Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, az 39 Ohm. Ha szakadt, meg kell keresni az okát. A varisztoron szakadást kell mérni.
R1 -en 38 Ohm-ot mérek, Varistor 0,5 MOhm körül, Relé (kiforrasztva) 400 Ohm.
Most nincs több időm foglalkozni vele, a relét később tesztelem, a 3 db kondit is kiveszem, kimérem.
Nem ellenállást kellene mérni, hanem feszültséget, tehát, hogy meddig megy el a villany.
Idézet: „Varistor 0,5 MOhm körül,[quote] [quote] A varisztoron szakadást kell mérni.” Szerintem megvan a hiba .... Idézet: (ÁSZF)„Megrendelés feladására a Hauemeister Alkatrész webáruházban a regisztrációt követő bejelentkezés, majd a Kosár használatával van lehetőség.” Regisztráltál, mielőtt megpróbáltad a kosárba tenni a terméket? Úgy tűnik, regisztráció nélkül nem megy...
HAUSER DF-240 tip. olajsütőm (2,5l.) hőfokszabályzója elromlott.10éves.
A hőfokszabályzó egyik végállásában nem kapcsol ki (folyamatosan fűt), másik végállásában felmelegít kb.80fokra, aztán kikapcsol, de vissza félóra múlva sem kapcsol. Hol kapok új hőfokszabályzót (CH 002 130-190 C fok). A fűtőbetét 1600W.
Sziasztok!
Philips Saeco Xsmall kávéfőzőnket - a gyorsan villogó kijelzés miatt - viszonylag gyakran kell vízkőteleníteni. A gyárilag ajánlott vízkőmentesítő meglehetősen drága. Egy alkalommal a szervízben ajánlották: Opm-green-citromsav-folyadek-haztartasi-kisgepekhez-500-ml - folyadékot. Ezidáig egy XIII. kerületi szakáruházban vásároltam. Sajnos ennek az ára is kúszik felfelé (2.104 Ft/l) Itt találtam: IECOLOGIC CITROMSAV 1000 G - os vödrös kiszerelésben. A termékleírás szerint:A citromsav természetes vízkőoldó, mely szinte minden felületről (kivéve: márvány,gránit,mészkő,zománcozott felületek) háztartási gépekből könnyedén távolítja a vízkövet. A gép méretétől függően 1-4 evőkanálnyi citromsavat használjon.Jól oldódik vízben így foltisztításhoz és fehérítéshez is használható. Hozzáértőtől kérdezem: A házilag kevert víz+citromsav alkalmas-e automata kávéfőző vízkőmentesítésére? A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
Én nem tekintem magam hozzáértőnek, de évek óta étkezési citromsavval vízkőmentesítem a gépet. Eddig semmi baja nem lett. Kb. 25 grammot szoktam egy tartály vízbe tenni. (Egy tasak 50g, 73 Ft...)
Köszönöm az infót. Hol vásárolod az étkezési citromsavat? (Gyógyszertár, ... egyéb?)
Feleségem szokta venni más célra, valami boltban Szerintem bármelyik boltban lehet kapni.
Szia! Én mindig a Rossmannban kaphatót használom: (itthon is és a cégnél is)
https://shop.rossmann.hu/termek/domol-gyors-vizkooldo-2-x-15-g-33-g...D_BwE# Mindkettő tasakot feloldom kb 1 liter vízben. Tökéletes és olcsó.
Aldi. Még a kávézsírt is leszedi.
Én is citromsavval vízkőtelenítek, nem csak kávégépet, hanem mindent . Nálam az adagolás úgy néz ki 1l víz 10dkg citromsav. Patikába, élelmiszer boltba tudsz venni.
Köszönöm a válaszodat.
Vásároltam az általad javasolt - Domol Gyors Vízkőoldó (2x15g) - 33 g -t a Rossmannban. A tervem az, hogy a legközelebbi vízkőmentesítésnél feltöltöm a víztartályt hideg vízzel (kb 0,7 liter). Ebbe beletöntöm az egyik zacskó (15g) vízkőoldó tartalmát. Kevergetés mellett megvárom, ameddig tökéletesen feloldódik. Aztán indulhat a vízkőmentesítés. Remélem nem teszek kárt a gépben.
Megtörtént a vízkő mentesítés a leírtak szerint! A ledek, kapcsoló, általában a rendszer működése megegyezik a korábbiakkal. Egy kérdésem azért maradt! Hogyan érzékeli a gép azt, hogy esedékes a következő mentesítés? Lehet a gépben ilyen érzékelő? Pl. nyomás, esetleg idő (bekapcsolástól - kikapcsolásig), vagy(?) egyszerűen lefőzött kávé darabszáma? Akit fárasztok, az görgessen tovább.
Üdv!
A HD7854 vízkőmentesítő eszközét (4222 259 49221 Decalcifi cation dummy IH Vízkőmentesítő eszköz.) hol lehet beszerezni?
Általában számolja a lefőzött adagokat, de van amelyikben a vízátfolyásérzékelő jelei alapján tudja, egy előre beállított vízkeménységet figyelembe véve.
Én a Philips főzőnkhöz vett gyári vízkőmentesítő folyadékot a használata után le kissé le szoktam ülepíteni, aztán elteszem még néhány alkalomra. Ameddig a pH papír nekem savasat mutat, addig simán kiviszi a szinte mikronos vastagságú vízkövet a rendszerből.
Mellesleg - eléggé drágán adják azt a gyárilag kevert citromsavas, vagy oxálsavas csodaszert. Valójában és árában a tizedét sem éri meg. Az eldugult vízszűrőjét is - ellenirányban át szoktam fújni - s utána vízzel feltöltöm. Aztán - egy évig megy tovább. Mellesleg - aki sokallja a boltokban kapható Philips presszógépekhez kapható "eredeti" vízkőmentesítő oldatot, bátran tehet bele a másféle kávéfőzőgépek másféle gyártmányaiból. Csaknem mindegyik ugyanaz a keverék, csak hát olcsóbban. Pl. a Philips-nél sohasem a minőséget, hanem a márkanevet kell megfizetni.
Sajnos a vegyszerboltban és a patikákban eléggé drága.
Ámde lehet kapni bármiféle gyógynövényes boltokban (pl. a Herbaház), vagy bármely kínai tulajdonú és diszkontnak csúfolt vegyesben! Én régebben (még 2000 előtt) hoztam több kilót az Egis-ből, amikor ott /a Kémia 1 üzemben/ a Loxurán-citrát gyártásához valami osztrák gyógyszerkönyvi zsákos citromsavat használtak. Az még a sima, házilag cukorral, vízzel kikevert limonádénak is bőven megfelelt!
Régebben ('70-es, "80-as évek) használatos volt még vízkő-mentesítéshez a citromsavnál jóval olcsóbb bármely szerves sav, mint például
- oxálsav, borkősav (mint a bolti citrompótló tabletták alapanyaga),vagy mondjuk a sima étkezési ecetsav (a 20%-os).
Az ecetsavat az összes kávégép szerviz "tiltja" (nagyon nem ajánlja), mert a gumi (vagy szilikon) alkatrészek megduzzadnak tőle, és tönkremegy a a gép.
Én évek óta befőzési citromsavat használtam (50g kb. 80 Ft), most kipróbáltam a W5 limescale remover tablets (L...l-ben kapható) vízkőmentesítő tablettát. 8 tabletta van benne, alighanem 500Ft, kávégépekhez is (a készülékek gyártóinak előírásait betartva) ajánlják. Hogy mi van benne, azt homály fedi, mert csak azt írják rá, hogy szerves és szervetlen savak, meg adalékanyagok. Ez sokkal erősebb, mint az eddigi citromsavas keverékem (1l vízbe kb. 25g citromsav). Kb. 1 liter vízbe két tablettát tettem, 7-es Ph értéket mutatott a lakmuszpapírcsík, de oldotta is rendesen a vízkövet, sokkal jobban, mint az eddigi citromsavas víz. (Remélem, a gép sem bánta, eddig még főzi a kávét...) Idézet: „7-es Ph értéket mutatott a lakmuszpapírcsík” Milyen sav lehet az, amelyik 7 pH értéket mutat? A 7 pH a teljesen semleges érték, például a desztillált víz. pH értékek
Mert a TV-ben az megy: PH semleges 5,5. Persze az bőrbarát, mert az emberi bőr enyhen savas...
Igazad van... Most nincs nálam a színskála, amit hozzá adtak, de a legszélső volt, amit az tud jelezni. Este megnézem.
Még egyszer elnézést!
No megnéztem. Kici, ócó a lakmuszcsík, de gondolom azért közelítőleg jól mutat. Inkább az 1-es, mint a 2-es árnyalathoz hasonlított a vízkőoldóba merítés után. A citromsavas oldattal kezelve az első deciliterben volt pár szem vízkő, ezzel a tablettással pedig barnás víz folyt ki még a második deciliterben is. A harmadik kezdett világosodni, majd a többiben már szinte nem látszott lerakódás. (És utána határozottan jobban gőzölte a tejet ) (A Talea Giro-nk manuális vízkőmentesítésű, 15 másodperc forróvíz kiengedés (én helyette kb. egy decilitert engedek ki), utána 10 perc állás, utána folytatás, míg ki nem fogy a liter folyadék.)
Az 1 és 2 sáv erősen savas kémhatású folyadékot jelent, nagyon messze van a 7-es pH-hoz.
A szerves savak általában nem igazán az erős savak kategória, így pH-juk 3 alá nem igazán megy le. Persze lehetnek kivételek, de a méréseim alapján ...
A gagyibb pH papír is tévedhet kissé, elektromos viszont nem minden háztartásban lelhető fel.
Az eredeti Merck pH papír skálája általában 0-tól 14-ig terjed.
Ott a legerősebb sav általában piros (pH1), a legerősebb lúg viszont kék (pH14). Így a skála közepe lenne a semleges (pl. a desztillált víz), annak 7-es a pH-ja. (zöld) Idézet: „az összes kávégép szerviz "tiltja" (nagyon nem ajánlja), mert a gumi (vagy szilikon) alkatrészek megduzzadnak tőle” Óó, hát persze, nekik az nem igazán bolt, ha nem az ő drága márkás nevű löttyüket veszed a boltban, hanem házilag összekutyulod a főzőt valami szerves-savas dologgal. Bezzeg az "átkosban" - ott a Kotyogóhoz /vagy Kalifához/ egyenesen oxálsav tablettákat lehetett venni, mint vízkövet oldó tablettát! Pedig ott is volt ám benne gumi, s a kotyogó maga meg csak sima alumíniumból készült. Sohasem ment tönkre! Helyette a bakelit fogantyú jóval hamarabb letörött. Az autókba sem ajánlották soha benzin helyett a BTX oldószereket, ám mi mégis sok sok évig azzal jártunk. Némileg olcsóbb volt (mert ingyen volt), mint maga a benzin! Kicsit gyakrabban kellett a gumialkatrészeket cserélni, na és akkor mi van? Később pedig a mosóbenzin - feljavítva 100-as oktánszámra - metil-tercier-butil éterrel. Ma az ólommentes benzineknek az az egyik adalékanyaguk - így attól olyan büdös. BTX = benzol, toluol, xilol (orto, meta és para)
Az eredeti végzettségem vegyész, 50 éve van papirom róla. Én a hozzászólásomban azt írtam, hogy a 7 pH semleges.
Hozzászólásom Mi ezzel a gond? Miért írod ezek után ezt nekem? |
Bejelentkezés
Hirdetés |