Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   246 / 1679
(#) levii válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Általában ugyis vigyázok magamra...
Azt a néhány esetet leszámítva...
(#) levii válasza lujó hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nem kéne olyan dolgokat beírni ami egyáltalán nem igaz...
(#) hapro hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Most lett kész az B5 végfokom.

A-osztályú tranyós végfokok után nem vagyok nagyon hasra esve a hangjától. Volt egy elképzelésem, és talán ebből már elvárásom is, amiket olvastam itt róla, hát nekem annyira nagyon nem tetszik a hangja. A szerző által ajánlott beállításokkal és alkatrészekkel építettem.

Ezek mellett tényleg tök jó és ha nem JLH-hoz és HIRAGA-hoz hasonlítom a hangját, akkor talán még kimondottan tetszene is.

Amit a képeken láttok:

2 X 100VA trafó 2X26V feszről, oldalanként 2 X 4700µF +2,2µF MKT kondi, hővédelem, hangfal védelem, tökéletesen dual mono kialakítással.

A doboz azért ilyen lyukas sok helyen, mert CD lejátszó volt benne, és a flex barátom segített, hogy eltüntessem a kidomborodó részeket róla, aszt ilyen lett. A vezetékeket próbáltam módszeresen és szépen elhelyezni, csak a jel kábel olyan vastag hogy azt nem nagyon lehetett alakítgatni.
Hát egész jól sikerült szerintem.
(#) Müszi válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Nagyon szép kivitelezés
(#) Norberto válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Profi kivitelezés! Gyönyörű!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Nekem isnagyon tetszik! GRAT
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Köszi mindenkinek!
Jól esik ez az elismerés!
De gyakorlatilag talán ezért raktam fel..

üdv.:

Zoli
(#) fureszk válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Szép lett! :kalap:
(#) szilva válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Gratulálok, ez tényleg csodaszépen össze lett rakva!
(#) szilva hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Én ma egy olyan kütyüt raktam össze, amit 12V-os ventilátor tápágába lehet betenni, és hőmérséklet alapján 0-100% között szabályozza a fordulatszámot. Kb. 25 fokig áll a venti, 55 foknál meg már 100%-on forog, a köztes átmenetben pedig egyenletesen nő a ventilátorra jutó feszültség (PWM-es szabályozással megy). Sajnos videón nem sok látszik a forgás sebességéből, de egy fényképet teszek fel a "prototípusról". A kék-barna vezetéken lógó TO92-es tok maga a hőérzékelő.

100_3122.JPG
    
(#) Attila86 válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Én is épp egy ilyenen dolgozom!
És nálad mi a hőmérséklet-figyelő elem? Gondolom az a TO92-es tokozású valami. Netán egy szilícium tranzisztor?

Üdv.!
(#) szilva válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
LM335, és PIC-kel A/D-zem. Gyakorlatilag olyan karakterisztikát lehet csinálni a hőmérséklet/teljesítmény összefüggéshez, ami épp jól esik.
(#) Attila86 válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Na igen, ez volt a másik tippem
(#) bbalazs_ hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Na, en meg ma epitettem ossze szemetbol egy 17-es LCD kijelzot a kocsiba. Eredetileg szegeny 220-as volt, de ez a resz elromlott (nem volt terhelheto a tap, de nem talaltam a hibat, pedig majdnem mindent kicsereltem), igy kifureszeltem onnan, ezen volt a hattervilagitas is, de mas modon megoldva. Aztan egy roncs 19-esbol jott a vezerlopanel, a kepernyo egy foltos, karcos 17-es. Aztan kapott meg egy notebookbol kivagott kapcsitap modult, ami 5V-ot csinal, (majdnem ket amper eszik csak a vezerlo!) Ezeket ragasztoval rogzitettem a kepernyo hatuljara, de mivel baromi ronda es a magasfesz miatt veszelyes is lett, ezert leboritottam egy masik kepernyobol maradt femboritassal. Szinten ragasztva.
Foltos-karcos, de a fenyereje jo, ezert nappal jo lesz hatra a gyereknek rajzfilmet vetiteni.
Inditozaskor elmegy a kep, de akar allohelyben a 12, akar uzem kozben a 14V nem zavarja, mert a kapcsuzemunek mindegy, a hatervili is csak orul, ha magasabb feszbol dolgozhat...
(#) Müszi válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Közre tudnád adni a rajzot és a PIC programját?
Nagyon érdekelne

üdv.: Müszi
(#) Attila86 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Képet tudsz mutatni? Kíváncsi vagyok hogy néz ki!
Ha teszel az egész elé egy soros diódát és utána egy hatalmas nagy kondit, akkor talán nem megy el indítózáskor a kép.
(#) szilva válasza Müszi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Persze, ha egy kicsit jobban elkészül, mert egyelőre rajz egyáltalán nincs, csak amit a képen is látsz
(#) bbalazs_ válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Sajna, nincs itthon digitalis masinam, de ugyis ra van a femboritas ragasztva, elolrol meg egy sima kepernyo, a vezerlogombokat tartalmazo panelt szalagkabelestol beforgattam oldalra a hata moge, igy meg kezelhetok maradtak. A kepernyo femkeretebe lehet csavarokat csavarni, ott lesz majd felakasztva. Az aljabol kilog a VGA kabel es a tapkabel (jelenleg szivargyujtos veggel). Nagyjabol ugy kepzeld el, mint amikor az LCD monitort 'kicsomagoljak' a muanyag boritasabol..

Ha nagyon kivancsi vagy ,akkor hazaviszem a cegtol.
A hattervili kb 40W-ot vesz fel. Az inditozas jo esetben 3-4 masodperc...mekkora kondi kellene....atyaeg!
Inkabb egy masik kis akku, diodazva. De annyit nem er.

(#) tanitobacsi hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Folyamatban van egy disco-fénypult a suliba, ahol tanítok.
Biztonsági öveket bekapcsolni, mert képet is teszek fel róla!
No panel, no para, van vezeték, meg tranzihűtés (1 kép), nincs hely, ezért a kondikat is felragasztottam egy panel hátára.
(#) KeserűCukor válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Atyaég!!!
Remélem a jegyek terén azért nincs ekkora káosz
(#) tanitobacsi válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
nincs itt káosz kérem szépen! Mindennek megvan a helye!
(#) Doncso válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Igen de itt mindennek ugyanaz a helye
(#) lidi válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
neeeeeee.. hogy néz ez ki ?! Mintha egy alien letüsszentette volna
Remélem ezt nem tanítod
(#) zolee1209 válasza lidi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Most miért piszkáljátok!? Én a következő számítógépemet ugyanilyen technikával fogom megépíteni! Nem kell sok többréteges panel, bizonytalan furatgalvánnal! Éljen a légszerelés!
(#) Peti_85 válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Hát én csak azt tudom, mondani hogy fajin

Remélem jobban működik, mint ahogy kinéz
Grat!
(#) Topi válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Azta! Ez tapsot érdemel

Hogy is van mikor a kondik alatt tönkremegy egy alkatrész? Hogy is jutsz hozzá?
(#) tanitobacsi válasza Topi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Úgy jutok hozzá, h. az csak egy panel darab, a másik oldalára van forrasztva. Kicsi a hely a dobozban, de estére remélem már a működő kezelőpultot is be tudom fényképezni a fórumba!
Ja és működik!
(#) Topi válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Gratulálni tudok csak a kitartásodhoz.
(#) tanitobacsi hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Hát így néz ki az eleje.
Lesz még rajta kapcsoló vagy 2 db, mert azzal még lézerfény lesz kapcsolgatva, de majd rakok fel képet arról is meg a ledsorokról is.
(#) valve válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ez olyan kis "Kínajjji" A külseje: Le a mindenféle kalapokkal! Belseje: Ekkor ülsz seggre )
Következő: »»   246 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem