Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   243 / 293
(#) csoxi válasza VIM hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Üdv.
Nagy eséllyel ez a rajza.

MiF011_A.pdf
    
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Idézet:
„Szóval a trimerre visszatérve, ha ez a fordulatszámot állítja, akkor mitől alszik ki, ha lassabbra állítom?”

Azért, mert ez a feladata a panelnek.
Röviden: Csökken a szivattyú szállítási teljesítménye, emiatt a membrán visszaáll alaphelyzetbe, lezárva a főégő gázellátását.
A másik "poti", amit írsz, az a készülék belső termosztátja.
(#) gyulank válasza vision61 hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Mi miatt?
(#) vision61 válasza csoxi hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Szia!

Te rajzoltad vissza a panel alapján? Máshol még nem láttam.
Annyi kiegészítés, hogy az 1-8 sorkapocs közötti 100 ohmos ellenállás az egy PTC, szoba hőmérsékleten a nálam lévő paneleken kb. 1,2 kohm az ellenállása. Felirata szerint is.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
.
Feladom.
(#) gyulank hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Szóval hogy kell beállítani? Feltekertem a termosztátot, elcsavartam jobbra a trimmert és nem történt semmi.
(#) Hutty válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 / 1
 
A keringtető szivattyúval mozgatott fűtővíz az ufóban nyomáskülönbséget hoz létre, ami elmozdítja a membránt, az a rudazaton keresztül nyitja a főégőt. Ennek a létrehozásához meghatározott áramlás kell. Ha az áramlás kevesebb, mint ami a kinyitáshoz kell, akkor nem ég a láng.

Az elektronika csökkenti a szivattyúra jutó átlagfeszültséget és átlagteljesítményt, így kevesebb vizet tud áramoltatni, a főégő nem tud gyújtani, de a hőcserélőből a felesleges hőt még el tudja keringetni.
(#) Hutty válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
(#) gyulank válasza Hutty hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
De akkor elismétlem. 1. 60 fok felett miért zúg? 2. Ha csutkára csavarom a trimmert 1 radiátorral mert annyit használok, akárhova, akkor is zúg, és akkor sem záródik el. 3. Miért ugrik ennyit a vízhőfokbeállító, hogy csutka mellett egy hajszállal 60 fok? Hova tekerném már annál lejjebb? A 99%-a ami csavarható felesleges.
(#) gyulank hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Sőt, ha az összes radiátor meg van nyitva, akkor sem alszik el a láng a trimmertől.
(#) gyulank hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
És nincs semmi ufó.
(#) Hutty válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Részemről ennyi. Nincs más ötletem.
Egy teljesen más készülékhez adott válaszomra felfűzted a Te problémádat.
(#) tibibalogh520 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Szia!
Valóban elbeszéltetek egymás mellett...
A te kazánodban tényleg nincs "ufó", mert itt nem a víz áramlás nyitja a főégőt, hanem külön gázszelep.
A panelen lévő kis fekete trimer az utókeringetés idejét állítja, a fehér doboz alján lévő poti meg a vízhőfokot. Ha az itt beállított értéket eléri az előremenő, akkor kikapcsolja a gázszelepet.
A zúgást okozhatja, hogy el van vízkövesedve a kazántest...
(#) VIM válasza csoxi hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Szia! A MIF011-nek biztos de a VJ-44-nek nem így nézhet ki a rajza. Bővebben: Link
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Megtennéd, hogy elárulod a kazán típusát és ha már ilyen jó képeket tudsz csinálni készíts levett burkolattal is a készülékről. Szerintem a panelen hibás a triak vagy annak a védelme vagy .... de ezt már leírtam előzőleg. Ha nem méricskélsz és nincs adat a mérési eredményekről, hogy jó vagy hibás vagy értékvesztett valamelyik alkatrész, továbbra is maradnak a nyitott kérdések.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
(#) balazsgy válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Írtad:
"De akkor elismétlem. 1. 60 fok felett miért zúg? 2. Ha csutkára csavarom a trimmert 1 radiátorral mert annyit használok, akárhova, akkor is zúg, és akkor sem záródik el. 3. Miért ugrik ennyit a vízhőfokbeállító, hogy csutka mellett egy hajszállal 60 fok? Hova tekerném már annál lejjebb? A 99%-a ami csavarható felesleges. "

A kazán típusát elárulhatnád. Tipp talán: Az áramlásérzékelő hibája, azt kellene kicsit működőképessébbé tenni.
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ne haragudj de alig találtam meg, mire Te belinkelted. Persze az SC24-nek nincs "ufója" de áramláskapcsolója az van ami felakadhatott. Talán reed relés. Bővebben: Link A alsó sorkapocsban középső kettő szál megy az áramlás kapcsolóra. Ha az folyamatosan be van kapcsolódva elképzelhető, hogy a leírt hibát produkálja, hiába kapcsol ki az elektronika a hőmérséklet elérésekor a szivattyú tovább működik amitől viszont nem alszik el a főégő. Ha lehúzod az egyik szálat az érzékelőről akkor feltételezhetően meg kellene szűnnie a problémának. Egy próbát megér.
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Ha mikrókapcsolós az áramlás kapcsolója annak a működési elve pont ugyanolyan mint az "ufóé" csak ebben az esetben nem a főégőt kapcsolja a tömszelence rúdja hanem egy mikrókapcsolót kapcsol. Nem tudom milyen van benne. Nézd meg légyszives.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Az nem hiba, hogy nem kapcsol ki a trimmertől, hisz az előbb mondták meg, hogy az az utókeringetés idejét módosítja, tehát nem változtat a sebességen, és nincs köze az áramláskapcsolóhoz, ami amúgy nincs bekötve, mert rossz. És ez már a második ilyen kazánom, a régiben is mindig rossz volt. Egy lemez állt ki belőle. De ha már itt tartunk, a visszáramláskapcsoló is el volt törve mikor megvettem, vettem egy másikat, amin sokkal kisebb a felső réz izé, és azt se tudom, jól kötöttem-e be, mert sehol sem találtam róla leírást.
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Ilyen. Legalábbis a C24-be a gyártó ezt a gyártmányt építgette bele. Reed relés és nem mindegy, hogy az merről van beledugva a tetején, hogy a benne lévő mágnes amit a vízáramlás hoz helyzetbe NO ill. NC állapotból induljon. Ha még mindig fennáll a probléma muszáj leszel méricskélni és a hibás alkatrészt megkeresve kicserélni azt.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Milyen hiba? És miért linkelted be azt az áramláskapcsolót?
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Azért, hogy az úgy néz ki és nyilván nem véletlenül tette bele a gyártó. A visszaáramlás érzékelő az egy klixon és rá szokott írva lenni egy hőfok érték amin ki kell kapcsolnia, nem polaritás érzékeny csak egy záró NC kapcsolat az elektronikával. Az ha kiold csak visszahűlés után lesz működőképes a kazán.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
De több lába van. Nem a működését nem értem, hanem nem találtam róla egy nyomorult adatlapot, és a árudákban se tudják. Az áramláskapcsoló meg ehhez nem egészen így néz ki, fekete műanyag dobozban van, de én tudom, hogy hogy néz ki. Meg ha nem véletlenül tette bele a gyártó, akkor se jó, és így hiába tette bele. Mindig beakadt a másik is, hiába takarítottam ki. De a lényeg, hogy semmi köze a témához...
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Szia!
A gyártót nem számítva, minimális különbség (optocsatoló, smd alkatrészek a hátoldalon) van csak a két panel között. Mindkettő PIC12C508 kontrollerrel szerelt, a "testvér" típusokon lévő 2 db CD4093 helyett.
(#) csoxi válasza vision61 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Nem én voltam, hanem egy közeli kollega. Köszönjük a kiegészítést. Mellékelek egy másik verziót is. Mennek egymás helyett!
(#) Sanya62 hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, tőletek!
Adott egy Ariston Genius One 30 kombi, kazán.
Pár napja lángelszakadás hibával küzdök vele. Az 5P1 - 501 - 5P3 - ig minden hibakódot produkált már, de a szerelő sem jött rá, a hiba okára!
Láng érzékelőt és gáz szelepet cserélt, a vezérlő panelt át nézettem,.....hibátlan! (direkt erre szakosodott, műszerész nézte!)
Mégsem akar, rendesen működni!
Gyári beállítás és automatikus kalibráció után egy ideig fűtöget, de van, hogy olykor RESET - elni is kell. Fűtésnél még csak - csak el van, de a HMV ingadozik és annál sűrűbbel előfordul a "lángelszakadás" is!
Váltószelep rendben működik, kazán hőcserélők tiszták, éves nagy karbantartást el végezték!
Legutóbbi hiba a "Ventilátor hiba" volt, 612 .
Gáz nyomást a szerelő, a gázszelepnél mért, állítólag rendben van!?
Mégsem boldogulunk vele!
Kérlek szépen benneteket, ha van ötlet, segítsetek!
Pici gyerek is van!

UI:Jut eszembe!!! Fűtés oldali szűrő tisztítását is kaptam már ötletnek, de nem tudom, hogyan kell kiszedni!? Ezt mondtam a szervizesnek is, de csak legyintett és mosolygott. Lehet ott a baj?
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) gazszeres válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 1
 
Szia!
A kéményt is ellenőrizni kellene.
Amennyiben visszaszívja az égésterméket, ugyanezeket a hibákat okozza.
(#) Sanya62 válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Szia!

Milyen formában, vagy mi ennek a menete?
Már esélyem sincs rá, hogy valaki (rajtam kívül) ezzel foglalkozna.
Pl: az a szerelő, akit említettem azzal köszönt el tőlem 2020.12.10. - én, hogy "a napokban hozok egy vezérlőpanelt és azt is kicserélem!" Hátha ott a baj?" http://www.promthermagria.hu/hu/fooldal/
Mivel a múlt héten sem jelentkezett, így én kerestem egy műszerészt, aki tesztelte a vezérlőpanelt. Az hibátlan, mint írtam is!
Tehát, én mit tudnék a kéménnyel csinálni? Mit nézzek meg?

A szervizesről csak annyit, hogy kalibrálta a készüléket és még az este le is állt, 801 - es hibával!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) VIM válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 21, 2020 / 1
 
Szia! A 238. oldalon a "Rufusz" hozzászólását kövesd végig. A szifon ki van tisztítva?
Következő: »»   243 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem