Fórum témák
» Több friss téma |
Passz...A konstrukciójukból ítélve, csoda hogy egyáltalán működnek. Azonkívül ez a drágább - pláne hogy használhatatlan. Dehát - 3000 pénzért csak ilyet lehet kapni.
(ha megvettem volna a harmadik vacakot, árban pontosan ott lettem volna mintha egyből a a jót választom - és még mindig nem lett volna egy használható adapterem. - Tudod, ezt hívják tanulópénznek...) A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
Sziasztok.
Segítsetek kérlek, mert már idegbajt kapok. Az Alcohol 120% programban nem tudok létrehozni virtuális meghajtót, és a program indulásakor az alábbi üzenetet (melléklet) írja ki. A laptopon egyébként ugyanez a verzió ugyanaz a Win10 simán megy. Hogy tudnám elővarázsolni a virtuális meghajtót? Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Úgy hogy uninstallálod az alkoholt..
A win10 már rég beépítve tud iso-t írni (kép) (virtuális meghajtóhoz egyel feljebbi CD kinézetű "Csatlakoztatás" sorra kattintasz) A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Ez oké, de van olyan program aminek lemezhez kötött a működése.
Azzal hogyan boldogul?
Használj virtual clone drive-ot free és működik tökéletesen a a win10-el még azokat a kép file-okat is beolvassa amit a windows 10 meg sem lát
Én is hasonlóval szenvedtem. A bírka nagyon bevált.
Hááát én akkor jártam így : "..Alcohol...betöltése sikertelen volt! " és "...eszközmeghajtó felülete nem elérhető" amikor elfelejtettem kinyitni a sört!
Bocsánat mindenkitől! Értelmesen is: Ahogy írták Virtuál CloneDrive mindenre is jó.... A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Köszönöm ez jó megoldás.
A "DAEMON Tools Lite" programot használom virtuális CD meghajtóhoz (lemezkép fájlok CD-szerű használata), igen sok éve használom már és eddig teljesen probléma mentesen működik. Van olyan régebbi játékom, melynek lemezéről lemezképet csináltam a tartósság és a gyorsabb működés érdekében, tökéletesen felismerte a virtuálisan csatlakoztatott lemezképet mintha a saját CD-je lett volna.
Addig amíg itt fel nem vívták a figyelmem a W10 sajátjára a Magicdisc-et használtam. Kicsi, sallangmentes.
Régebbi PC-re (AMD kétmagos proc., 2Gb RAM) keresek olyan Linux rendszert, ami az alábbiakat tudja:
- Alapból tartalmazzon L2TP + IPsec VPN klienst - ez a legfontosabb feltétel (és az sem lenne baj ha a PPTP VPN-t is tudja). - Használható grafikus felület + internet böngésző (pl. firefox) - Jól kezelje a leggyakoribb hang és videokártyákat. Tud valaki olyan linux verziót ami ezeket alapból tudja, külön szoftver telepítése nélkül is?
Üdv. Egy pld.: 1920 vízszintes felbontású monitoron a net a képméret csak egy részén középen jelenik meg, a többi a két szélén üres marad? Ez tabletnél (android) ugyanígy van?
Köszönöm.
Xubuntu 18.04 nativban tudja a PPTP IPSEC tunelt, de nem tudom, L2TP van-e benne. Próbáld ki: felmásolod egy pendrive-ra és bebootolsz róla egy live rendszert (telepítés nélkül is fut).
Bővebben: Link
Van benne. Először még a 10-essel próbáltam ilyet és abban is benne volt már.
Kipróbáltam az xubuntut, sajnos sem az xubunt18.04-ben, sem a 18.10-ben, sem a legújabb 20.04-ben nincs L2TP VPN kliens. Csak PPTP van mindegyikben.
Tehát a kérdés továbbra is adott: melyik linux verzióban van alapból L2TP + IPSEC VPN kliens (esetleg a PPTP mellett)? A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
PC-n a CTRL gomb nyomva tartása mellett az egérgörgővel nagyítható az oldal - próbáld ki, mindegyik böngésző tudja. Feltételezem, hogy tableten is van rá hasonló megoldás.
Három sor hozzáadni:
Bővebben: Link
Köszönöm, ezt próbáltam. Feltelepül, látszólag működik, de gyakorlatilag nem.
Természetesen mindent beállítottam, felhasználónevet, jelszót, és ipsec kulcsot is. (Ugyanezen a PPTP jól működik) A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
Érdekes, a régebbi működött... Úgy látszik ubuntuék megint alkottak (időről időre szoktak ilyet csinálni)
Egyik barátom használ ubuntut napi szinten (a unity félét, nem az xdm változatot), s hasonlókat tapasztalt VPN ügyileg. Az egyik verzióban ment, csak szenvedett a mobilnettel. Másik verzióban ment a mobilnet simán, de a VPN szétkapcsolt állandóan. Megint másik verzióban végre stabil volt mindkettő, de ott meg más nem ment, csak hosszú kínszenvedés árán. Ez bizony ámítástechnika, valamivel mindig lehet bajlódni. Megpróbálkozhatsz más disztribúciókkal is (én a debiant szeretem használni), de mindegyikkel úgy látom csak a baj lesz, míg egyszer be nem lövöd ezt a VPN-t.
Nekem Windows 8.1 van, az tudtommal még nem tud ilyet. Meg ahogyan a modern mondás tartja: "Általában bármi jobb lehet annál, mint ami a Windowsba be van építve."
A "DAEMON Tools Lite" programot pedig már azelőtt ismertem, hogy erre a fórumra regisztrálva lettem volna, ami már elég régen volt... Idézet: „át akartam méretezni a rendszer partíciót,(Easeus partícó masterrel)” Az volt a baj, hogy vannak mozdíthatatlan (rögzített) fájlok, amik nem biztos, hogy közvetlenül a többi mellet vannak a merevlemezen, hanem szerte széjjel. Ez az Easeus program meg fogta, és a méret csökkentésnél átrakta máshova. Azaz ott van a merevlemezen, de még sincs. A Win fájlkezelőben felajánlott "zsugorítás" funkciót kellett volna használni. Az pontosan felméri a helyzetet, és csak annyit ajánl fel, ami sérülés nélkül is végrehajtható. Ez a méret csökkenés lehet, hogy sokkal kevesebb, mint a számítható. Ha ez kevés, marad az újra telepítés, ahogy írták.
Lett egy furcsa hiba a SAMSUNG T19C300EW-EN LED TV-men (ez monitor is). A nagy nehezen beállított csatornarendet néha elmentettem egy USB pendrájvra. Most vissza akartam állítani, mert kerestem egy új tv csatornát, de nem volt. De tv kiírta, hogy nincs csatlakoztatva külső eszköz. Pedig volt, és hibátlan. Próbáltam másikkal, avval is így jártam. Azaz meghalt az USB csatlakozás. Egyébként a tévén minden más funkció hibátlan. Ha rámérek az USB csatlakozóra, a feszültségek (az a adatpontokon is) ugyanazok, mint egy másik gép USB portján. Azaz csatlakozási hiba, fólia szakadás nincs. Hidegen Ohmozva is ugyanazokat mérem, mint egy jó eszközön. Az USB csatlakozást másra soha sem használtam. A garancia persze fél éve lejárt.
Van valami ötletetek? Mert a Samsung szerviz 34 eFt-ért javítaná. Egy új tv sem kerül sokkal többe.
Igaz, merevlemezzel, de nekem is volt hasonló problémám, akkor a Win10 meghajtóoptimalizálása segített. Másik pendrájvval próbáltad már?
Szerintem a fájlkezelés összeakad a digitális jogvédelemmel a Samsung tévéken.
Drágalátos Windows 8.1 megint magától kitette az asztalra az "Otthoni csoport" ikont! Mi a legegyszerűbb módja, hogy megszabaduljak tőle?
Megtaláltam. Bővebben: Link
Idézet: Egyszerűbb, mint ahogy azt az ember gondolná... De hogy miért teszi ki magától? „Aszal-->jobb egérgomb-->személyre szabás-->Asztali ikonok módosítása: Ezek után pipáld be a hálózat ikont, alkalmazd a beállításokat, ekkor az ikonod átvált hálózat névre és máshova is fog mutatni, majd szedd ki a pipát a hálózat mellől és kész is vagy.” A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
Szeretnék ajánlani egy egyszerű, ingyenes programot. Aki több USB drájvot használ különféle bootolható programok futtatására (Win telepítők, javító, visszaállító programok), annak ezentúl elég egy USB drájv:
Ventoy v1.0.12 (W7, W8, W10, 32/64 bit) https://www.ventoy.net/en/index.html A telepítendő bootolható ISO fájlokat nem kell Rufus-al (vagy mással) kibontva felrakni, hanem elég rámásolni az USB Drive-ra. Több ISO fájlt is lehet, amíg vah hely. Legacy és UEFI bootot is támogat. USB Drive-ot bootolhatóvá teszi. Az USB Drive-ot exFAT-ra formázza, ami előtte rajta volt, az elveszik. Alig foglal helyet (kb 30 MB), így szinte az egész USB Drive terület használható. A program rejtett, nem látszik a Win alatt. Ezen kívül bármilyen egyéb fájl, vagy mappa is felmásolható, ha van még hely (csak tárolásra), ezek nem látszanak a boot programban. FONTOS: a felmásolt ISO fájlnév nem tartalmazhat szóközt, vagy nem ASCII karaktert! Ha ilyen, át kell nevezni. A gép bootolásánál azt az USB opciót (Legacy vagy UEFI) kell választani, amilyen a futtatandó ISO fájl. Esetleg erre a fájlnévben (átnevezéssel) utalni lehet. A Ventoy ablakban kiválasztható a futtatandó ISO fájl. Ezután minden ugyanaz, mintha hagyományos ISO bootolás futna.
Boot-oláskor felajánlja a választás lehetőségét?
Nekem Legacy boothoz a Yumi multiboot vált be. A Yumi Uefi vel viszont az a problémám hogy a képernyőfelbontás bootkor mindig csak 640x480 lett ami elfogadhatatlan nekem. Ennél is ez van? Ja és a Sekure Boot képessége is elveszett az isoknak.
Ezért kidolgoztam a saját módszerem, amivel minden hátrányt kiküszöböltem és semmilyen progi nem kell hozzá. Majd egyszer talán leírom. Persze van hátránya is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |