Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 10, 2005
Témakörök:
Elírtam...
A hangszóró lehet, sőt kell, hogy nagyobb teljesítményű legyen, mint az erősítő.
Egy hangjelnél nincs helye a stabilizátornak. 5V-os, ezt honnan vetted, ohmot akartál írni? A Watt W és nem V.
Soros ellenállással tudsz enyhíteni a gyötrelmein, egy tompább hangképpel. Ez már eleve olyan lesz, amilyen, hiszen nem oda való magasak. A hangváltót nem hagyhatod ki, a magas hangszóró hamar elköszön nélküle. Ez így még mindig kevés infó és fals. Pár jó kép többet mond minden ilyen leírásnál.
Nem pont fordítva? Egy izmosabb erősítővel el lehet küldeni a hangszórót az örök vadászmezőkre az tény, de azért ahhoz már mazochista hajlam is kell, mert előtte a hangszóró hallhatóan torzít! Azonban, ha az erősítő gyengébb és túlhajtod, ad a tölcséreknek finom négyszögjelet, amitől azok szintén a vadászmezőkre költözhetnek, de nem biztos, hogy észreveszed a torzítást előtte.
Aranyszabály, hogy nem kötünk kisebb teljesítményű hangszórót egy erősítőre, hogy ki lehessen használni a maximális teljesítményt, így lenne ideális, egy kis tartalékkal.
Persze egy kis teljesítményű erősítő is árthat, ha agyontorzított jelet küld rá, ehhez is kell fül. De egy többszörös teljesítményű erősítővel könnyebb elküldeni a kisebb hangszórót, nem kell elviselni közben a négyszögjelet. "Süketek" előnyben.
Nagyon köszönöm a választ, és türelmetlenül várom a guruk segítségét, akár jót mondanak, akár elmarasztaílnak.
Üdv! Fotózd le a magas hangszórót, hogy lehessen valami elképzelésünk a gyakorlati paramétereiről!
Még egyszer köszönöm a segítő hozzászólásokat. Én is úgy gondoltam, hogy ekkora különbséget nem lehet áthidalni teljesítmény oldalról. A saját rendszerből nem lehet egy teljesen másikba átsétálni következmények nélkül. Egyébként nem írtam el: 5 Volt és 4 Ohm állt volna szemben 12 Volt 50 Wattjával.
A "VÁLASZ" ikont nem látod!? Használd !!!
Továbbra is értelmezhetetlen mondatokat írsz !!!: "5 Volt és 4 Ohm állt volna szemben 12 Volt 50 Wattjával" De mutatok olyan cuccot, ahol a 75W-os ládában 5 wattos a "magas" ! Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
Üdv! A kérdésem a következő lenne. Felújítás alatt áll egy Videoton Diadém hangsugarzóm. A benne lévő hangváltóban a kondenzátorok eléggé kiszáradtak az idők folyamán, ezért időszerű a cseréjük. A gyári megoldas szerint 2db elko van utanként, melyek a katódjuknál van összekapcsolva. A kérdésem az lenne, hogy ha bipoláris kondenzátorra szeretném lecserélni, akkor mekkora kapacitásút érdemes beletenni, pl amikor 10+10uf van összeforgatva? Esetleg meghallgatnék tanácsokat, hogy milyen kondikra érdemes kicserélni őket.
Előre is köszönöm!
A "10+10uf" helyett megérdemelnének egy rendes 4,7µF-os kondenzátort...párforintos tétel!
Ez a terv, ki akarom váltani, valami komolyabb kondenzátorral, csak abban voltam bizonytalan, hogy milyen kapacitású bipolárt használjak.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
Én meg azt írtam, hogy nem kell "bipolár"...ha van "rendes" kondi is (elfér). Sorbakötött kondik kapacitása feleződik.
Nem egészen. Sorba kötött kondik értéke csak akkor feleződik ha ugyanolyan értékűek a kondik. Egyébként a reciprok értékükkel kell számolni.
A "10+10uf"...papír szerint egyformák! (de lehet akár 50% eltérés is köztük)
Nem tudom ennek a 63 Vdc feszültsége elegendő-e?
Üdv! Kompenzáló mágneskörrel a hangszórón mitől függ valamelyiken van máskor nincs mikor használják?
Idézet: [/quote]Mértem pár VT hangszóró "hangváltójában" a magas hangszóróval szembe kapcsolt 10 u elkókat. (Saphir, Minimax). 50 éve gyártották, és ma is tudják a paramétereket 10%-on belül. Valószínűleg az iparnak jobb alkatrészeket szállítottak anno, de akkor is meggondolandó a cserélésük.„[quote]” Idézet: Mérted?„A benne lévő hangváltóban a kondenzátorok eléggé kiszáradtak az idők folyamán, ezért időszerű a cseréjük.” Nekem is van egy roncs DIADÉM. Eredeti ALNICO mágneskörrel. Ha valakit érdekel, PÜ A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022
Szia! Irtam privátban a diadém roncs miatt.
Az elektrolit kondenzátor "kiszáradása" ingoványos terület, szerintem nem sokan értenek hozzá. Én sem. Szerintem pár szaki a régiek közül. De a mérés tanulságos volt.
Gyártó, évjárat, meg még pár tucat egyéb paraméter. Idézet: „Aranyszabály, hogy nem kötünk kisebb teljesítményű hangszórót egy erősítőre, hogy ki lehessen használni a maximális teljesítményt, így lenne ideális, egy kis tartalékkal.” Ez igaz volt anno. Vagy 20-30 éve. A békeidőkben. De manapság mikor egy konkrét/azonos erősítőről 10-100, esetleg 1000 W-ot hazudnak, az adott méretekkel (fizika) hangsugárzó szintén 10-100 W-os. Nos 2-3-4 nagyságrendű eltérés esetén mi is az "aranyszabály" A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022
A DC 63V kevésnek tűnik a gyári cuccokhoz képest...
Megkérdezhetem, hogy mit értesz felújítás alatt, mondjuk anyagilag?
Mi lenne az elképzelésed rendszerileg? Erre a hangfalra igazából egy VF3 szerű erősítő stimmelne maximum. Esetleg egy csöves, ha a kimenője ennek megfelelő.
Idézet: „Nos 2-3-4 nagyságrendű eltérés esetén mi is az "aranyszabály"” Azzal bővül a szabály, hogy használd az eszedet is! Avatott szem elég jól be tudja lőni a valóságot, az elérhető infók alapján! A avatattlanoknak pedig, így alakulnak az osztók a wattoknál: -gagyi, meg se vedd: 1000-100 -kommersz 15-10 -felsőbb kategóriájúnak hazudott 6-4 -félprofi 3-2 -profi, hányend, tökmind1, úgyse tudod megvenni! A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
Na ilyenkor mi a teendő? Vagy ennek hogy kellene állni?
Jelölt részen kellene lennie.
Ha az enyém lenne, akkor csavar, alátét(ek), anya és festék/ragasztó. Ha más baja nincsen... |
Bejelentkezés
Hirdetés |