Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   61 / 61
(#) nagym6 válasza toggyuri hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Idézet:
„A 2306 -os”
Ez nem az XR2206? Ha az, egyszerre adja három kimeneten a szinuszt, háromszöget, négyszöget.
(#) ferci válasza toggyuri hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Szia!

Ha 2206...
Annyit hozzátennék, hogy a háromszög és a színusz nincs egyszerre, csak ( neked ) a színusz és a négyszög. Vagy háromszög-négyszög, vagy színusz-négyszög van.
Az viszont érdekes lesz, hogyan használod a négyszöget a színusszal együtt, mert az erősítőnek túl lassú lenne pl. 8 Hz, amit még látsz a leden, a párszáz Hz pedig már a leden csak egy "fény" lesz.
(#) nagym6 válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Igen, igazad van, rosszul írtam.
Pedig csináltam terveztem egypárat a 2206-al, mégis elcsesztem most.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2020
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok. Érdemes NE566 után elválasztó / erősítőnek CA3140-est alkalmazni?
Törekednék az egytápos megoldásra mivel a készülékben jelenleg is 12V van jelen. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szendi001 hozzászólása Aug 7, 2024 /
 
Sziasztok. Epitettem egy ebayes fuggveny generatort, de annyira zajos, hogy osszessegeben nem javaslom a konstrukciot.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2024
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Egyebkent nem veletlenul. A tapot ugy gondolta a konstruktor, hogy csinal melle egy dc dc invertert. Nyilvan agyig veri az impulzussal a kimenetet.
(#) Massawa válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Probáld ki labortáprol vagy elemröl. Nekem több ilyenem van, mind müködik.
(#) nagym6 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Az ICL8038 nem termel zajt, nem digitális. Ez éppen zajmentes. A tápegység zaját nézd meg szkóppal, kapcsitápok jó része kiváló zajgenerátor amitől sok más elektronika megbolondul.
(#) Suba53 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 8, 2024 / 1
 
Az ICL7660 frekije nincs szinkronban a generátor frekvenciájával. Vagyis a csúcsokon szabályosan megjelenő tüskéket nem a negatív táp konverter állítja elő.
Másutt lehet a forrás. Az IC 2. és 3. lábára ha ránézel a szkóppal, akkor is megvannak a tüskék?
(#) szendi001 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Koszonom mindenki hozzaszolasat! Mara mar elengedem a temat, de holnap megnezem. Van rentgeteg elem itt a muhelyben, ezt konnyen meg tudom oldani. At neznem rajz alapjan, de eleg kicsi doskit kuldtek a kinaiak.
(#) PEXESO hozzászólása Okt 1, 2024 /
 

AD9851 DDS generátor hiba.

Sziasztok!
Előre elnézést kérek ha rossz topikban teszem fel a kérdésemet, de jobbat nem találtam.
Van egy AD9851 IC-vel működő DDS generátorom amit elég régen vettem az Ebay-en.A legutóbb,nem régen, ment rendesen de ma a kijelző rendesem működik,a frekvenciát is tudom állítgatni csak nincs a kimeneten jel.Illetve amikor ma jó sokág próbálkoztam néha,pár másodpercre beugrott a szabályos négyszögjel.A kérésem az lenne,ha valaki tudna segíteni,hogy mi lehet a baj vagy ehhez a típushoz bekapcsolás rajzot feltenni mert én sajnos nem találtam semmit konkrétan ehhez a típushoz,azt nagyon megköszönném.Előre is köszönöm. Két képet felteszek a jobb azonosításhoz.
(#) rascal válasza PEXESO hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
Szia!

Ha eddig csak a kimenő csatlakozónál vizsgáltad, hogy van-e jel, akkor szerintem kezd el visszakövetni a jel útját a függvénygenerátor IC kimenetéig. Ha valahol stabilan megjelenik a jel, akkor ott forrasztási hiba, vagy alkatrész hiba lehet. Ezt még kapcsolási rajz nélkül is meg tudod tenni, de persze nem árt ha találsz hozzá valamit.
(#) HA5AWS válasza PEXESO hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
Szia!
Esetleg kijelző nélkül látni lehetne milyen a vezérlő IC és mi is van benne. Könnyebb lenne rajzot keresni hozzá.
Üdv: Gábor
(#) sany válasza PEXESO hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
A tolókapcsolónak mi a feladata? Lehet kontaktos, ha a kimenő jeleg kapcsolja ki.
(#) PEXESO válasza sany hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
A tolókapcsoló a színusz és a négyszög hullámforma átkapcsolására szolgál.
(#) PEXESO válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
A vezérlő IC jelzése:STC 89C51RC.Az első három betű lehet a gyártó jelzése,legalábbis szerintem.
A másik kettő(kicsi)74HC10 és AD9851.Nagyon rosszul látni a jelöléseket az AD-n kívül.
(#) PEXESO válasza rascal hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Eddig csak nagyjából vizsgáltam a többi helyen,akkor lehet a többi helyen vizsgálni ha leveszem a kijelzőt de ha leveszem szerintem az nem befolyásolja a többi működését.Valóban lehet rossz érintkezés mert néha vizsgálat közben megjelent a kimeneten a jel.
(#) rascal válasza PEXESO hozzászólására (») Okt 5, 2024 /
 
Ki kell próbálni. Így adták ezt a kütyüt, ahogy a képen látszik, vagy távtartókkal össze volt fogva a nyák és a kijelző? Ha kihagyták a távtartókat, a javítás után szerintem pótold majd őket. Az AD9851-en a 20 és 21-es lábon jön ki a jel. Ha erősítő is van a kimenet és az IC között, akkor annak a környezetét is ellenőrizd le, mert ha elment a tápja, akkor az is lehet a baj.
AD9851 adatlap
Következő: »»   61 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem