Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1354 / 1385
(#) majkimester válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
A JLCPCB 4 rétegen tudja a 0,25mm pad / 0.4mm pitch-et, de VIA-t még ott sem tudsz csinálni még pad-ből sem. Viszont, ha a belső sorokban legalább 1 láb nincs használva, vagy a táp/gnd több szomszédos lábon csatlakozik, akkor elvileg kiférhet a mellékelt kép szerint minden belső pad kivezetése. (25 belső pad van, és 24 köz a külső pad-ek között). A példában csak a középső pad nincs kivezetve.

WLCSP49.PNG
    
(#) Tanyasipeti válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
A rajzolattal, sok réteggel nem is lenne gondom, de ki fog nekem viát tenni 4 pad közé, ha a legtöbb nyák gyártó esetében a legkisebb via átmérője 0.4mm (15mil), jó estben 0.3mm (12mil), amikor egy 0.212mm (4mil) átmérőjű pad/via már érinti mind a 4 WLCSP padet?
(#) Tanyasipeti válasza majkimester hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Köszi a tippet, de sajnos ez 2 ponton bukik:
1.az egyetlen VSS lába toknak pont a középpontban levő, kihagyott láb.
2. A JLCPCB minimum track to track clearance 3.5mil, a minimum track width 3.5mil, ez két pad között kihozott fólia esetében 10.5mil-re (0.267mm) jön ki. Két pad között csak 0.15mm (6mil) áll rendelkezésre

Egyébként egy stm32l082cz nevű jószágról van szó.
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ezek a paraméterek amiket leírtál , ez elvi dolog , vagy létezik nyák rajz is .Mert azért szívesen megnéznék egyet , ha már létezik terv róla.Viszont ha nem , akkor még próbálkozásnak is kevés.Kevésbé tudom , azt elhinni , hogy egy nyákgyártó ne tudna legyártani bármit.Viszont gondolom azt is , hogy képtelenségre ők sem vevők.
(#) Hp41C válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
Mivel a B6 és az A7 is VDD, így fennmarad egy út, amin a D4 Vss kihozható.
(#) majkimester válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
1. Az A7 és B6 lábakat összekötheted és ezzel meg is van az 1 pad amit nem tudnál kivezetni.
2. Adatlap szerint 0,22mm az ajánlott pad méret, marad 0,18mm / 3 = 0,06mm (2,4mil) track szélesség, hogy ezt ki tudja legyártani nem tudom.

Miért ragaszkodsz ehhez a tokhoz, ha egyébként létezik LQFP illetve QFN tokban is?
(#) Tanyasipeti válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Beszéltem telefonon a felsőtárkányi főtechnológussal. Ők ezt a finom rajzolatot nem tudják, pedig nem tegnap kezdték a szakmát.
Időközben találtam egy gyártót, amelyik esélyes: https://www.7pcb.com/
Főbb vonalakban ezt tudják:

hdi-pcb.png
    
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Na akkor hajrá.
(#) Tanyasipeti válasza majkimester hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Mondj nekem olyan szállítót, aki 1400 darab hasonló képességű STM32 kontrollert tud 3 hónapon belül szállítani 49/48 lábú QFN, vagy LQFP tokban 6USD alatt és minden hétvégén vendégem vagy egy sörre 2022-ben. Félek, hogy bátran ajánlhatnám a sört életed végéig
(#) majkimester válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
Ezek tudnak Via in Pad-et, az lesz végül is jó neked: Link
(#) majkimester válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Sejtettem, hogy ez a gond. Sokmindenire rávesz a chip hiány, amit nem is szeretnél.
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
Voltak ilyesmikre itt is tesztek , és nem is rossz eredménnyel.Persze a határok kiderítése miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022

1.JPG
    
(#) Tanyasipeti válasza majkimester hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Én is ezeknél kötöttem ki, pár sorral feljebb, gondolom, míg szerkesztetted a hozzászólást
Ha esetleg valaki tud hazai gyártót is, kérem, hogy jelezze, a többieknek meg hálás köszönetem,, hogy időt áldoztatok a problémámra.
(#) Tanyasipeti válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ez nagyon impozáns, de vélhetően nem meri a cég bevállalni, pedig ezzel messze kitűnne a többi gyártó közül.
És hiába csinálok én egy olyan nyák tervet, ami ilyen finom rajzolatot tartalmaz, vélhetően megbukna a dolog, Komoly cégeknél (mint pl. a felsőtárkányi) feltételezem, hogy minőségirányítási alapelvet is sértene olyan gerbert elkezdeni feldolgozni, ami a cég által vállalt határértékeket megerőszakolja.
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Egy cég belső tematikájába , vagy abba a technológiába , amit már nem hirdetnek , de lehet hogy tudnák , és bizonyos szabályok, vagy szabályozás miatt nem vállalnak ebbe nyilván nem látunk bele.Ez a dolog úgy is akkor fog eldőlni , ha adott nyák gyártó cég ami hirdeti is azt ,ami éppen kellene megkapja a a dokumentációkat .Aztán valószínűleg nyilatkozni fog.

Egyébként pont ezért voltam kíváncsi hogy van e nyák terved , mivel láthattad , hogy azért itt is csináltunk pár ehhez hasonló tesztet.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) Tanyasipeti válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha ez felhívás keringőre, ezen ne múljon, úgyis az a koncepcióm, hogy csak egy breakout board-ot gyártatok a drága technológiával, és ezt ültetjük a megszokott technológiával gyártatott panelre. Szóval, ha hozzáférsz ilyen lehetőséghez, holnapra kész a gerber és indulhat a teszt. Én is módfelett kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végkifejlet.
Azt lehet tudni, hogy az "itt" az hol?
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Itt sokunk próbált ilyen , vagy olyan , vagy ehhez hasonlót csinálni.De ez csak az otthoni hobbi , illetve már feszegeti ez a hobbi a profi technikát is olykor olykor.Tehát az az itt az ez a nyák készítés fórum.Az imént feltett nyákot én készítettem , de elkészítette ezután még más is rajtam kívül.Ja és ez vasalásos technikával készült.

Mindig azt szokták mondani egyébként , hogy nincs lehetetlen.

De volt ilyesmire is példa mellélkelt képen.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022

kép.jpg
    
(#) furko válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha leírnád pontról pontra hogyan készült, úgy hogy mások által is reprodukálható legyen, annak sokan örülnének itt. (papír, vasaló vagy laminátor, hőfok, nyák tisztítása, felületelőkészítés stb.)
Vagy ha már leírtad akkor a link jól jönne. (vagy ha már leírtad kb. hol keressem?)
Sokan küzdenek a nyák készítéssel, főleg ha SMD-kellene csinálni.
(#) eyess válasza furko hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Leírtam már jó párszor , és az is lehet , hogy még a sorrend is megfelel ahogy írtad.Itt a fórumban meg lehet találni.Na meg sokan mondják , hogy hiába tuti recept mindig lehetnek eltérő dolgok , amik mindenkinél más , és más lehet. Lehet ez is igaz , és függetlenítve a technikától lehetnek eltérések valóban.Ami szerintem inkább a fő probléma a pontosság , a türelem , és az odafigyelés , ami inkább a lényeg.Ha nem is sikerül elsőre , hogy mindig tudjuk melyik pontnál kell javítani , hogy jól sikerüljön.

Legyen itt még két példa a dry fóliás , és a vasalásra is még.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Vagy talán smd re ezek.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Vagy ezek
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ez pedig már a határok próbálgatása volt. Egy azt hiszem 1206 smd alkatrész között két vezető sáv átvitele , és egy smd tranzisztor két lába között egy vezető sáv átvitele keresztebe .
(#) Egri Frédi válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ezt 2 oldalas NYÁK -on szerintem senki se vállalja be. Ahogy az előttem szóló mondja, ilyen paraméterekkel gondolkodj a többrétegű NYÁK lapban.
Egy tenyérnyi méretű 4 - 6 rétegű NYÁK Magyarországon veri a 30.000 Ft/db -ot. Az ilyet csak tesztelve gyártják és nincs is értelme tesztelés nélkül kérni ...
(#) Tanyasipeti válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha csak annyi kellene a huzalozáshoz, hogy 4, vagy 6 rétegben kell elvinni drótokat, fel sem tettem volna a kérdést. A probléma az, hogy nincs hely a viának, ami átmegy a másik rétegre, mert a hagyományos technológiával gyártók nagy részénél a legkisebb via mérete is legfeljebb megegyezik a pitch-el (0.4mm). Ha kicsit visszaolvasol, leírtam pontosan a méreteket. Most a keresgélés során bukkantam rá, hogy van egy ún. HDI (High Density Interconnect) technológia a nyák gyártásban , ami képes ehhez a sűrű lábú jószághoz is előállítani nyákot. (Jó pénzért) Sajnos, nem a rétegszám növelése a megoldás, hanem a keskenyebb track, kisebb via, kisebb furat és a furat kitöltése epoxyval, (vagy rézzel).
A HDI technológiáról egy rövid áttekintés
(#) niedziela válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Te most találtál egy alkatrészt amit senki nem tud megoldani
Én azért nem hiszem, hogy a gyártók ne találkoztak volna még BGA-al
Itt a probléma nem ezzel az "egyszerű alkatrésszel" lesz, hanem a tervezést kell alátenni.
De Itt vannak ők is a többi hasonló mellett.
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha látnánk egy terv rajzot biztos tudnánk mondani róla valamit , hogy járható út e az amit szeretnél , vagy nem
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Esetleg talán

Névtelen.png
    
(#) Egri Frédi válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Soha nem terveztem 2 rétegűnél több réteget, így ilyen gondjaim se voltak. Viszont a 0.2 mm -es átmenő vagy akár zsák furatokat Magyarországon is alkalmazzák a gyakorlatban.
0.2 mm -es fúróm nekem is van, dísznek, mert használni nem tudom.
(#) Tanyasipeti válasza eyess hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Sziasztok, kész nincs, mert hiányos és vannak még benne szépséghibák, de ebből már kiderül, miről van szó. Ha valakit érdekel, mellékeltem a KiCAD archívot is.
Azok kedvéért, akik nem KiCAD-et használnak: a padek körüli vékony gyűrű a 0.052mm clearace-t jelöli.
Ezt jelenlegi tudásom szerint egyik hagyományos technológiával nyomuló gyártó sem vállalja be.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2022
(#) eyess válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Egy vektoros pdf nyák rajzot vártem volna.Ha tudod tedd már fel pdf be is .
Következő: »»   1354 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem