Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UPS700LCD soros kábel bekötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) iceface hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Sziasztok!!

A napokban sikerült szert tennem, 1 állítólag AEG márkájú UPS700LCD típusú szünetmentes tápot, kis hibával amit sikerült +javítanom, a gondom az, hogy erről a típusról semmilyen infót nem sikerült a netről szereznem.
Nem tudom összekapcsolni a számító géppel soros porton keresztül!
Az UPS a 9tűs csatiból csak a 2,4,5,6 és 7 tűk vannak bekötve, 3db optón keresztül kommunikál az UPS a szgéppel!
1 opto (6-os és 7-es tűk) az ups felé, a másik 2 opto ( 2-es,4-es és 5-ös tük)a szgép felé közli az adatokat.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!




(#) (Felhasználó 1947) válasza iceface hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Szia !

Az optocsatolók a galvanikus leválasztás miatt vannak a cuccban.
A neten nézd meg a soros port kiosztását, utána már könnyebb a dolog.Valszeg sima soros kábel jó hozzá.
(Nem a nullmodem kábel, hanem amiben az rx/tx "átlósan van " van kötve- pin2 a másik csati pin 3-ra és forditva)

Üdv! Luki

Ja, az ne zavarjon meg hogy a 9 érből nincs mindegyik
bekötve.
(#) iceface válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 

Tudom, hogy az opto miért van benne, de ha +nézed milyen tűket írtam le az ups-nél, látod, hogy a szima soros kábel nem jó hozzá!

Már próbáltam az APC back és smart bekötését és a PCM kábel bekötését is, de semmi!

Csak azért írtam le ennyire laikusan, mert mások is olvashatják!

A kommunikáció nélküli ups-emre, sikerült összehoznom 1 elktronikát ami kijelzi áramszünet esetén soros porton keresztül a szgépen, hogy "elemről táplálás" és 40' múlva le is állítja a gépet, még mielőtt lemerülne teljesen.

De ebben az upsben kivan építve a soros kommunikáció! Ezért ez nagyobb kihívás életre kelteni!
(#) Pixi hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Hali!

Nemrég vettem egy Compact Fit400-as UPS-t!
A gondom az vele, hogy összekötöttem a géppel soros porton keresztül, de mióta össze van kötve így, azóta áramszünet esteén ugyan úgy reagál mintha nem is lenne UPS, de ha nincs bekötve a kábel akkor működik! Az a gond vele, hogy ha nem vagyok a gépnél és áramszünet van, akkor nem állítja le a gépet! Akkor megy ha az akku lemerül ugyan oylan mintha nem is lenne UPS!
Ha valaki tudja mit kell átalakítani a kábelen vagy valami hasonló akkor írjon!
(#) titi válasza Pixi hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hali!
Nem tudom, ez segít-e?
Bővebben: Link
(#) blackjani hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem, egy régi típusú Abler felirattal rendelkező szünetmentesem van és nem tudom összekötni a soros portját a pc-vel mert nem tudom a lábkiosztását. Sok mindent próbáltam már de egy sem jó. Ha tud valaki segítsen!
Köszi
(#) iceface válasza blackjani hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ha van kedved egy kicsit elektromosan megbuherálni az ups-ed van némi jártasságod és tapasztalatod az elektronikában, akkor ebben tudok neked segíteni, ha elég annyi, hogy jelezzen a PC-d, hogy áramszünet van és az ups-ről megy és ha lemerült az akku az ups-ben, leállítsa a PC-t idő előtt!

Ezt jól körbe írtam, de röviden ennyi!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem