Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
Tisztelt Urak!
*** A felvetésnek az Apróhirdetésben van a helye! Idézet: „1. A fórum teljes felületén az árusítás, hirdetés szigorúan tilos.” A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok!
Felvetem kérdés gyanánt a következőt, hátha: van itthon egy Somogyis MY-64 multiméterem. Sajnos számlapja (előlapja, amin a méréshatárok és a többi van), feljött. Leszedtem teljesen. Mivel olyan lett, mint amit a kutya megrágott, gondoltam vasalóval kicsit rásegítek. Be is jött, szép egyenes lett, viszont összement. Valakinek van esetleg ehhez való előlapja digitálisan? Arra gondoltam hogy kinyomtatom, laminálom és ragasztom. Képek vannak a neten, csak kicsit bütykölni kellene, gondoltam hátha közületek is már kínlódott hasonlóval.
Sziasztok!
Front designer 3.0 programom nem ismeri fel a később letöltött betűtípusokat, amiket a windows->fonts mappába raktam. A help szt írja, hogy oda kell rakni őket, de valamiért nem jelenik meg a betűtípus választásnál. Fontos lenne, köszönöm a segítséget!
Kicsit dicsekedni is szeretnék. Ez már nem annyira hobbi, de a technológia nagyon tetszik. Az előlap mintázat Inkscape > Coreldraw UV nyomtató és CNC. A minta 3D render (Sketchup + Winrender) + fotó a termékről.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
Helló mindenkinek!
Kérlek benneteket nézzétek ezt meg. Ez lenne az én problémám. A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2020
Skálaszerkesztő. Esetleg ez a progi.
Bármelyik (kicsit fejlettebb) rajzoló program megcsinálja ezt.
Ha megadod a méreteket, akkor akár én is lerajzolhatom neked. kb. 10 perces munka.
Szia!
Szívesen elfogadnám a segítségedet. Ha rajzolok egy skiccet akkor megcsinálnád ? 1:1 pdf jó lenne.
Előbb megnézném a skiccet, és utána tudok nyilatkozni.
Bármi lerajzolható, de van ami egyszerűbb és van ami bonyolultabb.
Ha elvállalod, akkor küldök egy beméretezést is.
A teljes átmérő 170 mm. A ROTARY DISPLAY CLOCK felirattal vagyok bajban, a betűit nem tudom sugárirányba forgatni. De akkor ezt az egészet kellene megcsinálnod.
Konkrét méretek nélkül eddig jutottam.
szerk.: Ha lehet, kerüld a csupa nagybetűs írást, az ember szeme nincs hozzászokva, nehezíti az olvasást. A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
Szia!
Nagyon szuper rajzokat küldtél. Elfogadnám a segítséget, de előbb le kell finomodni a méreteknek. Úgy látom, az én PDF fájlomhoz stimmelnek a méretek amit csináltál. Ezek szerint elég ha ugyanígy 1:1 rajzot teszek fel ??? Valószínű hogy a V3 lesz a nyerő.
Elméletileg elég, ha ilyen PDF-et töltesz fel. Ha minden igaz, az Illustrator nem változtat az arányokon/méreteken de mindenképpen ellenőrizd. 170 mm átmérőt adtál meg de ha jól emlékszem (most nem tudom megnézni), ettől valamivel kisebb volt már eredeti is.
Bonyolítja a helyzetet az, hogy egy 170 mm átmérőjű körnek egy rajzon, ha annak van van vastagsága, a vonal vastagságától függően van külső és belső átmérője is. Ezt a programban be lehet állítani, miszerint az x vastagságú vonal az elméleti kör melyik részén helyezkedjen el: kivül, középen vagy belül. Az illustrator elméletileg tud kezelni 1 µm -t is csak otthoni körülmények között lényegtelen, a nyomtató sokkal többet torzít. Ma még lesz időm vele fogalkozni, egyébként csak következő hétvégén. A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
Tökéletesen igazad van, kisebb volt mint 170 mm (167,5).
Ennek azonban semmi jelentősége nincs, és a kör vonalvastagsága is közömbös mert ez egy szitázott fólia lesz, ami egy lemeztárcsa körül lesz kivágva. Ennek az átmérője 160 mm, és rá van ragasztva a lemezre. A kör csak azért van, hogy pofája legyen a rajznak. A képen látszik az előlap kinézete. A 3 darab PDF-ről lenne szó, ez már a végleges. A " Rotary display clock " felirat a V3 verzió legyen, kicsit változtak is a dolgok. Előre is köszi.
Az általad feltöltött doksik második oldala egy kicsit el van csúszva, nem tudom, hogy ez így jó-e vagy sem. Az íves szöveget tartalmazó változatokat feltöltöttem (kis és nagybetűs variációk).
Ez eddig szuper, a v2 lesz az igazi.
A fekete alapot küldöm még egyszer, mert nem fér rá a papírra. A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
Mit csináljak vele? Nincs rajta semmi, csak a kör.
A teli kör és az ablak van rajta (ez az alapszín).
És a Piros lakk fájl van még (a kijelző ablaka). Ebből a három filmből áll össze az Összkép.jpg (ez mind a három különböző színű szitanyomás egy alaplapra).
Az a helyzet, hogy ha kinyomtatom az én PDF fájlaimat és a tiédet is, a kettő el van csúszva egymástól.
Szitázáskor a szálkeresztek alapján pozicionálják a nyomatokat. Csak akkor fedik egymást, ha ugyan onnan (tehát tőled) származik minden nyomtatás. Ezért kellene tőled a másik kettőről is a PDF. A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
Miért kellene Corel? 20 éve nem használom már. Leginkább Inkscape, OpenOffice Draw és Gimp. Bonyolultabb rajzokhoz 3D-hez Sketchup.
A "pdf" nem variál semmit a mérettel. Azt érdemes ellenőrizni a nyomtatáskor nincs-e beállítva valamilyen konverzió (pl. papírmérethez igazít). Ha van ilyen, akkor azt ki kell kapcsolni.
Így már értem.
Köszönöm szépen a munkát. Gyönyörű lett. Minden jót janigel.
Sziasztok!
Keresek előlap rajzoláshoz, feliratozáshoz, lehetőleg magyar nyelű és használható programot. Aki használ ilyet kérem segítsen. Köszönöm. Üdv.
Az Inkscape ingyenes: Bővebben: Link. Ez egy vektoros rajzolóprogram, ettől több kb. nem is kell.
Udv Mindenkinek.
Szeretnek tanacsot ajanlast kerni 2021-es egyszeru gyors muszer doboz elo es hatlap feliratozashoz. Amely alkalmas festett vagy porfestett aluminiumhoz. Ami Eros es tartos feliratot eredmenyez es lehetoseg szerint otthoni korulmenyek kozott megvaloithato. Koszonom elore is mindenkinek.
A felület teljes matricázásán kívül szinte semmi mást nem tudsz otthoni körülmények között kivitelezni. Viszont ha ez is szóba jöhet, akkor a matrica szinte bármit elbír, lehet színes, tartalmazhat sokfajta ábrát, különféle skálákat, feliratokat, logókat, stb.
Házilag kétféle (esztétikus) módja van a feliratozásnak. Az egyik az az elv mint a nyomtatható CD-DVD lemez, tintapatron fej, és egy olyan mechanika amibe befér az adott nagyságú lemez.
A másik maga a vasalás (mint a képen), hellyel közzel működik festett felületre is, de inkább a fémtiszta felületre (esetleg fára) jó. A felirat mechanikai védelme pedig utólagos lakkozással biztosítható. Öntapadós matricára való nyomtatás is szóba jöhet, de az már közel sem lesz olyan esztétikus. |
Bejelentkezés
Hirdetés |