Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3222 / 3566
(#) sany válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Ezek valóban nagy értékek, de az egészség, akkor is mindig a legfontosabb ezeknél.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
A gomba nagyon egészséges, és pont aktuális is.
A rénszarvas ráadásul finom is, csak nálunk nehéz hozzájutni.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Ilyen gond nem fog fenyegetni, hogy rénszarvas húsra vetemednék. A gomba meg még annál is finomabb.
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
"Valójában a legigazságosabban elosztva.."

Csak egy másik nézőpontból: ilyesmit már mondtak nekünk, aztán meg lett, ami lett. Véleményem szerint az igazságra a bábeli zűrzavar a jellemző, a fakultációk ellenére. Meg mindenkinek van egy sajátja belőle, amihez ragaszkodik, mondhatnám, féltve őrzi.
(#) sany válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Csak nem mindegy, hogy milyen a gomba. A rénszarvas hús meg mindig finom és jó. Gondolom: )
(#) mek-elek válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Kedves zolika60!

Köszönet a tanácsért!
Ez eszembe sem jutott munka közben. És ha majd, véletlen munka közben a kezemre ütök, eszembe fog jutni eme bölcs gondolatod.

No meg születhettem volna egy vagyon közepébe is, első szerelmem is lehetne a feleségem, stb...
Azonban, hogy én is bölcselkedjek, nem a kezdete és a vége fontos egy dolognak az ember életében, hanem a közben megtett út. Nevezzük életünk értelmének. És szerintem ez már kézzelfoghatóbb, mint a mi lehetne...
(#) mek-elek válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Gratulálok!
Sajnos én nem tudom még, hogy sikerül e a határidőt tartanom. Egy lakótelepi lakott lakás, azért nem műhely, és jó lenne 1 mm-en belül maradni az összeállításnál is.
(#) k_i_j válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Van több ilyen "örök igazság".
Például, hogy mindenki maga irányítja az életét.

Azért lesz valaki rákos, mert nagyon ezt akarta.
Vagy mondjuk egy mások által okozott balesetbe hal bele, mert ez volt a vágya.

Biztosan sok ilyen "okosság" van még mint ez a magunk irányítjuk...
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
"Valójában a legigazságosabban elosztva -soha nem hiányolja senki, nem panaszkodik, hogy neki kevesebb jutott volna másoknál."

Ha egyre gondolunk, akkor azért a covidosoknál ez nem így van.
No meg nem ugyanaz a nyockerben, meg a budai hegyekben.
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
A covidosok úgy gondolják, hogy nekik kevesebb ész jutott???
A "nyócker" mélyének lakói úgy gondolják? A budai hegyekben úgy gondolják?
Most vagy nem értetted a lényeget (ami elég baj), vagy értetted, de azért is félremagyarázod (még rosszabb).
(#) Ódenka hozzászólása Dec 6, 2020 / 2
 
Üdv!
Ne csak mindig a negatívum! Jó hír nekem és a Családomnak, tegnap este nyertem az 5-ös lottón!!!
Megálmodtam a számokat, elkaptam a szerencse lábát. Nagykanállal eszünk! 2-es telitalálatom van...
(#) granpa hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Szevasztok!
Valaki segítene, hogy miként tudnám helyretolni a képet a monitoron? Elment balra ~6 cm-t, miközben matattam mellette. Alul középen, a keret alatt van egy (nem mozgó) izé, ahogy hozzáértem visszament 4 cm-t. Le is van csúszva ~1 cm-t. A jobbról lévő gombokkal semmi nem változik, csak beugranak kis táblák, ugráltathatom a kurzort (nyilacskáját) rajta, de semmi nem változik.
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
VGA jelnél van ilyen, auto feliratú funkció szokta beállítani. Vagy külön feliratozott gomb, vagy a menuben megtalálható.
Ha esetleg nem auto, hanem kézi eltolás van, akkor azt is a menüben lehet visszatolni. Ha automatikusan tolódott el, akkor a vga kábel kihúzása is segíthet. Pontos típus alapján könnyebb megmondani, melyik gomb az.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Ez egy Samsung SyncMaster 796mb. Jobb oldalt van 5 gombocska (alsó a ki-be).
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Hogy magamat idézzem, "Ha egyre gondolunk,..".
Hát ezek szerint nem egyre gondoltunk. Én a levegőre gondoltam.
Talán ezért nincs is miért magyarázkodnom.

Aztán meg, vitatnám az egyformaságot, ami az "észt" illeti. Szerintem az azonosság nehezen elképzelhető, még köbtartalomra is (bár nem vagyok többek közt biológus sem). Azonban ennél is meghatározóbbnak gondolom a genetikai adottságokat. Hasonlattal élve, ha veszünk két közel egyforma termőföldet, valahol az ország területén, nem mondhatjuk, hogy egyforma adottságokkal bírnak. Mert számít a kihasználtság miatt, csak a maguk állapota, és a környezetükből adódó sajátosságuk, és még más adottságok is. Vagyis nem valószínű, hogy azonos hozam várható el tőlük adott termény viszonylatában. Ezért szerencsésebb lehet eltérő növénykultúra telepítése.
Másképp mondva, mindenkiből, mindenből, a megfelelő helyén alkalmazva lehet a maximumot kihozni. És ezt szerintem, nehéz általánosítani.
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Hiába, van aki tudja a frankót!
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
A felső a menü gomb, belépve a 3. az oszlopban a kép beállítás, onnan az ikonok egyértelműek.
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Ehhez képest annál a gombnál le-fel nyíl van. De most csak úgy (nem szándékosan) kettőt kattintottam a kék mezőbe fent, és majdnem túlment jobbra és mintha feljebb is ment volna. Az elsőnél ment kicsit jobbra, aztán még egyszerre majdnem túlment.
Hozzá nem nyúlok, örülök, hogy valamennyire helyreállt.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) szs hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Megérkezett a Mikulás! Igaz, hogy vízibiciklivel jöhetett, mert egy rémszervast, sőt, egy béna őzikét sem láttam, de -azt hiszem- jó gyerek voltam az idén...
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
És rénszarvast?
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Jó, elírtam. Többszörösen...
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Ha elfogyott akkor nem csodálom hogy "félreütöttél"
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Az a gáz, hogy mégcsak épp belekezdtünk.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Vadász ismerőstől ma kaptam két nyulat, két fácánt.
Hogyan szokták a hozzáértők elkészíteni?
(#) zolika60 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Sütve, főzve.
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Pusszantalak!
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Mindmegette.hu, nosalty.hu, képek is vannak, receptekkel, válogathatsz ízlésed szerint!
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
A fácánnak biztos magas az ólom-tartalma, ezért mikrohullámú sütő alkalmazását kerülném...
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
(#) mnyugger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Még nem pucoltam meg. Majd, ha kopasz lesz átnézem a fémkeresővel.
Következő: »»   3222 / 3566
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem