Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Az előbb lekérdeztem a jel erősséget (AT+CSQ) úgy hogy az antennát testtel összekötő kondit leszedtem.
a válasz +CSQ:14,0 (-85dbm), visszaforrasztottam a kondit a válasz +CSQ:22,0 (-69dbm). A modul áram fogyasztása kondival valamivel kevesebb.
A kedden betett képen nem is látszik, hogy ez a 100n hol és hogyan kapcsolódik az antennához, ezért nem reagáltam csak az olvasott részre. Mert a lényeg a valóságos jó működés. A rajz szerint meg fennállhat a hibás működés. Leírtam a miértjét. Amit most mértél az azt mutatja, hogy a kondenzátor ott kapcsolódik az antennához ahol javítja a működést. Közvetlenül a modul Rf kimenetén már ilyen értéknek tutira jelromlást kell okoznia. 900-1800MHz -n pár pF felett érezhető a hatása... Különben gratulálok, nagyon tetszik, hatalmas ötlet a retró telefon modernizálása.
Köszönöm, igazad van modosítom a rajzot. Mikor kész lett a teló azután szembesültem a zajjal. Nem akartam közvetlenül a modul paneljára forrasztgatni lustaság miatt ezért az antenna végéről egyszerübb volt a kondi a testhez forrasztása.
jJó napot.!
Készülget az El84 PP erősítőm. Hhalgatható állapotba van , de még be kell mérni, meg dobozóolni. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
Moderátor által szerkesztve
Budapest rádió trafóiból?
Olyat én is tervezek építeni.... A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2022
Igen abból van és hálótrafó is az, szerintem a csöves egyenirányítóval jobb a hangja.
Ja, megkevert, hogy a Singeres hozzászólás után jött a lézer dióda, azt hittem ahhoz lett meg a lézer, de már látom, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz
Árnyékoló fémlapot mindenképp érdemes lessz a végleges kialakításnál a panelek alá tenni, mert képes összeszedni mindent, akár be is gerhedhet.
Vagy dobozon kívülre dugod majd a csöveket? Én pl úgy szoktam megoldani. Ez esetben a fedlap fém, amely gnd-re van kötve. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
Moderátor által szerkesztve
Műterhelés építéssel kapcsolatos beszélgetés áttéve a Műterhelés építése témába. Kérjük, hogy a téma-tartásra mindeni figyeljen!
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
Ok köszönöm a segítséget.
Mi készült el? A link a YT csatornádra vezet, a videóidat listázza ki.
Kis segitségül: Időrendi sorrendbe van ám rendezve.
Csak most és csak neked ,
Tényleg elrontottam a linket de azért rá lehetett jönni mi készült legutóbb ....
Háááát , Erőltetjük (már van program ami tudná de még egyenlőre jegelve van a projekt )
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
Valakinek ígértem, hogy majd rakok fel belső képet a kínai tápegység kitből összerakott tápomról, miután az előlap készítős topikban megmutattam az előlapját. Aliexpressen "Adjustable DC Regulated Power Supply DIY Kit LCD Display Regulated Power KitShort-circuit/Current-limit Protection 0-28V 0.01-2A" néven lehet megtalálni a készletet, s csak pár apró módosítást végeztem rajta:
- az egyenirányítást végző diódákkal párhuzamosan kapott 1-1 1k ellenállást - a 3300µF-os kondi lábaival párhuzamosan pedig 100nF SMD kondit A betáp eleve szűrt csati, s természetesen biztosítékot is kapott az egész. A kimenet elég pontosan beállítható, azt a terhelést, amit ír, bírja is így, ahogy össze van rakva.
Hülységet beszélek, a graetz diódáival nem ellenállatokat, hanem kondikat raktam be... Néhány év távlatából és éjjel nem kellene fórumozni
Úgy látom a fesz és áram mérése/kijelzése egy ATMEGA -n valósul meg.
A programkódot adják a KIT -hez vagy meg kell írni ? A hűtőbordába "paszírozott" (gondolom) NTC mit és hol vezérel ?
Ha közelebbről megnézed, akkor az valóban egy termosztát. A be nem épített ventilátort vezérli szerintem
Az utolsó képen már látszik, hogy beépítettem a ventillátort is pár év használat után. Valóban azt kapcsolja. A képeken látható hűtőbordák lamellái közé vannak nyomva hozzá a szondák (kettő van beépítve egy dobozba és oldalanként kapcsolhatóak).
A szoftver a készlettel együtt érkezik, egyszerű, mint a faék, de teszi a dolgát.
Tiszteletem!
Építettem egy nixie csöves órát, szeretném itt megmutatni. Az órában egy ATMEL ATMEGA16A szív dobog, az időt azonban független PCF8563 óra IC méri. Ezért nem felejt el, ha áramszünet van. Az óra képes ébresztő funkcióra is. Az építés történetét itt tudja megnézni az ilyesmire vágyó ember. Tapasztalatokkal kapcsolatban szívesen segítek.
Hmm! Mutatós darab! (Illetve, pont, hogy nem, szóval érted... )
|
Bejelentkezés
Hirdetés |