Fórum témák
» Több friss téma |
Szétszedtem, letakarítottam a fejet, minimális szennyeződés volt rajta.
Van egy Samsung LCD-tv 2008-as lehet, már nyugdíjas, azt előszedtem, mert azon mindenféle csatlakozó van! A takarítástól kicsit jobb lett, most mint ha világosabb szürke lenne! Az a következő tervem, hogy a panasonic DVD-n van komponens kimenet, azt rákötöm a tv-re. A dvd-re meg rádugom scart csatlakozóval a VHS-t, átmásolom az anyagot a HDD-jére és onnan kiírom DVD-re. Ez működhet, a DVD nem fog ugyanúgy járni, mint a TV-k?
Nekem ez így működik (Panasonic cuccok): VHS magnó -> scart -> DVD/HDD felvevő (HDD-re) -> DVD lemez -> PC. (Itt már átkódoltathatom más formátomra, pl. mp4-re, stb.)
És DVD/HDD felvevő -> kompozit/komponens jel -> TV. A TV-n USB HDD-re csak a digitális TV adást (DVB-C, DVB-T) lehet felvenni USB HDD-re, sem az analóg, sem a HDMI bemenetek jelét nem. Az usb HDD-re felvett műsort kizárólag ugyanazon a TV-n lehet lejátszani. (Ezt okos jogászok találták ki.)
Köszi, akkor VHS-DVD-TV lesz aholnapi kísérlet.
Nálam meg úgy működik, hogy Panasonic SVHS -> svideo -> BT878 alapú PCIexpress tunerkártya a PC-ben
Ha a minőség számít, akkor minél kevesebb köztes lépést kell használni és minél jobb minőségű analóg jelforrásra törekedni (időalap javítás, zajszűrés).
Nem értek nagyon a videó digitalizálás miben változott az utóbbi időben, de nem foglalkozom vele intenzíven, nem fogok új kártyát venni ehhez a projekthez.
Kérdés az, hogy a 18 éves pinacle kártya mit tud egy vhs felvétellel kezdeni!?
Ha van olyan géped, amiben az még működik, akkor simán tudod vele rögzíteni.
A digitalizálás a DVD/HDD-re való felvételnél történik, tehát hiába van több lépés, a minőség elvileg tovább nem romlik. (Én az "SP" beállítást használom.)
Nekem is van egy régi Pinnacle kártyám, de nem tapasztaltam, hogy azzal jobb lett volna a minőség. Itt a gyenge láncszem a VHS.
Ezért nem cseréltem le az asus k5 lapot, azonvan még 1db pci csatoló.
A hangsúly az "elvileg" szavacskán van. Persze, ha az analóg jelforrás nem az igazi (sima VHS videomagnó szűrés és javítás nélkül), akkor nem sokat fogsz észre venni a minőségben, mert eleve nem túl jó a bemenet. Ha viszont jó analóg jeled van (időalap javító + zajszűrő is rá van engedve), akkor észre tudod venni. A HDD-DVD kimentés között csak elvileg nem romlik az adat, de úgy tapasztaltam, hogy gyakorlatilag nem ugyan az került a lemezre (kolléga jónéhány éve hozta az LG készülékét, hogy menthetőek-e belőle az adatok, vagy mindent ki kell másolnia DVD-re, így össze lehetett hasonlítani). Lehet, hogy csak az az eszköz volt, ami a bitrátát lejjebb vette, ezt nem tudhatom.
Én igyekeztem az analóg részen javítani, ezért van Panasonic SVHS videóm TBC meg 3DNR áramkörrel - ég és föld a különbség. Ezt a jelet már érdemes volt megnézni több rögzítővel is, hogy mi lesz az eredmény... Itt a BT878 alapú kártyám messze verte az összehasonlítási alapul szolgáló analóg biztonsági kamera rögzítőt. Még egy van, amit nem sikerült eddig kipróbálni, az az SVIDEO-HDMI konverter képét HDMI rögzítővel felvenni (ez utóbbi kütyüm hónapok óta kölcsön van adva), de ebben annyira nem bízok, hogy jobb lesz.
Egyetértek.
Én csak a saját Panasonic EH-55 DVD-HDD felvevőmre tudok hivatkozni. Itt a HDD felvételnél be lehet állítani a minőséget (bitrátát) EH-8, EH-6, LP, SP, XP megnevezésekkel, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy 4,7 GB DVD-re 8, 6, 4, 2, 1 órányi anyagot tudna felvenni. A DVD-re átmásolásnál meg lehet tartani a HDD felvétel bitrátáját (ilyenkor gyorsmásolás is lehetséges) vagy lehet csökkenteni. Létezik egy FR üzemmód is, amikor a felvevő állítja be, hogy a kijelölt anyag éppen ráférjen a DVD-re (max. 8 óra). Ha a bitrátát csökkenteni kell, akkor a felvevő csak normál sebességen tud másolni és természetesen a minőség is rosszabb lesz.
Nem sikerül lejátszani a felvételeket.
Ha elkezdem képpel tekerni, akkor viszont megjön a kép. Gondolom, így akkor nem a tv meg a videó magnó kompatibilitása a probléma, hanem a lejátszó valamiért a lejátszási sebességen nem ad képet. Nem lehet, hogy van valami felvételi idő duplázás, vagy ilyesmi!? Panasonic NV-FJ612
A készüléked tudja az LP módot, tehát ez nem lehet probléma. Ki kellene próbálni valamilyen régebbi analóg tévével, hátha látszódna valami.
Mi az, hogy analóg TV, 2008 körüli LCD az még nem elég régi?
Ha play+wind módban látom a felvételt, az nem elég meggyőző, hogy tudja a tv venni a videó jelet, csak normál lejátszásnál van valami gond? Nem tudom, honnan tudnék csöves tv-t keríteni!?
Egy fontos dolog nem hangzott még el. A felvétel az honnan származik? Előfordulhat, hogy van rajta másolásvédelem?
Ugyanis a macrovision másolásvédelme úgy működik, hogy a video jel horizontális szinkronjelére berak egy hatalmas zajt, ami az automatikus jelszint erősítőt meghülyíti a modernebb készülékekben. Ilyenkor pont az a jelenség tapasztalható, amit te is leírtál, vagyis normál lejátszáskor használhatatlan a kép, de beletekerve/megállítva élvezhető. A CRT tévékben még nem volt jellemző az AGC, így azoknál lejátszáskor ez nem okozott gondot. A másoláskor meg ugye attól függően milyen eszközön rögzítetted volna, nagy eséllyel volt már AGC, s ha igen, akkor "láthatatlan" lett a kópia.
Lehet, azért, mert ez a kérdéskör foglalkoztatott annyira, hogy megpróbáljak saját magam is ilyen áramkört építeni Sajnos valami azonban félrement benne, vagy a fellelhetetlen leírások, vagy hamis IC, vagy ki tudja mi miatt, de nem csak az időszinkront szedte le, hanem teljesen nullázta nekem a kimenetet. Azóta meg van Panasonic SVHS-em TBC áramkörrel, aminek mellékhatása az időzítés pontosítása mellett, hogy "véletlenül" kiszűri a macrovision védelmét is
Nem az AGC-t bolondítja meg, hanem a függőleges szinkronizációt. A "rossz" szinkronsorok miatt a videomagnó felvételkor nem képes stabil stabil CTL jelet kreálni.
Köszi a kiigazítást. Én ezt olvastam pár éve, hogy az AGC-re van hatással, ezért is állítottam ezt.
Biztosan nem, amivel próbálkozom, az ezzel a készülékkel lett felvéve, TV adás, a másik meg videó kamerás felvétel!
Lejátszás közben gyorsítva játszáskor rendesen van kép! Gondolom ebből, hogy nem a kompatibilitással van a probléma, meg nem is a fejjel! Lehet, hogy a szalag sebessége nem jó? Nagyon trég nem volt használva, csúszik a szíj, esetleg kondi elfáradt, és nincs meg a megfelelő sebesség!
Gyorstekeréskor meg állókép játszásakor nem csak a normál lejátszásnál használt fejek aktívak, tehát simán lehet fejhiba is. Normál lejátszáskor 2 fej működik, effekt üzemmódban 4. Az extra fejek ilyenkor szolgáltatnak jelet a többi helyett is.
Azt, hogyan kell elképzelni, azok a fejek, nem a forgó fejben vannak, amik a gyors képpel tekeréskor adják a képet, hanem mellettük álló külön hejek? Vagy a forgó fejben van amelyik működik, van amelyik meg nem?
Nem lenne akkor is valami zavaros hangyás kép, a totáll szürke helyett? Szalag sebesség csinálhat ilyen hibát? Állásban kondik?
Minden videofej a fejdobban van. A digitális tévék valamilyen homogén felületet mutatnak, ha rosszak a szinkronjelel vagy ha nincsenek. Szerintem erről van szó. Ezért ajánlottam egy régi analóg tévét megjelenítőnek, mert azon azonnal meglátod a hibát.
Nem azért nem nézem meg, mert nem akarom, hanem mert nincs!
A dvd-n kereszt7l sem mutat képet, csak gyors menetben. Van erre valami tekerentyű, amivel ezt lehet esetleg hangolni? Ez műkődő állapotban volt annó, gondolom, az őregedés elhangolta. Van egy kis fém dobozka, amin van egy ferrit tekerő, gondolom tekercs lehet benne. Esetleg ez? Van még crt- n kívül ötlet?
Ha az az a "kis fém dobozka", amibe koax kábel megy, akkor az a videomagnó modulátora, azzal vételezte az analóg csatornákat és a saját "csatornáját" is annak segítségével adja - ezt ne állítgasd el.
Ha esetleg tudnál egy videót készíteni erről a szürke képről és a gyorstekerésről, akkor az nagyban megkönnyítené a segítségadást.
Nem a tuner modulról beszélek, ez egy alkatrész, valami helikális kondi, vagy tekercs!
Már gondoltam rá, majd csinálok fotókat is a lapról.
Akkor nem ugyanarra gondoltunk, bocsi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |