Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3425 / 3573
(#) Moderátor hozzászólása tépapa hozzászólására (») Aug 25, 2022
 
Most aztán már fejezzétek be! Oldalak hosszú során át rágódtok a nagy semmin.
(#) Gyantáscin hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
Aszály
Tavaly ilyenkor vertem le 2 collos csőből készült szondát olyan 3 m mélységbe. A földelési ellenállása 5-6 ohm körül volt. Most a legutóbbi esők előtt 21 ohmra nőtt az aszály miatt az ellenállása.
Pár napja esett 20 mm eső, másnapre 20,2 ohm lett az eredménye. Tegnap is esett kb. ennyi eső ma reggel 19,6 ohmot mértem. Szóval, nagyon kell még az eső.
(#) Suba53 hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
Üdv pákások!
Gáz ügyben szeretnék érdeklődni, talán valaki már végig csinálta, amibe szeretnék belevágni.

Jelenleg egy hagyományos nyitott égésterű Bosch kombi kazánom van, és elég magas a fogyasztás,
így első körben egy jobb hatásfokú kazán beépítésével kezdeném.
Egy ismerősömtől nagyon jutányos áron tudok kapni egy tökéletesen működő WESTEN 240 FI kondenzációs kazánt. Magyarországon engedélyezett beüzemelt darab.

Az lenne a kérdésem, hogy miként fogjak hozzá? Engedélyeztetés, szakvélemény, szerelés, stb.

Jelenleg van a házban 2 párhuzamos kémény kiépítve. Mindkettőben alu bélelés van. Eddig csak az egyik volt használva a jelenlegi kazánnal, a másik még érintetlen, eredeti állapotú.
Arra gondoltam, hogy a használtban szívná be a levegőt, és a másik, még új állapotú pedig az égéstermék kipufogója lenne.

Szerintetek ez járható út? Vékony a büdzsé így a lehető legolcsóbb, de hasznos megoldást keresem.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Első körben ezt olvasd és tedd el.
Volt már szó róla, hogy tipikusan tartalék kéménynek illik lennie. Pontosabban kell legyen lehetőség a fűtésre akkor is, ha nincs gáz/elromlik a kazán...
Szerintem az "egyik kéményen szív", a "másik kéményen kipufog", eléggé "unortodox" megoldás. De vannak tippek a linkelt doksiban.
Kondenzvízzel is kell kezdeni valamit...
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„Volt már szó róla, hogy tipikusan tartalék kéménynek illik lennie. Pontosabban kell legyen lehetőség a fűtésre akkor is, ha nincs gáz/elromlik a kazán...”
Tetőtér beépítés előtt állunk, a két felesleges kéményt eredetileg le terveznénk bontani, de nagyapám is pont ezt mondta, hogy bármi történhet, így jó lenne, ha legalább egy tartalék kémény maradna, de majd meglátjuk...
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Köszönöm, ez hasznos. A hatósági, engedélyeztetési dolgokra kell még rákeresnem.
A két csöves megoldás a dupla falú helyett úgy tudom, hogy nem tiltott dolog.
(#) gordonfreemN hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy a képen megjelölt végzettség megszerzése jelenleg milyen formában történhet? Menyi idő? Mivel ér többet egy erősáramú elektrotechnikusi végzettség?

bizi.JPG
    
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 2
 
Nos, összeáll a szénmorzsalékos brikett is. Majd kiderül mennyi idő, míg kiszárad és utána milyen lesz az állaga, de egyelőre jól néz ki. Pontos arányokat ne kérdezzetek, a kartonos faaprítékos masszába kevertem az antiktelefontól elhozott szénporból. A kissebbik zsák kb. fele ment bele, a masszába. Talán 60 liter pépbe 6-8kg. Ezek a téglák sima kézinyomkodásúak, nincs gépesítve a dolog...
(#) szikorapéter válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Nemtudom ki kérésére már (kopnak idővel az emlékek) építettem hidraulikust, igaz kézi működtetésű volt (nem elektromos szivattyú, egyszerre 4 téglát nyomott le).
A kolléga elmondása szerint a hidraulikussal készültek majdnem 40%-al több ideig égtek gondolom a víztartalom kevesebb? vagy a tégla tömörsége?, mint kézzel préselt társai.
Jó dolog egyébként pláne szénporral elég masszív égésű téglát lehet készíteni.
(#) bbb válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
A tömörség sokat számít. Én is gondolkoztam már rajta, hogy összerakok egyet, de még nem jutottam el odáig
(#) szikorapéter válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Olcsók a kocsiemelők, de keveset tolnak.
A régi Szovjet emelők közt van olyan ami több lépcsős, ahhoz egy keret és kész is a mű. Mifelénk kőszenet szerezni kb. arany, így a kohómat is átalakítottam gázfűtésűre, sajnos már normális szén errefelé nincs (Heves-Borsod megye között).
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Na ezt érdemes lenne, akár fából is, de maradék zártszelvényből is lehet kellően nagy erőkarral. Volt pár ötletem is rá, majd lerajzolom, ha kell.
De lehet szikorapéter mutat neked képet és lemásolod, van vagy 50 zsáknyi, így érdemes lenne. Jó lenne még a regisztrációs hét alatt összerakni azért elvitelre készre.
(#) mnyugger válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„a használtban szívná be a levegőt, és a másik, még új állapotú pedig az égéstermék kipufogója lenne.

Szerintetek ez járható út?”

Teljesen jó. Kis módodsitással Én fordítva csinálnám. A még nem használt hozná a friss levegőt.
A már használt kéménybe kell a műanyag kéménycső. Másképpen állandóan vizes lesz a kémény fala a kondenzvíztől.
(#) mnyugger válasza gordonfreemN hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„Mivel ér többet egy erősáramú elektrotechnikusi végzettség?”


Sokkal. Nekem is az van.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 1
 
Több más mellett is, szerintem.
(#) gordonfreemN válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Értem és köszönöm az információt.
Mi az oka ennek az előnynek (vagy mi a másik hátránya) azon kívül, hogy neked is az van?
A másik ha nincs, hogyan tudod összevetni őket?
Csak hogy ha úgy adódik, akkor belevágjak-e?
ui.: arra gondolok, hogy a munkaerőpiacon, vagy a kkv szektorban származhat-e belőle bármilyen előny a másikkal szemben? Tehát nem okvetlen az érdekelne, hogy megszerezhető tudásban van-e különbség, bár azt is leírhatod, megköszönöm. De erről az a véleményem, hogy a tanululni akarás nem az iskolapadban dől el feltétlen.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) Bakman válasza gordonfreemN hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 4
 
Abba fogj bele amiről úgy érzed, szívvel-lélekkel tudod csinálni, különben a hajadra kenheted a bizonyítványod, legyen bármilyen menő is az.
(#) mnyugger válasza gordonfreemN hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„A másik ha nincs”


Ez így nem teljesen igaz.

Az első szakmára ott van a felsőfokú rendszerszervezői diplomám.
A második az benne van az érettségivel megszerzett alapszakmámban.
A harmadik is.
Az elektró műszerész az plusz.
A számítógép hardwer technikus az már csak ráadás.
Az asztalos szakma meg hab a tortán.

Hány éves vagy?
(#) mnyugger válasza gordonfreemN hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Mit akarsz csinálni?
Villanyt szerelni?
Házban? Gyárban? Pakson? (bánom, hogy nem mentem oda dolgozni. Volt rá esély.)
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Akkor nekem a mezőgazdaságban lenne a helyem mert paraszt gyerek voltam világ életemben.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
A mai világban többre is mennél vele mint az elektronikával, vidéken meg abszolút.
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Az időjárás és klíma alakulását elnézve, az se igazán tekinthető már egy biztos hivatásnak. Bár manapság már nem tudom, kijelenthető-e, létezik-e egyáltalán ilyesmi...
(#) Suba53 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Aug 26, 2022 / 2
 
Én azt javasolnám neki, hogy olyasmit tanuljon, amit szeret, ami a hobbija is akár, mert akkor nem robotnak fogja érezni a munkában töltött időt.
Nekem szerencsém volt. Egész életemben az volt a munkám, ami a hobbim is.
Elektronika, és a számítógépek. Így még a kevésbé szerethető munkatársak is jobban elviselhetőek.
(#) gordonfreemN válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Na, ez tök jó! Akkor neked jól alakult az életed! Örülök!
(#) Ge Lee válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Nem tudom, de az évi 60-80-100 milliós bevétel (de legyen csak 20-30) kontra 3-400 ezerért robotolni valahol napi 8 órában, menni minden hajnalban ha esik, ha fúj, ha meleg van, nekem nem tűnik egyformának. Nyilván, manapság már nem egyszerű odáig eljutni ahova akkoriban eljutottak néhányan bizonyos okok miatt.
Egyetlen értelmes asztalos volt pl. erre felénk, kidobálta a drága gépeit egy nyitott tárolóba, nekiállt csemegekukoricát termelni piacra 8 hektáron, mert azt mondta, így huszadannyi munkával keres ötször annyit. Sőt, a munka javát nem ő végzi, hanem napszámosok meg a gépek.
Elektronikából meg a frekventált nagyvárosi helyeket leszámítva kb. sehol sem lehet megélni, sok helyen még vegetálni sem.
(#) domel hozzászólása Aug 26, 2022 /
 
Sziasztok! Véletlenül ampermérőn mértem feszültséget egy multimeterrel, a biztosítékot kicseréltem de azóta hülyeséget mér. Létezik olyan multimeter, ami ha feszültségre van állítva, legalább akkor megvédi magát a hozzám hasonló amatőröktől?
(#) KBal76 válasza domel hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Van olyan multi ami kibírja az ilyesmit, de annak az árán ez látszik is.
Van olyan multi aminek a mûszerzsinór-aljzata megakadályozza hogy rossz helyre (pl. fesz mérésre) forgassad az üzemmódválasztót (megakasztja a módválasztót), miközben épp az amper dugaljban van dugva a zsinór.
(#) Bakman válasza domel hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Az ipari felhasználásra készült műszerek általában kibírják az ilyeneket. A kérdés az, hogy akarsz-e ennyit költeni műszerre. Igaz, nem csak nem romlanak el, fel sem robbannak az ember kezében ami azért nem egy utolsó szempont: Bővebben: Link.
(#) domel válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Pont valami hasonlóra van szükségem, ami mechanikusan megakadályozza a mérést ilyen esetre. Hobbicélra lesz, nem akarok rá költeni 15-nél többet

Köcce a tippet!
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Én csak arra utaltam, hogy ha aszály tekintetében utóbbi évek tendenciája folytatódik a következő években is (márpedig ezt jósolják), és nincs az embernek lehetőse öntözésre, akkor elég rizikós belevágni a gazdálkodásba, pláne ha gépparkkal sem rendelkezik az ember és emellett tapasztalattal se. A jelen gazdasági helyzetről és üzemanyagárakról már nem is beszélve.
Persze soktényezős a dolog, itt nálunk például a délalföldön siralmas volt az idei év a szárazság tekintetében, míg azt mondják, a Dunántúlon azért nem volt akkora terméskiesés az aszály miatt.
Igazat adok neked abban, hogy vidéken nagyon kevés lehetőség van, hogy elektronikából meg tudjon élni valaki, viszont én általánosságban értettem a kilátástalanságot bármiféle szakmát tekintve, de lehet hogy csak az mondatja ezt velem, hogy eléggé sötéten látom a jövőnket a jelen helyzetből kiindulva, amikor is mindenféle negatív esemény és körülmény kulminálódni látszik a környezetünkben.
Következő: »»   3425 / 3573
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem