Fórum témák
» Több friss téma |
Most még nem tudom mire fogom használni. Ha meg mégsem kell akkor bedobom a közösbe.
Valamikor réges-régen a TV jel "szimmetrikus" volt és 240Ω -os szalagkábelen lett a készülékig elvezetve. Minek utánna rájöttek, hogy a "fél hullámból - asszimetrikus jel" könnyedén elő lehet állítani a teljes hullámot, új szabványt vezettek be a TV készülékeknél, a 75Ω -os asszimetrikus - koax - csatlakozót. Hogy a tetőn/padláson lévő antennákat továbbra is lehessen használni, ezt a "közdarabot" kellett beiktatni a vezetékbe.
Nem a TV jel volt szimmetrikus, hanem az antenna, és nem csak régen, ma is az, ha olyan.
A λ/2 -es antennát közepén tápláljuk, akkor az nagyimpedanciás táplálást igényel, 240 (300)/60 (75) Ω Ebben a dobozkában volt/van egy VHF/UHF közösítő, és egy egy balun (szimmetrikus/aszimmetrikus átalakító). A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
Analóg TV-vel és tetőantennával egyre ritkábban, errefelé...
Minek folytán pedig a (hagyományos értelemben vett, ilyen antennával vehető) felszíni TV-adás sugárzása megszűnt, így jelen állapotában nem jó semmire.
Idézet: „A magyarországi országos analóg földfelszíni televíziós sugárzás teljes lekapcsolására 2013. október 31-én 12.30 perckor kerül sor,....” Nahát, már ilyen régen történt??? ![]() A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
Nálatok. Felénk földi adásként vehető a mindig-TV. Nem analóg, hanem digitális formában. Kb egy hónapja egy darab dróttal is fogtam. Persze dekóderem nincs.
Nem tudom mekkora a terítés, de még a balun életképes.
A digitális adás is éppen olyan rádióhullámokkal működik, mint az analóg, így manapság is lehet létjogosultsága ennek az eszköznek
Az idézet nem teljesen igaz, mert az AM-Mikro Budapesten akkor még működött, tkp. ennek utódja a "Mindig-TV. A Római-parton idén többet beállítottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
Nem is rajta van hanem felette
![]() Ha feküdne és a hasán vagy a hátán lenne akkor lenne rajta ![]()
Ez sem pontosan így igaz. Az AM-Mikro igazából egy mikrohullámú műsorelosztó hálózat volt (szállodák számára) Budapesten, a 10 GHz -es sávban. Az, hogy sokan "megcsapolták", az más kérdés (volt).
Ilyen formában nem lehetett a Mindig-TV elődje, bár azt is az Antenna Hungária elődje a PRTMIG sugározta. A Mindig-TV elődje (ha szorosan vesszük) az UHF sávú analóg műsorszóró hálózat digitalizált formája. Ennek vételéhez ma is szükség van UHF IV sávú külső antennára, ami alapból szimmetrikus antenna. Az üzletben kapható antennák már az antennafejben beépítve tartalmazzák, többnyire erősítővel együtt. Az UHF V sávban a műsorszórás megszűnt, ezt a sávot rádiótelefon (4G) célra értékesítették. A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
Csak ugye kell hozzá set top box a régi TV-hez.
Meg az UHF/VHF közösités is eléggé okafogyottá válik mostanság. A bitek persze átmennek rajta. Fiataloknak meg ciki már az is, ha van TV otthon.
Amilyen moslék folyik belőle, nem ciki csak kb. okafogyott. Monitornak azért még jó lehet.
Az Antenna-mikróhoz (korábban AM-mikró) volt előfizetés meg adtak boxot is, úgyhogy nem beszélhetünk csapolásról.
Az már egy második fázisa volt a dolognak.
Az nem baj, ha a második fázis is meg van említve. A külföldi vendégek ellátása műholdas adásokkal egyszerű vételoldali eszközökkel című projekt a szocializmus időszakából.
Idézet: „szocializmus időszakából” Attól fiatalabb. Kora kapitalista időszak. 2000 környékén. 2007-8 -ban váltottunk internet alapú műsorra. A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2020
A helyzet az, hogy az AM mikró a 10,7 -11,7 GHz -es sávban működött. Ebben a sávban akkor is, most is ÁLLANDÓHELYŰ, MŰHOLDAS ÁLLANDÓHELYŰ, (űr-föld irány), és MOZGÓ szolgálatok működtek, működnek. (a nagybetűs írásmód ezesetben nem kiabálást jelent, hanem az RR szerinti elsődleges szolgálatot jelenti).
A műholdas műsorszórás akkor is, ma is a 11,7 - 12,75 GHz sávban történik. Valóban volt az a bizonyos "második szakasz" egy rövid ideig a "nagy szabadság" időszakában, de meg kellett szüntetni, mert a nemzetközi rádiószabályzat szerint (RR) illegális volt. Az állandóhelyű, és mozgó szolgálat keretében nem lehet műsorszórás szolgálatot üzemeltetni, de műsorszétosztó hálózatot igen. (annak idején elég sok "illegális" vevőállomást begyűjtöttünk, persze nem mindet) Úgyhogy attól még nem lesz legális, hogy (házi, vagy kisipari) átalakított fejegységgel venni tudod a nem nagyközönségnek szánt műsort. Voltak abban a csomagban stúdiók közti műsorcserés híranyagok is, amik részben, egészben adásba kerültek, vagy nem. (de ebbe nem mennék bele, de amúgy is okafogyottá vált az egész problémakör) Idézet: „1987-ben indul az AM-Mikró rendszer a kiemelt budapesti szállodák részére, azzal a céllal, hogy a nyugati szállóvendégek részére saját nyelvű szolgáltatás nyújtsanak. Az AM-Mikró hálózat 1989-ben pont-multipont rendszerré alakul át, így az a lakossági előfizetők számára is hozzáférhetővé válik.[1] 1990-ben a Magyar Posta szétválásával megalakul a Magyar Műsorszóró Vállalat. ” Forrás: Wikipédia.
Ez az egész szétválás, szétválasztás cécó megérne egy misét, potom 3 és fél év alatt négyszer kellett átfesteni a cégtáblánkat, miközben ugyanazok, ugyanazzal a feladattal foglalkoztunk.
Ez milyen alkatrész? Gumman táblán, a kapcsoló alatt. Mintha elektroncső foglalata/lábai lennének.
Talán három fázisú túlfeszültség levezető? Olyasmi, mit a TV -k nagyfesz részében a glimmek.
Lehet, hogy "+" (vagy "-") jelet ábrázoló Nixie.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
Nixinek sincs rácsa, csak az anódja rácsos kialakítású, hogy át lehessen látni rajta a formázott katódjára.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |