27120pF --> 26,93nF 10000pF --> 9,962nF Alakulgat. Idézet: Hűűűha és mennyi is az százalékban? (-0,13% eltérés)„.... ha ebből lehúzok 2 pF-od, akkor pl. 1500pF -ból már le fog venni így már csak kb. 1498pF lesz....” Idézet: Ez hány % eltérés? Véletlenül nem ugyanennyi az eltérés 8nF környékén is? (ja ott 3,5% ez meg 4%)„27120pF -os kondit, jelenleg 28,24nF -nak méri” Elég sok pénzt fel mernék rá tenni, hogy még mindíg nincs normálisan bekalibrálva az az LC mérő. mod: kb. egyszerre írtunk ide, és lám, olyan leszek mint Besenyő Pista Bácsi - "Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom, +1" A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
Most már csak ki kellene számolnod, hogy %-ban mennyi az eltérés, excelben pillanatok alatt megvan.
Rendben, később kiszámolom. És jelentkezek.
(Ez a két üzenet nem mehet egyszerre. Csak úgy látszik, hogy úgy ment. A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
Látszik hogy olyan néhány nF környékén fordul át, az annál kisebbeket többnek méri, a nagyobbakat meg kevesebbnek.
Nem, az jórészt az induktivitás miatt van, mert van neki jósága, ellenállása, kapacitása, meg a ferritnek vesztesége stb, lásd Skori irománya.
Akkor visszarakom az előző tekercset. Ahhoz àllítom be. Ha bedobozolom, biztos, hogy a beàllítás elmászik majd.
Megkérdezhetem hogy a nyák gyártás során milyen folyasztószert használtál ?
A jelenség kísértetiesen emlékeztet, arra amikor nem mostam le a gyantát a nyákról a tranzisztor teszteremnél. Megbolondult tőle.
Elkészült.
Egy kicsit haladtam az LCM2-vel. Meg szeretném osztani veletek. A véleményeteket kérem.
Még előlapot kell tervezem hozzá. Egyelőre hagytam benne az MTK kondenzátorokat. De ha találok bele, ami megfelelőbb, akkor ki fogom cserélni azokat jobb típusúakra. A freki, meglepően, stabil. Ge Lee ötlete alapján én is raktam egy kis panelt a mérendő alkatrésznek. A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
Sajnos a 8495pF±0,5% kondenzátor és 32800pF±0,5% kondenzátorok mérési eredményei határesetek. Éppen beleférnek a hibahatárba...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
Még annyit, hogy végül is tekercset tettem bele.
Ezekkel a fojtótekercsekkel sosem lesz igazán pontos, mert frekvenciafüggő az induktivitásuk!
Ha már ennyi energiát beleölsz, akkor szerezz fazékvasmagot (pl. AL250 - 20 menet) vagy ahhoz hasonló zárt vasmagos indultivitást. Az 1nF kondikból polisztirolt (nem poliészter!) sem túl nehéz szerezni és megspórolsz egy csomó hiábavaló kísérletezést a pontosság, linearitás és stabilitás terén. A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
Hmm az a kek uzemmod valto kapcsolo hosszu lógó drotokon van bekotve.
Ha megnezed a lcm3 nyakjat pont ezek miatt lett teljesen a panelra ultetve az osszes kapcsolo.
Nem befolyásolja annyira, stabil a freki és a mért érték is.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
Az induktivitás pontos mérésekor a nulla érték nem biztos hogy beáll a bementet rövidre-zárva. Ezért kis értékű induktivitás mérésekor a nullpont eltolódás mérési hibát okoz, bár lehet korrigálni a mért eredményt az eltéréssel.
De meg kell nézni mit mutat rövidre-zárva a bemenetet induktivitás állásban!
0,18uH , sajnos.
De így már könnyebb lesz beállítáni, bedobozolva. De ez lehet a kalibrációtól is? A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
Felétek érdekes anomáliák vannak. Ha az elsőre nem is, de a második gombnyomásra be kellene állni a 0.00µH értéknek. Az enyém beáll, pedig nálam sincs a nyákon a kapcsoló, hanem van vagy 4-5 centi drót még rajta.
Itt is beáll nullára, csak ha összezárom, akkor mutat ennyit. A neten én is sok fórumon láttam, hogy még hosszabb a vezetékkel is elkészítették. Mjad esetleg kicsit még rövidítek rajtuk.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
Ne fárassz... Annak akkor kell nullára állni amikor összezárod! Akkor van nulla induktivitás nem? Bekapcsolod, vársz egy kicsit, összezárod, megnyomod a gombot, kiírja hogy 0,00uH, mérsz. Ha nem annyit ír ki, akkor újra gombot nyomsz, ha oké szétnyitod és mérsz.
C állásban szétnyitva nyomsz gombot, mivel az a naulla kapacitás, L állásban meg összezárva mivel az a nulla induktivitás.
Most egy kicsit összezavartatok. Hát persze, ha nullázom nulla kapacitás lesz, meg nulla induktivitás. Mérési hibákat még kicsit csökkentem. Amit most elfogok majd követni:
1. Lerövidítem egy picivel a vezetékeket. 2. Ha megjönnek a polisztirol kondik, azokat fogom használni. 3. Újra felprogramozom a PIC-et, hogy "tiszta lapról" induljon a rendszer. Aztán pedig viszem majd a OMH hitelesítésre.
Mit nem értesz? C állásban nyitott mérőkapocs mellett megnyomod a kalilbráló(nullázó ) gombot.
L állásban előbb összezárod a mérőkapcsokat majd megnyomod a gombot. Az eredmény előbb 0,00 pF utóbb 0,00 uH
Értek mindent.
Ha még lehet egy kicsit pontosítani rajta, akkor még megpróbálom. Igaz szerintem olyan rossz értékeket nem mutat. Ha nem sikerül jobbat kihozni,akkor így marad. Nyugodtam mondjátok meg,hogy Ti még mit csinálnátok másképp rajta! A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |