Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   536 / 563
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Szia !

0.4 tekercselő huzal zománcozott, a főtrafóban is ez van de ott be van öntve/festve szigetelővel ,
a gate trafón körömlakkal rögzítettem a tekercseket. Most megnöveltem a menetszámokat duplájára 10/16 és most lesznek a tesztelések újra.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia! Ha javasolhatom a gate trafóhoz inkább műanyag szigetelésű huzalt használj. Évekkel ezelőtt a Skori 20A tápját készítettem. Terhelés nélkül szépen működött, viszont terhelve ciripelt rendesen időbe telt mire rájöttem, hogy átüt a gate trafó. Sötétben lehetett látni a kék villámokat. A gate trafó egy sarkalatos pontja ennek a szerkezetnek, jó minőségű ferrit kell hozzá, a menetszámok is fontosak, máskülönben szívás lehet a vége. Az a baj senki nem tud tuti beszerzési forrást, így mindenki abból építkezik amit be tud szerezni. Régebbi pc tápokban van ilyen: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1949458.html Ha találsz ilyet akkor 5x22 menet jó lesz. Nem kell bele 18v-os zéner sem csak a gate ellenállás. Ugyan ez áramváltónak is kiváló 80 menet és akkor a 22ohmos lezáró ellenállással működni fog.
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Most hallgattam teszteltem és jobban tudtam hallhatni. Ha nincs bekötve a poti, tehát nincs szabályzás akkor terhelésre semmi zaj nincs. Ha rákötöm a potit a táp bekapcsolásakor is van gyorsan emelkedő magasságú hang rövid ideig, de most az áramváltóból jön, szabályzáskor elmegy kb. 1kHz-ig is. Mozgatva az áramváltót változik kissé a hang, összegerjed a rendszerrel.
A gete trafóm ferrit magja nem bontott, hanem azokat vettem a Tali Bt.-től régebben amikor eltudtam menni hozzájuk.
Most tettem bele kezdő lezárásnak is potit, hogy gyorsabban lehessen állítani a jelet. a poti után egyenlőre egy 400 Ohm van a test felé 1.5 kOhm potival. A frekit visszavettem 59 KHz-re.
A mostani áramváltó magja sárga toroid, menetszám ami 0,4 mm-ből ráfért egy sorba.
Most próbálok készíteni egy másik áramváltót, esetleg 40-est .
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Ha ez a ciripelés csak akkor hallható amikor áramra szabályoz az ic akkor ez normális, ilyenkor kimarad néhány órajel ciklus ezt érzékeled. Ennek ellenére én javasolnám a jobb szigetelésű gate trafót. Amit használsz gate feritet nem tudod az Al-jét? Amit én csináltam az 40khz-en működik. "A frekit visszavettem 59 KHz-re." mert eddig mennyi volt? A menetszámok 40khz-re vannak kiszámolva. Ez a sárga toroid ha fojtónak készült nem jó áramváltónak, kb ugyan olyan minőségű kell mint a gate trafójé.
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Egy fotót nem tudsz felrakni a szerkezetről? A gate trafót minél közelebb kell rakni az igbt-khez, a primér megtáplálás (vezérlőpanel) lehet távolabb is.
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A gate trafó Al=10000-et mértem rajta kb. mindent 65Khz-re számoltam, nagy ráhagyásokkal(0,2 bmax alatt) és elott kb. 64,5.Khz volt.
A sárga toroid-t egyszer irták áramváltónak de sejtem én is hogy nem jó. keresek kicsi 5000-körüli zöldet, 40 menetttel megpróbálom.
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A sárga a Macira lett írva, hogy jó, de te nem azt csinálod, hanem a teljes hidast! Ide a sötétzöld(4000-5000Al) már valószínű hogy jó lesz, de nem 40 menettel, hanem ennek a kétszeresével (80). Ha megvan, írd le menyi lett, és ne próbálkozz még véletlenül se a lezáró ellenállás nélkül, ugyanis anélkül igen magas feszültség tud kialakulni, akár át is üthet az áram a lakk szigetelésen, a MEGFELELŐ ÉRTÉKŰ lezáró ellenállással pedig csak pár Volt. Valójában a lezáró ellenállással választod meg a kívánt feszültséget a további osztótagoknak is. A CS IC lábra nem kerülhet 6 volttól nagyobb feszültség mert tönkre megy, a 0,6 Voltot próbálja az IC elérni erre a lábra, ha megfelelő minden, ha mégsem 0,75 Voltnál letiltódik. A lezáró ellenállás indukciómentes kell,hogy legyen, tehát a fémréteg ellenállás a megfelelő. Remélem Ge Lee kijavít ha valamit rosszul írtam volna.
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Igen ezzel lett jó(Al 5500 zöld), a sárgával énekelt, de az is be lett vonva vezetékestől szigetelő bevonóval. a mostanit is bevonom. A lezáróm most egy poti ami 45 Ohm körüli beállításnál próbáltam, majd 6332-es SMD 1W-os lesz. Igen tapasztaltam a lezárást is a sárga maggal amikor nem volt folytonos a szabályzás hirtelen 0-ra ugrott az áram, valószínüleg az ic letiltott.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Még köztes képek
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Igen, igen már egyszer levágtam a vezrlőpanelról, csak nem vittem elég közel, lejjebb tudom tenni és a hűtőbordára csavarozom.
És ahogy kértétek a többi kép
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A leírás :

lágyindítás,
50A-es egyenirányítás,
2x2000µF 400 V puffer konedzátorok,
ucc2808D1 vezérélés,
4xHGTG20N60A4D,
főtrafő, 100mm-es toroid 5,62cm2 14/2x2 menettel,
kimeneti diódák 2x2 DSEI101 2 utas.
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Hány menet került az áramváltóra?
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Amennyi 1 sorba elfért,azaz 85
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A lezáró ellenállás(45R) elég tekintélyes hőt fog termelni, valószínűleg több darabból kell majd összerakni, ha a cél a 30-180 Amper, a lezáró ellenálláson 0,3A is folyhat a maximumon, ha jól számolok...
A graetz után ha jól gondolom kell egy 150R fémréteg a mínuszhoz és egy 2k5 poti pluszhoz kötve a közös pontjuk 3k3-ra csatlakozik.
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia! A kísérletezés az jó dolog ebből lehet sokat tanulni. Mielőtt tovább folytatod a gate trafót rakd az igbt-ek fölé és törekedj arra, hogy minél rövidebb és egyforma hosszúak legyenek a csatlakozó vezetékek.
(#) Sendi hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Sziasztok. Nincs meg valakinek az eps energia 130 hegesztő inverter kapcsolási rajza?
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
"Fölé" raktam már, de csak a paneljeik vannak közvetlenül egymás mellett, mivel oldal irányba nem igen szeretnék nagyon kilógni. Most csinálok egy új gate trafót is szigetelve bevonóval. és új vezérlő PCB-t is csinálok újrarakom az alkatrészeket.
(#) korozsi válasza boap hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Szia.
Itt nez szet, ott tudsz irni esetleg.
https://www.hobbielektronika.hu/forum/hegeszto-inverter-javitas?pg=1
(#) boap válasza korozsi hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ezt nem nekem akartad megválaszolni, hanem az Sendi társunknak szól. Én építek és nem javítok, legalább is nem jön hozzám ilyesmi javítani való.l
(#) Sendi válasza korozsi hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Szia. Köszönöm, azt én is megtaláltam. Megvan a hiba is, a kis kerámia lapon lévő áramkör. De úgy olvastam, hogy nem igazán javítható.
(#) laki79 hozzászólása Jan 31, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy 170A-os inverteres hegesztőgépem, amin szeretném lecserélni a gyári rövid hegesztőkábeleit. Abban kérném a segítségeteket hogy milyen átmérőjű kábelt vegyek, 16mm, vagy 25mm? A testkábelt kb 2,5-3m, az elektródafogóst 5m-re gondoltam.
(#) korozsi válasza laki79 hozzászólására (») Jan 31, 2021 / 1
 
25mm² az a biztos
(#) fastaction válasza laki79 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Szia ! Amennyiben valóban tudja a 170 Ampert , akkor 25 . Milyen gép ? Az 5 méter kicsit sok ám .
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
(#) laki79 hozzászólása Jan 31, 2021 /
 
A valós 150A körül van, idáig max 90A-al használtam. 2.5-ös elektródát szoktam használni. Mennyi lenne az ideális kábelhossz?
(#) fastaction válasza laki79 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Három méter maximum (az is sok ) . Folytóként hat a kimenetre . Illetve nem szereti az inverteres hegesztő , hogy messze van egymástól a két kimenet . A trafós az jobban bírja , maximum csökken az áram . Az inverteres , viszont növeli az áramot , mert tartania kell . Szóval , én , már két méternél messzebb nem rakom a testet (+) .
(#) laki79 válasza fastaction hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Akkor 2m test, 3m az elektróda fogó része? A mostani 1.5m-2.5m és 16mm. Csak ezt rövidnek találom.
(#) fastaction válasza laki79 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
2,5 M test , max. 3 M elektroda fogónak jó lesz . Nálam , mindkét kábel 2,5 méteres .
(#) laki79 válasza fastaction hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mivel 100A alatt használom maradhat a 16mm, mert akkor csak egyiket cserélem? De ha kevés a 16mm, akkor azon nem múlik, kicserélem.
(#) fastaction válasza laki79 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Szerintem jó a 16 , de valószínűleg alumínium a gyári kábel . Kapargasd , csak meg .
(#) laki79 válasza fastaction hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Igazad van, tényleg alu. Pedig rá is van írva a kábelra hogy H01N2-D. Tisztára réznek nézett ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
Következő: »»   536 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem