Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   526 / 675
(#) Krisztoszteron válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
A trafók szekunder feszültségei mennyire ismertek?
(#) silent15 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Fú, most már ötletem sincs, kint van a telken, egyenlőre meg se tudom nézni. Van benne kapcsolóüzemű trafó, de van puskás trafó is. A nagy trafók 230V primerrel lesznek, szekunder meg változó. Kb 30-40 db trafó lehet a dobozba (nem pakoltam szét, különben nem tudom újra összerakni )

A mikrotrafót én alakítottam még át, ott emlékeim szerint 1.5-3 V környékén volt és a százas szöget 4-5 mp alatt vörösizzásba hozta.
(#) Krisztoszteron válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Ha netán akadna közte 2*290V-os, érdekelne, viszont csak úgy tudnám megoldani az átvételt, hogy ha valaki személyesen megy valamiért, és elviszi nekem feladni postán (természetesen annak költségét állnám).
(#) vteo válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Szia,
A 2, 3, 4. szívesen elfogadnám.
(#) silent15 válasza vteo hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Sziasztok!

vteo volt az első. Krisztoszteron, egésszen biztos vagyok benne, hogy ilyen nagy szekunderű nincs benne, esetleg beszéljetek össze vteo-val, ha talál, elboltoljátok.

Ezek szerint az 1. még vihető.
(#) lazsi hozzászólása Ápr 12, 2022 / 1
 
Húsvét után, egyeztetett időpontban, munkaidőben, Lágymányosról személyesen elvihető (posta nincs):

Elsősorban iskoláknak, elektronikai kluboknak ajánlanám, ahol a kezdők ismerkedhetnek az elektronikával.
Korábban PDM fórumtárs jelentkezett ezek közül 1-1 darabért. Ha ő jelentkezik azelőtt, hogy a többit elvinné valaki, akkor azt neki félreteszem. (Minimum egy hétig nem lesz lehetőség elvinni senkinek, tehát ennyi ideje mindenképpen van...)

Digitális:
Elektronikát tanulók számára készített mérőhely. Elsősorban iskolába vagy szakkörbe ajánlom. "U" alakú alumínium dobozra szerelt próbapanel IC foglalatokkal (a benne lévő TTL IC-k grátisz...). Egyedileg készített mérőzsinórok a tartozékai. A banándugós vezetékre 5V-ot kell adni. Ismeretlen állapotú. 7 db.

Analóg:
Elektronikát tanulók számára készített mérőhely. Elsősorban iskolába vagy szakkörbe ajánlom. Zárt alumínium dobozra szerelt panel műveleti erősítőkkel (741 / 709) és ellenállásokkal. Egyedileg készített mérőzsinórok a tartozékai. A tuchel aljzaton keresztül +- 12..15 V-ot kell adni. Ismeretlen állapotú, de némelyik IC biztosan rossz, cserélni kell. 7 db.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 / 1
 
Gery78 szinte biztosan tudná használni a suliban...
De nem az én farkam.
(#) lazsi hozzászólása Ápr 12, 2022 / 1
 
Húsvét után, egyeztetett időpontban, munkaidőben, Lágymányosról személyesen elvihető (posta nincs):

1. "Retro" banándugók és banánhüvelyek, a képen látható mennyiség.

2. Hitachi TR-8155EW. A magnója ismeretlen állapotú (pár évtizede nem volt használatban), a rádióját (FM) pár éve még hallgattam, de egyre bizonytalanabb lett a működése. A hangerő és hangszín potik nagy eséllyel kontaktosak - tisztítás / csere segíthet.

3. Dyras 1001cr gyári dobozban, ismeretlen állapotú (valószínűleg nem volt sokat használva, de nem tudom, hogy a gumi-alkatrészeinek mit okozott az eltelt 25-30 év). Spectrum-hoz magnónak ideális...

4. 4 db. fejhallgató. A legegyszerűbb változat, amit valaha láttam... Ismeretlen állapotú, némelyiknek megvan a szivacsa, némelyiknek hiányzik a csatlakozója, és van, amelyik szól is... Ha többen is jelentkeznek rá, érkezési sorrendben lehet válogatni.

5. 3 db. DKH-4 Nokia adatkábel, bontatlan, eredeti csomagolásban.

6. PT-01 "Magnetofon interface". Örülnék, ha olyan valaki kérné el, aki tudja mihez való (van megfelelő számítógépe)
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) Kera_Will válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Banán dugók/hüvelyek érdekelnének!
Kösszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) lazsi válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Rendben, a tied!
(#) madzagos válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Üdv A bakelit banándugókból szeretnék 10 dbot. A szállítást intézem.
(#) lazsi hozzászólása Ápr 12, 2022 / 1
 
Húsvét után, egyeztetett időpontban, munkaidőben, Lágymányosról személyesen elvihető (posta nincs) (ez lemaradt ez előbbiről...):

7. 25 db. PC hangszóró (0.2 - 0.25 W)
(#) Kera_Will válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 12, 2022 / 1
 
Rendben annyival kevesebb maradjon madzagosnak is
(#) madzagos válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Ok akkor átengedem neki.
(#) Kera_Will válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Madzagos kért 10 db dugót ... akkor annyival kevesebbet kérek.
Vagy Tőlem is átvehetik majd ... nem gond.
(#) lazsi válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Én úgy értettem, hogy éppen átengedte neked...

Melyik kupacra gondolsz?
A jobb felső átmenőfuratosak és a jobb alsó átmenő furat nélküliek szerintem bakelitek.
De azt hiszem, a bal felsők (bordázott végű, átmenőfuratos) is bakelitek.
(#) antiktelefon válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Tapasztalat alapján a jobb alsó és felső végén csavaros fekete és bordó bakelit banándugók a jó minőségűek.
(#) Kera_Will válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Igen lehet nem voltam egyértelmű , akkor szeretném a teljes 2 doboz tartalmát elkérni és ha kell belőle madzagosnak akkor természetesen átadok belőle 10 darabot.
(#) madzagos válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
jobb felső sorban a 8 db barna színű+2 db fekete.
(#) lazsi hozzászólása Ápr 12, 2022 / 1
 
Húsvét után, egyeztetett időpontban, munkaidőben, Lágymányosról személyesen elvihető (posta nincs):

Festékpatronok HP Business InkJet 1100-ból. 10-es fekete és 11-es mindhárom színből. Hang alapján valamennyi tinta mindegyikben van.
(A nyomtatófejek is megvannak, de azok nagy eséllyel be vannak száradva. Persze, ha valaki lát benne fantáziát, azok is vihetők.)
(Szintén nem fűzök hozzá nagy reményeket, de a kettő közötti cső-kábel is vihető. De ez is lehet, hogy be van száradva...)
(#) Gery78 válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia Lazsi!
Ha lehet akkor elkérném a suli részére ezeket az oktató készleteket, az összeset ha lehet. Gabinak igaza van, tényleg jól tudnám hasznosítani a tanítás során.
(#) Szikravadasz válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia!

A Hitachi TR-8155EW-re jelentkeznék. Kérhetek róla képet?

Köszönöm.
(#) lazsi válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Rendben, a tied!
De, mint említettem valaki korábban már jelentkezett 1-1 darabért, csak a Covid miatt nem tudta elvinni. Ha nem jelentkezik ismét, akkor mind a tied.
(#) lazsi válasza Szikravadasz hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Fényképet csak jövő szerdán tudok csinálni róla.
Egyébként így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2022
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Ha logisztikailag úgy jön ki, akkor cserében kapsz Indóházakat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2022
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Köszi!
(#) teglascs válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Húúú, de szép....
(#) vyky válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Szia Lazsi. Én jelentkeztem anno érte,de már köszönöm nem aktuális
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 13, 2022 /
 
Sziasztok.
3db 13-as swift felni ahogy a kepen lathato ingyen viheto Ongarol.
Gumik nem jok.
Holnap reggel 9-ig ha nincs jelentkezo ,viszem leadni.
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 13, 2022 / 1
 
Illetve 2-2-2 db muanyag szek.
Nincs torve csak feleslegesse valtak.
Következő: »»   526 / 675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem