Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Témaindító: electorkalandor, idő: Feb 19, 2009
Témakörök:
Sziasztok! A hegesztőmben lévő W22 Elresta panel valamiért csak 3-4 volt körüli feszültséget ad a tolómotorra. Próbáltam, hogy egy 24V halogénizzót kötök rá, de úgy sem jó. A panel a tápfeszültséget megkapja a segédtrafótól. A potméterre kicsit változik a feszültség, de nem sokat. Mik szoktak a jellemző hibák lenni? Köszönöm a segítséget.
Képet tegyél fel róla, mert van belőle vagy 6 féle verzió.
A W22 panelről holnap tudok csinálni képet, de itt az oldalon találtam egy képet és az enyém pont ugyanígy néz ki.
Helló! Lassan de összeállt a 3fázisu gép, és mint irtam olyan kevbésnek találtam látványra a 250a -hez a trafókat (rátekert huzalt) túl sokat nem hegesztettem vele szépen teszi a dolgát!!! Azért mégis úga érzem mint ha a 200A hoz viszonyitva nem lenne több) folyt köv ma ha lessz időm vastagabbanyaggal ,de 5 fokozatban volt igazán próbálva az szerinten a 200 A nem éri el szerintem(az eddigi gépekhet viszonyitok ,de lehet tévedek?!) Üdv.K
A 200 és 240A-hez tartozó ívfeszültség között 2V van. Több mint 10 éve javítok napi szinten hegesztőgépeket, de én ránézésre nem tudom megmondani egy trafóról, hogy az 200 vagy 240A-t tud. Bámulatos, hogy ki tudod szúrni a 2V-os feszültség különbséget.
Teljesen felesleges, hogy 200, 250, vagy 300A sosem fogod kihasználni otthon. Az Oroszoktól örökölt áram és anyagpocsékoló hozzáállástól már meg kellene szabadulni az embereknek itthon, mert még mindig azt hallom emberektől folyamatosan, hogy csak az a jó gép ami 300A-es. Szerintem nem kell mindent háromszor túlméretezni ahhoz, hogy jól működő legyen. Használd a gépet amire kell és ha kevés a teljesítménye add el, vegyél nagyobbat. A mellékelt képen egy ipari 450A-es gép trafója látható, amit a MÁV felsővezeték tartó oszlopok hegesztésére használ reggeltől estig és ránézésre alig van rajta huzal.
Tányle g alig van huzal rajta! Persze lehet csak annyi az ivfeszültség ,de valahogy mégsem ua a gépek közötti külömbségből adódik,hogy ahogy dolgozok vele a 200A gépen ami 8 fokozatú 5-6 -oson tudja azt ami a 250 A a 5fokozaton a 6ból azért 60-70 A külömbség az érezhetővek kellene lenni!??Tehát erre alapozom az 1fázisut nem akarom hozzávenni,de van olyan is és az ids 200a a névleges telj és 12 fok. azt sem kell ugyan ennékl az 50 es szögvasnál 8-tól nagyobbra venni .
Ez attól is függ, hogyan van tekerve, a fokozat nem mérvadó. Nekm 230-as saját gyártású gépem van nagy folytóval és több mint 100000uf kondival, tökéletesen működik kb 200A-os lehet, sose mértem, de hegesztettem már vele 8-as anyagot is. 6 fokozat van 4. elég az 50-es szögvashoz.
Hasonló tudású 400 voltos géppel hegesztettem már de nem dolgozott szebben, sőt...
Milyen vastag huzallal hegesztesz?
Phile80: Huzal alig van rajta, de vas van benne bőven.
Az áramhoz megfelel. Milyen hosszú a munkakábeled és hány A-es terhelésre készült? No meg a földelőkábeled milyen vastag és milyen hosszú? Ezek mind befolyásolják az átfolyó áramot és egy gyengébb gépnél nagy lehet a jelentőségük.
Ne nekem mondd, nem én vagyok ezen fennakadva, én tudom miért nincs rajta huzal.
Nekem is megmondanátok!?? % m a testkábel és a fő kábel is 300A a testcsipeszt alig birom egy kézzel összenyomni!
Ebből láthatod, hogy minél több a vas, annál kevesebb a menetszám:
N = 1 / 4,44 x f x B x A N = Voltonkénti menetszám f = 50Hz B = Max indukció 0,8-1,4 A = Vas keresztmetszet m2-ben
Már irtam,hogy kuka vagyok az elektronikához!!
Eddig úgy tűnik, hogy a huzalsebesség 10K poti szórakozott velem, pedig nem túl régi volt benne. Beraktam egy masszívabb régi fajtát és azzal működik.
Ezt én is tapasztaltam: 30 éves poti még mindig hibamentes, az egy éves meg kuka. De ez sajna nagyon sok alkatrésznél így van...
Sziasztok ! Keresem az elektromos bekötési rajzát a Bergin Supermig 300 Co hegesztőnek . Jelenleg , csak két fázis és a nulla van bekötve . A vezérlő elektronika bekötése lenne a legfontosabb , mert nem egy egyszerű darab . A harmadik fázist a nulla helyett kötöm , de innen kapja a kártya , ventilátor stb .a nullát .
Urak!
Eddig is sok segítséget kaptam itt, amit köszönök! Természetesen van újabb kérdésem. Szert tettem egy főtrafóra, amit szeretnék beépíteni. Az eredeti gépről csatolok egy képet. Az a kérdésem, hogy esetleg valakinek megvan-e a kapcsolási rajza. Karcagi, Szűcs Kft. által gyártott gépből van, aminek a típusa SG 250 C MIG. A tekercsek kapcsolási sorrendjére van szükségem, mert az eredeti kapcsolói sajnos nem használhatóak. A tekercsek között van egy hőkioldó? Két vezeték jön ki a tekercsek alól. Ez sorba van kötve a mágneskapcsolóval? Köszönöm!
A cég még elvileg megvan. Telefonon érdemes volna rákérdezni, talán segítenek.
Holnap megpróbálom. Furcsa, hogy csak telefonszám van megadva elérhetőségnek, nem megszokott a mai világban.
"A harmadik fázist a nulla helyett kötöm " én nem tenném.
Fotózd le a gép főtrafóját és tedd fel ide, a fotó alapján már több információ áll rendelkezésre a bekötést illetően. Gyakori megoldás hogy a Co gép 2/1 fázisú, de ennek ellentmond az, hogy a gép típusjelében szerepel a 300-as szám, ami elvileg a maximális áramot szokta jelenteni. 2/1 fázisú gépben ekkora teljesítményűt viszont még nem láttam . Ide most nem számítom a keleti csodákat, mivel Berginről van szó.
Rendben fotózom . A fellelt adatok alapján is 3 fázis megy a gépre .
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
Fokozatkapcsoló másik oldala .
Sajnos az interneten fellelt telefonszámok egyikéhez sem tartozik előfizető.
Cégszemle alapján felszámolás alatt van. Reménytelennek tünik...
Sajnálom, akkor hátha tud mondani valaki, valamit.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |