Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   61 / 61
(#) nagym6 válasza toggyuri hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Idézet:
„A 2306 -os”
Ez nem az XR2206? Ha az, egyszerre adja három kimeneten a szinuszt, háromszöget, négyszöget.
(#) ferci válasza toggyuri hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Szia!

Ha 2206...
Annyit hozzátennék, hogy a háromszög és a színusz nincs egyszerre, csak ( neked ) a színusz és a négyszög. Vagy háromszög-négyszög, vagy színusz-négyszög van.
Az viszont érdekes lesz, hogyan használod a négyszöget a színusszal együtt, mert az erősítőnek túl lassú lenne pl. 8 Hz, amit még látsz a leden, a párszáz Hz pedig már a leden csak egy "fény" lesz.
(#) nagym6 válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Igen, igazad van, rosszul írtam.
Pedig csináltam terveztem egypárat a 2206-al, mégis elcsesztem most.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2020
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok. Érdemes NE566 után elválasztó / erősítőnek CA3140-est alkalmazni?
Törekednék az egytápos megoldásra mivel a készülékben jelenleg is 12V van jelen. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szendi001 hozzászólása Sze, 17:01 /
 
Sziasztok. Epitettem egy ebayes fuggveny generatort, de annyira zajos, hogy osszessegeben nem javaslom a konstrukciot.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Sze, 17:02
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Sze, 17:07 /
 
Egyebkent nem veletlenul. A tapot ugy gondolta a konstruktor, hogy csinal melle egy dc dc invertert. Nyilvan agyig veri az impulzussal a kimenetet.
(#) Massawa válasza szendi001 hozzászólására (») Sze, 17:50 / 1
 
Probáld ki labortáprol vagy elemröl. Nekem több ilyenem van, mind müködik.
(#) nagym6 válasza szendi001 hozzászólására (») Sze, 19:36 / 1
 
Az ICL8038 nem termel zajt, nem digitális. Ez éppen zajmentes. A tápegység zaját nézd meg szkóppal, kapcsitápok jó része kiváló zajgenerátor amitől sok más elektronika megbolondul.
(#) Suba53 válasza szendi001 hozzászólására (») Csü, 12:18 / 1
 
Az ICL7660 frekije nincs szinkronban a generátor frekvenciájával. Vagyis a csúcsokon szabályosan megjelenő tüskéket nem a negatív táp konverter állítja elő.
Másutt lehet a forrás. Az IC 2. és 3. lábára ha ránézel a szkóppal, akkor is megvannak a tüskék?
(#) szendi001 válasza Suba53 hozzászólására (») Csü, 16:04 /
 
Koszonom mindenki hozzaszolasat! Mara mar elengedem a temat, de holnap megnezem. Van rentgeteg elem itt a muhelyben, ezt konnyen meg tudom oldani. At neznem rajz alapjan, de eleg kicsi doskit kuldtek a kinaiak.
Következő: »»   61 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem