Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-ről vezérlés
 
Témaindító: Tono, idő: Dec 23, 2005
Lapozás: OK   2 / 5
(#) dcenter válasza Ernőke hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Hmm..ez jó.. Még kicsit vágom is a nyelvet

De vajon meg tudja ezt csinálni párhuzamos porttal is?
(#) pakibec válasza dcenter hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Sziasztok!

Én soros portról oldottam meg VB6-ban. Kicsit bonyolultabb, mint az LPT, de jól működik.

Amit viszont nem tudok, hogy hogy lehet megoldani, hogy a program a háttérben fusson és úgy is figyelje a billentyűzetet.

Van valami tippetek?
Üdv
(#) Kera_Will válasza pclaci hozzászólására (») Ápr 17, 2006 /
 
Hi!
No jobb később mint soha!

Igy igaz az a mikrokapcsolód az S el jelölt.

A fel és lehuzó ellenállások igazából a fekete/zöld dobozodban vannak .
Ezért kell előtte méricskélni hogy éppen mivel állsz szembe hova kösd az optocsatoló tranya colektor/emiter kivezetéseit polaritásnak megfelelően. Végülis van 2 - 4 lehetőség. próbálgatással is sikerülne ...

Azért rajzoltam kivülre hogy szemléletesebb legyen ... legközelebb maJD belülre rakom.

Hááát a boot esetén fellépő anomáliákra nem van sok ötletem ... igaz 1 időben én is vezéreltem lpt portrol ezt meg azt akkor télleg zavart .. néha ...)

Esetleg meg lesni melyik kimeneti vezérlő vezetékek milyen állapotba kerülnek? és pl . ezek 1üttes magas állapota vezérelne 1 logikai kaput(pl és / nem és ) és amikor elindul a vezérlő progi akkor ezeket mind magasba rakod és a kimenetük a logikai kapun keresztül vezérelne vmi eszközt.
Pl 1 tranyát optocsatolón keresztül. Ez a tranya meg vagy a + tápot / földet adná oda a jelfogókra / optocsatolókra.
Ez alaplap függő lehet .
Tehát am0jg bootol addig mindenféle állapot ban vannak de remélhetőleg nem úgy hogy mind 1cerre magas vagy csak 1 pillanatra és nem akkor mikor a kimenetek is magasak .... :-d
hirtelen jobb ötletem nem van erre ....
(#) Darazsx válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Próbálkoztam ezzel az LPT dologgal de egy ledet nemsikerült vele bekapcsolni. vagyis a led folyamatosan világít az összes kimeneten. Már úgy elállítotam, hogy ha egy nyomtatót szeretnék rákötni akkor biztos nem működne.
Szeretném ezt megtanulni de már a legelején leakadtam esetleg egy ötlet vkitől hogy mi lehet a baj?
Vagy már tönkretettem a portot
(#) davidka válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Én azt szeretném kérdezni hogy az ezen az oldalon lévő szerkezetet hogy kell rákötni egy medence forgatómotorjára ? Vagy bár mire mert nem nagyon értem. Elvileg van benne 12 V meg 230 V is de nem vagyok benne biztos segítsetek lécci.

http://electronickits.com/kit/complete/elec/ck1601.htm
(#) gerry válasza davidka hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Hali!

Pont ezt építettem meg bérbe egyik ismerősömnek. A nyákot én rajzoltam meg, és a hazai viszonyokhoz igazítottam az alkatrészeket is

A program telepítésénél akadtak problémák, mert nem elég a szetuppal feltelepíteni a vezérlőprogit, hanem van egy ini file a c meghajtón lévő telepített könyvtárban, amit el kell indítani és utána 2DB filét bemásolni a cictem könytárba, de ezt mind leírja a Readme-ban.

Ja hogy a kérdésedre is válaszoljak, 12V neki aztán a relével sorba kötöd a 220-at meg a fogyasztót, vagy ha igen nagyobb áramu cuccot hajtasz meg róla akkor a kisrelé vezérelhet egy nagyobb relét, de mindképpen sorba kell kötni,

üdv

P1010136.JPG
    
(#) gerry válasza Ernőke hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Üdv!

Ernőke én úgy tudom, hogy az LPT port csak 5V max ad ki, de lehet tévedek :bohoc:

A soros port kiad +-12V-ot.

üdv
(#) MaSTeRFoXX válasza gerry hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Szia!
Úgy tudom hogy csak a régebbi alaplapok adtak ki 5V-ot LPT-n. (Asszem kb P2-ig). Az új lapok 3.3V-os rendszerben dolgoznak. (Lemértem a sajátomat, Asus P4p800 delux).

A régi alaplapoknál ha túlterhelték az LPT-portot (pl. zárlat) akkor meghalt (mármint a port ).
Nekem az a tapasztalatom hogy az új lapok kibírják a zárlatot is. Én párszor sikeresen rövidrezártam AVR programozóval...

A sorosport is igazából gépfüggő...
De tényleg +-12V körül van. Laptopoknál ez kb +-8V. Az eredeti RS232-es szabványban +-3-25V szerepel
Érdekes: Logikai H az negatív fesz, az L meg pozitív
(#) gerry válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Igazad lehet, a 3,3V ban. Én nem mértem utána, De az AVR programozómmal én is eccer véletlen zárlatot csináltam, de semmi nem történt, azóta is mükszik (ASUS A8V Delux)
A laptop nem is viszi az egyszerübb Pic programozókat +-8 voltról, de szerencsére erre is megvan a megoldás, Soros port (erősítő) MAX205

üdv
(#) Kera_Will válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Hi!

miként próbálkoztál ... ?!

rajzold le ... úgy világosabb lesz ..
mit hova raktál ...

Min állítottál ? Bios ban lpt adatait ?
(#) gerry válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Ja tényleg min állítottál, nekem pl. Winfos XP alól semmi nem megy dos ablakból, semmilyen lpt-s alkalmazás, mondjuk az SC82 mehetne, de nem megy, csak dos bootlemezzel 6.22 alol

üdv
(#) Darazsx válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
E szerint próbáltam de nem jött össze. A biosban kipróbáltam mind 3 fajta számot (378,278,3bc) alatta volt még vmi azt a standardra állítottam. és így próbáltam a debug.exe-ben
- O 378 FF
- O 378 00
a ledet a 2-esbe dugtam és a szgép házára. A led 2-9ig akármelyik csatlakozóban folyamatosan világít. Lehet az a gond, hogy a dos-ban rosszul okéztam le.(beírtam egy sort és enter.) a led a szgép bekapcsolásakor elvileg villognia kellene, de csak folyamatosan világított. Nekem is xp-m van
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
vindózban alapből zárva vannak a portok. Megnyitásához van egy prg. portio a neve ha jól emlékszem!
(#) MaSTeRFoXX válasza Slope hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Én írtam XP alá Delphiben, lpt vezérlő progit.
az io.dll-t használja amit innen lehet leszedni. Ha valkit érdekel, felrakom a forráskódot ide
(#) Darazsx válasza Slope hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Megkerestem letöltöttem, és semmi változás.
Ez a delphis dolog, hogy működik? forráskód?
(#) MaSTeRFoXX válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Felrakom
Ez egy működő progi, ha van LED az LPT-n akkor mennie kéne
(#) Tomee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Jó kis progi. Talán majd egyszer hasznát fogom venni.
(#) Darazsx válasza Tomee hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
így sem működik, folyamatosan világít.

IM000164.JPG
    
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Hello!

mielött még ész nélkül dugdosnál mindenféle fémdarabokat az lpt port csatlakozójába, felvilágosítalak, hogy TTL szintű (L=0V H=5V), és nem rendelkezik védelemmel!!! Válaszd le optocsatolóval a ledeket, feltéve hogy még nem nyírtad ki a portot.
Bocs a kissé nyers modorért...
(#) MaSTeRFoXX válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Az édekes...
Nálam megy... A melyik porton van? $378? Ugye nem hexadecimálisan írtad be a címet?? A progi decimálisan kezeli, vagyis 888-as port, amit alapból bead.
(#) Darazsx válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
378on van és 888-al próbáltam. Egyébként ha halott lenne a port akkor nem világítana... (szerintem)
(#) Lucifer válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Sziasztok!

mik a tünetek pontosan???
Felkel a gép - > villan egyet majd elalszik???
Ha nem így van akkor bibi van. Elvileg akkortól kell égnie ha elindul az XP (a zászlós fekete mozgócsíkos kép után.)
Ha így van akkor más a bibi.

Ha jól látom a MaSTeRFoXX kolléga az IO.dll t használta remekműve elkészítésénél.

Nos sajátgép-jobbgomb-tulajdonságok-eszközkezelő.
Valahol van egy olyan a címsorból lenyíló menükben, hogy rejtett eszközök megjelenítése bekapcs.
Lesz olyan hogy nem PnP eszközök. (kis csúcsára állított négyzet). Lenyit keres olyan hogy IO dll driver vagy hasonlió. Tulajdonságok vagy hasonló. Van valami olyan, hogy állapot: elindítva/nincs elindítva. Ha nincs ott valahol el lehet indítani. Ha megy akkor elviekben működnie kellene.

Ha nem megy így se.
Fogj egy floppyt formázd meg az XP-vel MSDOS indítólemezként. Keresd ki a %systemroot%/windows/system32 mappából a debug.exe filet (ha nincs ilyened vagy nincs jogod megnézni akkor ott a csatolt file.). Másold át a floppy gyökerére.
Floppy benthagy, PC újraindít CLI-be beír:

debug.exe -o 378 ff

Minden led világít

debug.exe -o 378 00

Egyik led sem világít.

Ha nem így van akkor valszeg a port döglött.
Más: az okosok ezt jobban tudják de szerintem a led elé illik egy ellenállás is.

Még egy megjegyzés: ha még nem ismered látogass el a http://www.codexonline.hu -ra ott van egy nagyon jó cikksorozat a Hardcore részben Kiss Norberttől.

debug.exe
    
(#) Darazsx válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Nem találtam meg a rejtett eszközöket. floppym meg nincs.
bekapcsoláskor mikor az IDE cuccokat tölti már akkor világít. Két led van sorban, simán birják az 5voltot
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
a led nem feszültséggel megy hanem árammal (áramgenerátorral)... ha már itt tartunk. az optocsatólós leválasztást és a mindenféle fémdarabok LPT portba dugdosásának elhagyását pedig tapasztalatból mondom... sajnos.
(#) Darazsx válasza Slope hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
A port nem egy erőmű.
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
épp ezaz, és nem is rövidzárvédett, ellenben a sorosportal...
én csak az esetleges következményektől próbáltalak óvni, nem kell elhinni, vagy megfogadni.
(#) nyilasg válasza Slope hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Üdv!

Érdekelne, hogy soros portok kezelését hasonlő (dll) módszerrel meg lehet-e oldani, ha igen hogyan?

A téma érdekes, néhány tanács: ha valaki nem túlságosan jártas az elektronikában, elektrotehnikában, érdeklődjön mielőtt mindenféle lámpát meg szivattyút akarna kötni a párhuzamos portra. A ledekkel érdemes 1 0,47k, v. 1 k ellenállást sorba kötni. Először mindenképpen érdemes ledekkel próbálkozni, csak azután komolyabbal. Az optocsatolókra is vonatkozik az ellenállás, és mindenképpen javaslom a használatukat. A relés megoldás talán a legolcsóbb, de kicsit munkaigényes, panel meg ilyesmi. Valaki említett az SSR-t, azaz szilárdtest relét, ez a legeyszerübb módja, h 5 voltról vezérelünk váltokozóáramú berendezéseket, áll. 3KV ESD védettek, és általában egy ledet kell működtetni (itt is kell ellenállás) Az ára kb 1200 és 1600 között van, de ha foglalatos relét akartok az is egy 1000-es, szóval meggondolandó. Az áramuk 3-16 Amper. Ha valaki motort akar vezérelni, komolyabb teljesíményűt, akkor mindenképpen kontaktort használjon!
(#) apac válasza nyilasg hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Sziasztok!

Nem nagyon értek az elektronikához. Engem egy olyan érdekelne, hogy kb 10 db lámpát kellene vezérelni számgépről. Bulikba kellene, mert kézileg már elég nehéz kapcsolgati öket vagy esetleg valami elöre legyártott sorrendben villognának.
Az a baj hogy a gyári vezérlés nagyon drága.

Ha tud valaki kérem segítsen.

ui: néztem ezen az oldalon comukat de nem nagyon értem öket electronickits.com
(#) Lucifer válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Darazsx!
Most látom csak hova dugtad a ledet! Az nem az adatport része. Az a PaperOut bit. Az meg szigorúan bemeneti bit. Az általad bolygatni kívánt regisztere a portnak az adatport. (Legalábbis ennek a címe a 0x378.) Ennek a bitjei pedig 2-9 lábakra van kivezetve. Egy kis segítség:

[pic]http://www.logix4u.net/parallel.gif[/pic]

Nahh és persze én is csak azt tudom mondani mint Slope - csak óvatosan. Optokaput mindenhova.
(#) Darazsx válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
MŰKÖDIK! Akkor csak én vagyok a hülye és nem a gép
Ezt a képet jól az eszembe vésem. Mostmár van értelme optocsatolókat venni.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem