Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   248 / 1679
(#) MaSTeRFoXX válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Szerintem ezt nevezik megszállottságnak Könnyen megesik velünk akik elektronikáznak
Amúgy szép, precíz munka
(#) valve válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Tökéletes, precíz, profi alkotás! Ehhez Picasso vizet se vihet,.. :kalap:
(#) Attila86 válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Azért kiállítást nem rendezhetnék belőlük.
Hiszen jelenleg csak 1db labortápegységem van, a "Kapcsolóüzemű előszabáloyzós, négydigites labortápegység". A "Labortápegység"-et ugyan megépítettem anno, de szétszedtem mert kellettek belőle alkatrészek. A "Labortápegység II" pedig még csak készül, de használni az elődjéhez hasonlóan ezt sem fogom. Csak néhány fénykép elkészítése miatt építem meg, hogy közzé tudjam tenni. Én magam valószínűleg soha nem fogom használni.
Ezt az új labortápot már csak azért is meg akarom építeni, mert ez kettős táp lesz és mert ez már disszipatív üzemben is fog tudni működni.

Gyerek67!
Az IC foglalatok használatát indokolja:
1.- A felhasznált IC-k nagyon drágák és így jobban védve vannak. Nem szeretnék újakat venni.
2.- Ez csak az első teszt panel, valószínűleg még lesz pár. Így jóval könnyebb az IC-ket átrakni az egyik panelból a másikba.
3.- Így könnyebben lehet mérni az áramkörben.
4.- A drága IC-k egy része ráadásul ESD érzékeny. Az áramkör szállításakor könnyen ki tudom venni az IC-ket az áramkörből és külön egy ESD-védett csomagolásban tudom őket szállítani.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ja igen, majd gyönyörű kék színű hétszegmenses kijelzők lesznek a táphoz (összesen 16db! ). Majd ha megjönnek a kijelzők akkor mutatok fényképet arról is. Ugyan olyanok, mint EZEN a képen. (chriskross Forrasztóállomás II-je)
(#) zoly15 hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Én a gépembe csináltam egy PC táp megfutás védelmet.
Tudom nem nagy cucc de nekem sokat jelent hisz ez az első sikeres fotózásom eredménye
Képek alul!

üdv!
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Nem leesz kicsit szemkioltó kék kijelzökkel szembevakítva dolgozni? Vagy tervbe van fényerőszabályozás is?

Amúgy szép munka, várjuk a további modulokat.
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Nem lesz vakító, most sem az. Főleg hogy a kijelzők multiplexálva vannak. De néhány ellenállás cseréjével beállítható a fényerő.
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
En is erre gondoltam. Laptopon kek ledek vannak, multkor ki akartam furni, idegesito.
(#) lidi hozzászólása Jún 21, 2008 / 1
 
Készülgetek a kettős forrasztópáka állomásommal. A 2. páka a HQ-s kiforrasztós lesz, de nem akarom kihúzni mindíg, ezért egy kapcsolós potit készítettem ma. Ilyen pici kapcsolókat cd-rom -ból lehet bontani. Ha minimumra le van tekerve, akkor nem fog fűteni így.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Kész lettem a Led-lámpa áramgenerátoros tápjával.
A kapcsolási rajzért köszönet Potyo Kollégénak. Némi módosítást csináltam, mivel 5 csoport Led-et tud kiszolgálni, minden egyes csoportnak külön külön be lehet állítani az áramát. 2db 100mA-es és 3db 20mA-es csoport van.
tessék néhány kép.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
mégegy kép

Lamp2.JPG
    
(#) gulyi88 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
szeva
nagyon baró lett a cucc, grat
a lámpatestet is te csináltad? miből vannak azok a csövek?
bár nemértem mért nem fekvő potikkal tervezted..

egy iléyen áramgenerátor rajzát fel tudnád tenni ha megkérlek??, vagy hol találom meg Potyo rajzát?

csá
(#) vanzerr hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Ma folytattam a Propeller Clock-om készítését, elkészült végre az utolsó panel, holnap már csak be kell ültetni az alkatrészeket és teljesen elkészült.

propeller.JPG
    
(#) Doncso válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Szép a nyákod. Kiváncsian várom ha kész lesz, biztos jó lesz.
(#) joko1313 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
A cikket Lidi barátunk már megírta.
Megtiszteltetésul engem is említve a cikkben, és ezuton is még egyszer koszonom!

Központok, különálló kézivezérlőkkel részben van minden leirva.

A minibox a kozpont és a fred a kézivezérlo loconet protokollal mukodik - mindkettot már elkészítettem, van elonye és hátránya is.

A minimaus XpessNet protokollal pedig a
http://www.tinet.org/~fmco/lokmaus_en.html oldalrol származik kicsit átépítve és feltuningolva egy "rotary kapcsoloval" sajna nem tudom ,hogy van magyarul .
a progi konnyen átírhato volt ,hogy magyarul írjon ki mindent.

video ? talán sikerul.
de sajna most nem tudok a terepasztallal mit kezdeni mert le van szerelve a falrol a szoba átépítése végett.

TTJozsi
(#) lidi hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Ma összeraktam teljesen a kettős páka állomást. Persze még lehetne rajta javítani. A kapcsolás alapjai innen származnak, kicsit alakítottam rajta. A triak meghajtást egyszerűsítettem, sima npn tranzisztor kapcsolja. A 8V -ot nem stabkocka állítja elő, hanem pc tápból mentett tranzisztor, és TL431 -es állítható zener. A trafó csatlakozása szintén pc alkatrész volt, egy hdd táp csatija. A fő nyáklap tartalmazza a 8V stabilizátort, és az LM324-et, ebbe csatlakozik be a két egyforma nyák felülről. Így ki van használva mind a 4 csatornája a műveleti erősítőnek. A 90 fokos nyák csatlakozók szintén régi hdd elektronikáról valóak. Jó kis 3d puzzle összerakni. A vákuumpumpa az külön lesz majd, valószínűleg egy hűtőgép kompresszor. És még a kiforrasztónak kéne valami tartót csinálni.
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 

Hmm, ezek a külön kézivezérlők is megérnének egy cikket, bemutathatnád a két rendszer előnyét, hátrányát, stb.
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
én már épitettem rádiókat nagy hobbim 10 darab van nekem eddig
számitásteknika is nagyon izgat... hangteknika...
és ezért is jöttem ide fel.
(#) Taki33 hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Ma elkészült a propeller clock-om, külön köszönet Sendinek és Kaninjonak! A dobozolás elég jól megizzasztott, még így is vannak kisebb hibái, de azért szerintem egész jó lett!
(#) Taki33 hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
És még pár kép.
(#) levii válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Nagyon klassz lett
Minek a motorja hajtja a forgó részt?
Kár hogy a plexi ilyen karcos de ez nem minden fotón látszik meg gondolom a valóságban is csak közelről látni.

Üdv!
(#) Taki33 válasza levii hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Köszi! A plexi valóban egy kicsit karcos de a valóságban alig észrevehető! A motor egy AKAI videófej, ami annyira szuper, hogy készenlétben 3%, működés közben pedig 5%-os kitöltéssel működik! :yes:
(#) levii válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Sejtettem hogy videofej, olyan ismerős volt...
(#) tibiiii00 hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Hol van megtekercselve ez a motor?
a fesz átviteli légmagos tekercse gondolok
mert jól el van dugva
amugy nagyon szép munka gratullálok
(#) Taki33 válasza tibiiii00 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
A fejek gyári tekercsei vannak felhasználva, ami a forgórész közepébe van!
(#) tibiiii00 válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
és minden videófej igy néz ki?
(#) zenetom hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészült (reméljük a végleges) lézershow-m elektronikája. DVD íróból van a lézer és áramgenerátorral hajtom. Még be kell dobozolni de nem merem
Közbe rájöttem hogy ez jobb mint gondoltam
Egy kis ízelítő (bocsi hogy ilyen rossz a képminőség, de majd lesz jobb is...)
(#) zsoltee0001 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
hali

Diptrace-be csináltam a nyáktervet, a kapcsolási rajzot mellékelem, ha érdekel a nyákterv akkor azt is el tudom küldeni. bár nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, mert van benne egy pár egyedi komponens.
A potik azért állóak mert így kisebb helyet foglalnak, és ehhez csináltam komponenst.
Amúgy a lámpát is én csináltam, de azt már egyszer régebben bemutattam ebbe a topicba, a csövek fénymásoló OPC-dobjából vannak vágva, + kromofággal lemartam róla a bevonatot.
itt van a áramgencsi rajza:
Bővebben: Link
üdv
(#) zsoltee0001 válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Hi
ez nagyon ász lett, csak gratulálni tudok hozzá!
(#) MPi-c válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Ez igen! Tetszetős darab lett :kalap:
Következő: »»   248 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem