Fórum témák
» Több friss téma |
Igazad van.
Pontosabban ez év végéig támogatják, ezért is szedi le mindenki ezerrel...
Ezt tudom, csak akkor konvertálni kellett volna használhatóra.
Ideje lenne váltani, illetve leváltani.
Érdekes, nekem Win10 alatt Chrome-al megy
Beállítások ->Adatvédelem és biztonság ->Webhelybeállítások ->Tartalom -> Falsh, kérdezzen rá.
Beállítod, és az oldalon rákattintasz, engedélyezed, és megy.
Az, hogy valakinek éppen működik valahol, az igazán nem sokat jelent.
Idézet: „As previously announced in July 2017, Adobe will stop distributing and updating Flash Player after December 31, 2020 (“EOL Date”). We made this announcement in collaboration with several of our technology partners – including Apple, Facebook, Google, Microsoft and Mozilla – which issued complementary announcements with more technical detail on what the Flash Player EOL will mean for developers, enterprises, and consumers using their specific OS environments or browsers.” Ez "hivatalos". Sokkal több energiát nem fektetnék bele a részletezésbe, hogy ez mit jelent...
Ha jó helyre saccolom, akkor folyamatos üzemben 200mA áram 48W terhelés környékén folyik rajta. Jelentősen nagyobb teljesítményű fénycsőről nem hallottam.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
Ja,értem. Van a telefonomon színkód kalkulátor,de azzal sem jutottam semmire. Keresek egy másikat, hátha.
Ez egy 120cm-es 19W-os fénycsőben volt. Ki volt dobva,kíváncsiságból elhoztam,hátha tudok kezdeni vele valamit. De valószínű hogy nem véletlen szakadt meg az ellenállás, mert csere után sem működik. Annyit meg nem ér hogy sok időt pazaroljak rá. Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.
Szia,
Ugyan már lehet, hogy késő, de azért csak leírom: Ez egy fusible resistor. Azaz biztosítékként is használt ellenállás. Erre utal mellette az F1 pozíciószám és a szürke bevonat is. A bevonat a megszakadáskor az égést akadályozza. Van olyan gyártó aki szabványos 4 vagy 5 sávos színkóddal gyártja, de nem ritka ami nálad van sem. Itt az első négy sáv szabványos 4 sávos kód (3,3 Ohm 5%). Az utolsó sáv pedig az ellenállás fajtáját jelöli, ami gyártónként és típusonként más más szín lehet (fehér, lila, stb.).
Ezek szerint a bontott szürke bevonatú ellenállásaim mind ilyenek lehetnek, akár ha még emlékem szerint 3W-osak is vannak köztük, vagy a szürkeség nem feltétlenül jelent semmi biztosat?
Akkor lehetsz biztos a dologban, ha te veszed az ellenállást. A szürke alapszín nem feltétlen jelenti azt, hogy az ellenállás egyben biztosító is, ez jóval ritkább. Nagy valószínűséggel normál ellenállásaid vannak.
A bevonat színe nem jelenti azt, hogy fusible. Ilyen bevonatot, ami akadályozza az égést tehetnek sima ellenállásra is. Ha táp bemenő oldalán volt sorban akkor valószínűleg az, ha máshonnan bontottad akkor valószínűleg nem az.
Nem ismeri fel véletlenül valaki az alábbi biztosítékot vagy annak a gyártóját:
https://imgur.com/a/m67zDMX Szintén Siemens Logoban van, szóval valami nyugati kultúrkörökben is elismert gyártó terméke lehet (nem dzsunka kínai). Mérete 5x5.5x5 mm. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
Végül szétvágtam és kiderült, hogy nem bizti, hanem tekercs.
Sziasztok szakik!
Segítsetek beazonosítani ,hogy ez milyen csatlakozó? Előre is köszi!
Tisztelt urak! SKN 2,5/04 dióda mivel helyettesíthető? Köszönöm.
Bármilyen 400 V-os, 5 A-es dióda megteszi. Pl.: Bővebben: Link.
Az alábbi zseblámpa akkumulátor milyen lehet?
Nincs rá írva semmi. És milyen akksit lehetne beletenni?
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni, hogy ez milyen IC lehet.. Az IC11 típusára lennék kíváncsi, sajnos kihagyták a leírásból ezt az egyet. Előtte egy 7493 van, a többi pedig sima ÉS kapu. Azt tudom, hogy az a1 és a2 bemenettel lehet engedélyezni a dekódolót. Talán 74139 egyik fele? A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
Hello! Ez 74155-ös, de a 139-el jobban jársz.. A be nem írt láb, a 14-15-ös.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
Köszönöm!
Miben különböznek a lábkiosztás kivételével?
Egy lítium akku (18650) töltőmodullal nem játszhat?
Egy kondis előtéten át hálózatról tölt ez a lámpa, 0 áramkorlátozója van a led fele, nyilván újra lehetne építeni, de kérdéses megéri-e, amikor 2W-os leddel szerelt fele ekkora 18650-es zseblámpát kapni ebayen 2 dollárért, aminek egy nagyságrenddel nagyobb fénye van és még fókuszálható is.
Értem.
Köszönöm a segítséget. |
Bejelentkezés
Hirdetés |