Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Akkor nem menj antennásnak. Ebben a szakmában hiába az egyenjogúság, Ha tériszonyod van, nem vagy alkalmas. Azért ma már egy ilyen művelettől egy munkavédelmis szívszélhűdést kapna.
A rádió Pollák M téri épületének tetején van egy kisebb fajta antenna torony. Egyszer megrendeltük az antennák karbantartását egy antennás szakembertől. Tőlünk ketten segítettünk neki. Egyszer csak hirtelen átölelte a torony tetejét, és leszólt, hogy az istenért nem mozogjanak már annyit. A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
Állítólag Trianoni szerződés (sicc) megtiltotta, hogy az Eiffel toronynál magasabb építményt emeljünk. Ezért van, hogy a torony maga ugyan rövidebb, de van egy 30 m -es kitolható cső, ezzel két legyet is ütöttek, magasabb lett a torony, 314 m, és még kismértékben hangolhatóvá is vált.
Nem megyek. Voltam viszont internetes, és az antenna póznára felmászni az is bőven elég volt nekem! Amikor lejöttem egy darabban, megcsókoltam a földet mint anno a pápa! Pedig az csak tizenhúsz méter lehetett!
Dióda, kondi vagy ellenállás, mivel csak 2 lába van bekötve.
- Apa, hol van a húsvéti nyúl?
- Megfagyott, kislányom.
...és nem találjuk a hóban a szerencsétlent, mert az is fehér...
Az összes lába GND.
Sok funkciója nincsen.
És mér' van a falra akasztva, ha a földet kéne rövidre zárnia?
Én azt hiszem rovarcsapdákat fogok árulni, mert ha ez a rengeteg liszt egyszer bemolyosodik....
RM eredeti.
RM magyar. Az mondjuk tanulságos (de nem meglepő), hogy miként hal meg az alany. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
Nem tudni, egy tokozás előtti félkésztermék. Lehet, hogy fennakadt a tokozás előtti ellenőrzésen, és dísztárgy lett belőle.
Nekünk sokáig volt egy "túlgalvanizált"csőtápvonal átmenetből készített virágvázánk. "Szép" rücskös volt a felszíne. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
Mi is járunk élményfürdőbe néha.
Kérlek, ebbe inkább most ne menjünk bele!
Még jó, hogy az újságírókat nem büntetik milliókra a helyesírási hibák miatt.
Büntetném azt is.
Meg büntetni kellene a félinformációkat, a csúsztatásokat, a szándékos hangulatkeltéseket és különösen a kifejezett hazugságokat is! De inkább hagyjuk, ez így nem vezet sehová....
Érdekesség ugyan, de nem pozitív: YouTube visszavette 480p-re az alapértelmezett lejátszási minőséget a világon mindenhol, azaz minden videó így indul el, ezzel remélik, hogy sávszélesség szabadul fel például a videokonferencia-beszélgetések és más fontos online szolgáltatások számára. Viszont legalább továbbra is maradt lehetőség a minőség manuálisan magasabbra állítására.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Én egyébként kicsit tartottam a netes infrastruktúra összeomlásától, tekintve a felmerülő hirtelen távmunka/távoktatás és más igényeket.
De kopp-kopp, nem lett igazam (meg nem is értek hozzá).
Azt se felejtsd el, hogy közben rengeteg nagy forgalmu résztvevö került kényszerpihenöre a webröl. Nagy cégek zártak be, minimumra csökkentek pl. az online kasszák adatai stb. A magán felhasználok ( otthonrol dolgozok) eddig is csak a hálozat nagyon kis kapacitását foglalták le. Most ez egy kicsivel nagyobb lett, de a nagyok meg részben vagy teljesen leálltak.
Tegnap negyedórámba telt mire bejutottam az internetbankba.
Sajnos mindig voltak és lesznek olyan cimek amik sirba tudják vinni a felhasználot. Pár éve nekem is szolgáltatot kellett váltanom mert a korábbi szolgáltatomtol képtelen voltam elérni a céges szervert Párizsban. A másik szolgáltatotol meg ugy müködött mint a svájci ora. Azután kiderült hogy a központi eloszto Franciaország felé csak 20 gbit/s sebességet garantált ( az egész ország számára) mig a másik szolgáltato egy másik ország elosztoján ennek a százszorosát kapta.
Szerintem az online kassza az, ami inkább kerekítési hiba nagyságrendű. Egy - akár csak 1080-as - youtube videó átlagos sávszéligényébe szerintem beleférne párezer egyszerre működő online kassza, és ugye ezek nem is folyamatos működésűek.
Az egyik cégünknél nemrég lett 30-ról 60 Mbps-re növelve a bérelt vonal (igaz az szimmetrikus), és 100+ ember eldolgozik rajta, de messze nincs kihajtva, pedig van ott voip, vpn-ek, és dolgozói wifi is, és sose röccent meg senkinek a youtube video, ha épp azt nézett. Ellenben most sokan otthon vannak, folyamatosan megy a netflix/youtube/hbo go, meg ugye sokszor videochat a nagyival, barátokkal, stb., ez azért nagyon komoly terhelés. A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Ahogy látom a gyerekemnél (home office) a probléma a lakossági feltöltési sebességeknél van.
Ez ugyebár oda vissza benne van a rendszerben, és az ha 2, vagy kisebb Mb/s , akkor lehet várni, mire egy rendes méretű céges excel tábla ide oda eljut. igencsak bosszantó tud lenni.
Ez tényleg érdekesség! 2 Mb/s sebesség, amikor évek óta sokszorosának kellene lenni a minimumnak? Vagy ez betárcsázós?
A privát internetkapcsolatoknál szinte mindig a feltöltési irány a szük átmérö. Azt - mivel nem igen volt ezzel számolva, soha nem csinálták még csak megközelitöleg sem olyan teljesitményre mint föirányt. A visszirány valamikor legfeljebb egy e-mailre, keresére beadott adat, primitiv kérdöivek meg távvezérlök, VoIP telefonok vagy hasonlo nagyon kis mennyiségü és méretü adatokra volt tervezve. Emlékszem mikor megjelentek az elsö e-shopok amikor a privát csatlakozásokon megjelentek elsö szerverek meg a WEB kamerák. Még voltak akkor olyan nézetek is, hogy ezt korlátozni kell. Azután megjelentek ez elsö játékos cirkuszok amik pereket is hoztak, mert nem mindig tudták a hálozatok biztositani a gyors reakcio idöket, ami sokaknak a zsebére ment.
Csak mostanában kezdik átépiteni a hálozatokat nagyobb visszirányu kapacitásra, de ahhoz meg kellett várni mig sikerül kipucolni a kábeleseknék a 200 MHz alatti tartományt a többieknél meg az optikát közelebb vinni az elöfizetöhöz. Egyik sem volt egyszerü feladat ( még ma sem az), de ebben is jobban állunk mint a fejlettebb országok átlaga, miután itt ujabb, azaz jobb a hálozat. Az on-line kasszát csak azért irtam mert abbol rengeteg van szinte napi 24 orás üzemben ( amugy pl. Csehországban a járvány miatt az év végéig leállitották az egész rendszert). A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Dehogy, napközben mért ADSL. Négyóra után jobb a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Van még olyan hálozat? Szörnyü, abbol aligha lehet bármi jot kihozni, mégha a francia telekom fömérnöke meg is van gyözödve, hogy az a legjobb hálozat a világon.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |