Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor motor fordulatszám szabályozása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) jandu válasza erdely hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
A minap keresztrejtvény fejtett a feleségem, kérdi hogy mondják a csiszolt gyémántott. Hát ez az ötlett megérdemli azt a megnevezést - brilliáns!
(#) heglaszlo hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Heló szerintem ha már nincs más megoldás egyszerüen a szivó torokba kell egy vácum mebránt építeni és össze kötni a gáz karral ez jól tudja a fordulatot szabájozni.Beszerezhetö öreg autószerelöknél.J ó munkát.
(#) 75roll hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy egyenáramú aramfejlesztő generátort szeretnék építeni, benziznes motor hajtana egy gépkocsi generátort. A gáz szabályzást egy szervo végezné.
Az elgondolás az lenne, hogy a egy söntön a terhelés arányában keletkező feszültség változása vezérelné a folytószelep mozgató szervót. Az átalakítást mikroprocesszor vezérelné.
Elektromos hajtásba segítene be, az áramérősönt az elektromotor és a motorvezérlő közé lenne beépítve.
(#) Gafly válasza 75roll hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Tehát akkor röviden egy benzin üzemű, egyenáramú áramgenerátort szeretnél épiteni, mikropocesszorral?
(#) 75roll válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Röviden, tömören igen!
(#) Gafly válasza 75roll hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Kissé szokatlan igény, bár valószinűleg nem véletlen amiért ezt kérdezed. Mindenképpen nagyon érdekes kihivás, személy szerint örülök a kérdésnek.
Nekem a következő dolgok jutottak az eszembe:
- Háromfázisú autó generátort szeretnél használni?
- Öninditó és akkumulátor is lesz?
- Áramérzékelő söntöt hová tennéd-mit hogyan kötsz össze (főáramkör/testelés)?
- Mindenképpen védelem kell túlfeszültség ellen (gerjesztés).
- Mindenképpen védelem kell túlfordulat ellen (motornál).
- Mi van már meg hozzá?
(#) 75roll válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Egy saját építésű egyszemélyes elktromos hajót támogatna, hatótáv növelésben. Tudom egy nagyobb akkumulátorral egyszerübb lenne de idővel az is lemerülne. Üzemanyagot viszont könnyebb lenne nagyonmennyiségben vinni hosszabb túra esetén.
A meghajtást egy 360W-os gyári csónakmotor végezné az energia forrást egy zselés 12V-os 60Ah-ás akkumulátor látná el.
Egyenlőre kézi indítású lenne, későbbi tervekben szerepel az önöindító is. Ami lehetne szintén kézi(gombal) majd automatikus indítás, leállítású.
Igen, háromfázisú autó generátor lenne hozáá 33 v 40A-es, a gerjesztést és a vezérlés áramát a főakkumulátor látná el.
Az áramérzéklő söntöt a hajósebességvezérlő és az akkumulátor közé tervezném. a generátor plusz kimenetét közvetlen az akkumulátorra kötném, ahogy az autókban van bekötve.
Túlfesz ellen az autógenerátor feszszabájzója gondoskodna.
Túlfordulat ellen egyenlóre gyújtás megszakítás.
A renszerhez még hiányzik a generátor és a mikroprocesszoros vezérlő áramkör összeállítása.
Az alkatrészek a generátoron kívül már megvannak.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem