Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   137 / 230
(#) granpa válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
A melegben könnyen avasodik a vaj, savanyodik a tej. Zsíroskenyér hagymával! (bor, sör)
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
A zsíroskenyér jól hangzik a bor sör mégjobban , de akkor ki vezet hazafelé ????
A zsíroskenyeret kimutatja a szonda ?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) madzagos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Ha sok pálesszal öblögeted akkor ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) teglascs hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Mindenkin érződik, hogy véget érhetne már a tél. Kezdődik a ráhangolódás a nyári programokra.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 3
 
Néhány érv, amiért én jobban szeretném a paprikás krumplit vagy gulyást, mint a hurkát és kolbászt:
- Bogrács ott van, tárcsát meg vinni kell (amivel az állványt is beszámitva majdnem tele is a csomagtartó, azaz nagyon más már akkor nem igazán fér be).
- Könnyebben osztható, mindenki úgy szed ahogy tetszik.
- Ha többen vagyunk, akkor kicsit több levet öntünk rá. Ha meg marad, akkor tavaly is elfogyott a maradék a helybeliek segitségével. Kolbászt nem lehet felvizezni...
- Egyszerre van készen, nem húzódik el időben a főzős és a kajálás. Kolbásznál egy tárcsán, egyszerre nincsen készen a dolog. Szegény szakács meg ott dolgozik, amig a többiek esznek...
- Tálaláshoz elég egy kanál.
- Hurka/kolbász esetén nincs ráhatásunk a minőségre, mert nem mi csináljuk. Mindkettőből lehet tetszőleges árfekvésben nagyon hitványat is venni.
- Paprikás krumpli olcsóbb, és talán optimális a főzési ideje.
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 2
 
Szerintem is teljesen jó volt a paprikás krumpli, nem volt nagy meló megcsinálni. Ha a krumpli előre fel van kockázva, vagy legalább hámozva, akkor még hamarabb elkészül. A szalonnát, hagymát, kolbászt nem egy nagy duli felvágni. Csak eszközök legyenek, éles kések, deszkák, amin lehet szeletelni.
Addig még lehet keresni egy kovácsot, aki a bilincset, a láncot, és a cöveket elkészíti. Még Kálmán bokáját kell lemérni valahogy ügyesen. A rátevést nem vállalom.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) Gafly válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Technológiailag pont a krumplit nem igazán lehet előre megtisztitani és felkockázni meg végképp (hobbi szinten) , mert másnapra tutira gusztustalanná bebarnul.
Sok igazság van egyébként abban ami mondasz, a körülményeket ismerve a többire jobban rá lehet készülni.
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2022 / 2
 
Konyhán dolgoztam és ott is bizony előtte való nap lett kézzel megpucolva. Vízbe lett rakva és kész. Mégsem volt barna
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Hideg vízbe, mert amúgy megfő.
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 27, 2022 / 2
 
Úgy tényleg nem barnul, csak magam elé képzeltem granpa mestert, ahogyan a lába között dajkálja a felmosó vödröt Pesttől Egerig az autóban.
(#) varttina válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2022 / 2
 
Van itt tárcsa is, nyársak, illetve mindenféle sütő-főtő eszköz. A paprikás krumpli egyébként szerintem is jó választás.
(#) antikzsolt hozzászólása Jan 27, 2022 / 1
 
akkor van egy gyors és egyszerű megoldás. Mindenki elviszi a konyhájából a krumplihámozót és mindenki megpucol 4-5 szem krumplit meg 2-3 nagyobb kést és máris kész is van a darabolás.
(#) szikorapéter válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 27, 2022 1 /
 
Jó ötletnek tartom aki akar enni krumplit is pucol nem nehéz dolog.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 27, 2022 / 1
 
Mindenki hoz magával két krumplit (oldalzsebenként 100 g-os darabot, és bicskát).
Ameddig a bicska kézben, addig a pultos csajra rázárjuk az ajtót.
(#) Gafly hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Nagy a csend...

- Június 11 Békéscsaba (fizetős!) gondolom rendben van és szervezés alatt. Mohingerben azért nem szoktunk csalódni.
- Egerre végülis nem született döntés (Varttinában sem szoktunk csalódni), bökjünk már ki egy időpontot.
- Alsómocsolád (fizetős) Paks körtúra valakit érdekel?
- Ferihegyi belső reptér látogatás (nagyon fizetős, és legalább annyira regisztrálni kell mint Paksra ) valakit érdekel?
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 2
 
A békéscsabai tali folyamatos szervezés alatt van továbbra is. Aggodalomra semmi ok.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Ferihegyre jelentkezem.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Akkor már csak 9 emberke kell.
Addig is, felkészülés céljából...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Nem könnyű úgy szervezni a dolgokat, hogy közben az asszony se maradjon otthon egyedül. Egy műszaki boltba is duzzogva jön hát még egy olyanra ahol senkit nem ismer (max téged) és nem tudja mit csináljon ott. Békéscsaba és Eger megoldható. A többi részlet kérdés.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Csak 8 ...
(#) nagy hoho válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 2
 
Én 50 éve vagyok házas,van tapasztalatom bőven.
Ha duzzog az asszony, szélnek kell ereszteni.
(#) antikzsolt válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Hát amilyen szeles volt az idő pont ideális a feltételek.
(#) jani1987 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Itt jókora szél van. Off.
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Itt is lehetett sárkányt eregetni.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Reptér mehet!
(#) HeZ válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Urak, a 'zasszonyeresztő bűvös jelszó: "énidő" . Egy-két tízezressel megtámogatva a ruha-cipő-vásárlás-fodrász-pedikűr-manikűr-szauna-masszázs célötleteket íziben tudják mi a teendőjük nélkülünk, míg mi atommáglyázunk-repülünk-horgászunk-stb...
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Igazán két lehetőség van:
- Mindenki egyedileg jelentkezik, utal foglal stb. Itt akkor annyi a szervezés, csütörtökon megyünk kettőkor?
- Rendelünk egy dedikált HE csoportot. Ez már komolyabb kihivás, de nem lehetetlen.
Ezt azért jó észben tartani:
Idézet:
„A jelentkezés során meg kell adni 14 évnél fiatalabb látogatóink esetében a nevet, lakcímet, születési helyet és időt, édesanyja nevét, 14 évnél idősebb látogatók esetében a fenti adatokon túl a személyi igazolvány/útlevél számot is. Biztonsági okokból ezen adatok nélkül a belépés nem lehetséges a repülőtér területére, ezért kérjük, hogy kiemelten figyeljenek az adatok helyességére!”

Atomerőművel ellentétben nagyon nem ingyenes.
Ja és egy részét előre kell utalni, amit szerintem nem adnak vissza ha mégis "közbejött" valami.
(#) antikzsolt válasza HeZ hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Vagy a : B, BB, BBB válasz
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Idézet:
„Rendelünk egy dedikált HE csoportot. Ez már komolyabb kihivás, de nem lehetetlen.”

Idézetek az árlistáról:

Idézet:
„Rendelkezésre tartási díj: bruttó 30 000 Ft. A rendelkezésre tartási díj kizárólag a csoportos reptérlátogatásra érkező csoportok által fizetendő, és a végösszegbe beleszámít.”


Idézet:
„* 2 órás programot csak kicsiknek (óvoda nagycsoport, általános iskola alsó tagozat) indítunk. Mindenki más számára a 3 órás túra áll rendelkezésre.
** 3 órás programunkra csak általános iskola felső tagozatos, vagy annál idősebb gyermekeket fogadunk.”
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Azt hittem azt mondod, hogy egyénileg 4 400 JMF, csoportosan meg 6 900 fejenként.
Ja, és azt a 30 000-et a szervező perkálja le, és nem adják vissza...

Ki akarja megszervezni?
Következő: »»   137 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem