Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   11 / 42
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
nekem az eagle 3d mappában nincs img mappa
de csináltam és beraktam a képeket.
Biztos hogy az eagle/ulp mappában van az eagle 3d?
(#) kobold válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ha nem volt mappa (telepítés után nincs is), akkor létre kell neki hozni, szóval oké. A 3D-s almappa helye, ha jól emlékszem, telepítéskor választható, alapértelmezésben az ulp mappába kerül.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
most meg valami inc fájlt nem tud megnyitni.
azt hiszem,soha nem látom 3d ben a knight rider fényemet
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
most meg ezt írja ki. Ne haragudjatok, de tényleg nem értem.

hiba.JPG
    
(#) MPi-c válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
A nyák-od pov fájlja ugyanabban a mappában legyen, ahol az Eagle3d inc fájlai vannak!
(#) kobold válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Nem muszáj ugyanoda tennie. A PovRay-ben a Tools -> Edit master POVRAY.INI menüpont felhozza az include file-ok elérési útját is tartalmazó konfigurációs állományt. Ennek a végén vannak a deklarációk (minimum a PovRay Include mappája, meg a Windows\Fonts). Ezek mögé be kell pötyögni a szükséges .inc file-ok teljes elérési útvonalát, elmenteni, és a következő indításnál már megtalál mindent, akárhol van a pov.
(#) MPi-c válasza kobold hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Én csak egy rövid megoldást adtam, de kétségtelenül az az elegánsabb, amit te írtál.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a sígedelet
Sikerült....
(#) MolnarG hozzászólása Ápr 28, 2008 /
 
hali
csináltam egy panelről 3d képet de egy pár dolog nem jelent meg rajta. eagle-ben bejelöltem a saját alkatrész és ismeretlen alktrész jelölőnégyzeteket és utánna lehetett volna válogatni ,hogy mit mivel helyettesítsen, de akkor ez még nem nagyon esett le, hogy mit akar ezért csak úgy nyomgattam tovább találomra és nagy hülyeségek jöttek ki. most, higy már tudom h mit szeretnék minek a helyére nem tudok semmit állítani hiába jelölöm be ujra eagle-ben a saját/ismeretlen alkatészeket mivel ezek már nem ismeretlenek ezért minidg hülyeséget csinál.... szóvala hogyan lehetne azt megoldani hogy azokat az alkatrészeket ujra beállítsam? előre is köszönöm a választ
(#) Moderátor hozzászólása MolnarG hozzászólására (») Ápr 28, 2008
 
Ezt olvasd el!
Kb. a közepétől a hsz.-nak van a válasz a Te kérdésedre!
(#) fanefco hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Sziasztok én régota használom az eagle-t sok nyákot terveztem vele, de még soha nem halottam eröl a 3D-s dologrol ahogy a képeket néztem rola ugy vettem észre hogy nagyon praktikus engem is érdekelne ez a progi hol tudnám letölteni, köszöntem elöreis

:eek2:
(#) IMi válasza fanefco hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Hello!

Innen töltheted, ez a honlapja.
Egyébként Góógli a barátod
(#) krkic hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Valaki megcsinálná ehhez a 3d-s nézetet mert az istenért se akar sikerülni.

sokkoló.brd
    
(#) MPi-c válasza krkic hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Próbáld meg az ékezetes betűket kihagyni a panel és az alkatrészek nevéből!
(#) krkic hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Ugy se jó
(#) PCB válasza krkic hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szia !

Ne használj ékezetet a TRAFÓ -nál se !

Üdv!

sokk.gif
    
(#) krkic hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Hello nekm ezt írja i a pov-ray program #macro LABORTáP(mac_x_ver,mac_y_ver,mac_z_ver,mac_x_rot,mac_y_rot,mac_z_rot)
Ez mit jelent ?
(#) MPi-c válasza krkic hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Idézet:
„LABORTáP”

Még mindig az ékezetes betű!!!
(#) MolnarG hozzászólása Jún 13, 2008 /
 
hello!

Több megoldatlan problémám is van povray-el..... azaz inkább kérdés nem probléma..... szóval: a mellékletben lévő áramkörön van a fesz.stab.... azt szeretném elérni, hogy az legyen ráirva hogy: TS7805 és alá másik sorba hogy 8A1 CZ.... na most ezt az istennek sem akarja megcsinálni. próbálkoztam azzal hogy a TO220 as tok makrojában van egy sor ami text méretét és pozicioját adja meg, ezt még egy példányba leásoltam és povraybe probáltam az első szöveg mellé irni valahyogy így ("TS7805","8A1 CZ") aztán persze ez nem jöt össze.... rájöttem hogy csak az ic nél van hogy elöbb megadom a tipust aztán a gyártó matricája jön.. na meg az lenne még a kérdésem hogyan lehet az alap 2 vagy 3 matricán kívül ujakat betenni..... a háttérben is látható ADuC842 re kéne egy Analog Devices -os matrica.....

szóval összefoglalva: (1.)hogyan lehet alkatrészekre több sorban textet rakni
(2.)hogyan lehet uj matricákat berakni

egyelőre ennyi igaz több problémám is van de azokon még agyalok magam aztán ha nem megy kérdezek


(#) MPi-c válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Sajnos, bele kell nyúlni a makróba, neked a transistor.inc-ben valamelyik TO220-as-ba.
Sajnos részletesen nincs érkezésem elmagyarázni, de próbálj ezen a lapon szétnézni, főleg az alkatrész készítését ajánlom. Kísérletezz!!
Két képet teszek fel - igaz ezek IC-k, de a lényeg ugyanaz (text..., a helyzet beállítására meg a rotate és a translate) meg egy txt-t, az talán ad útbamutatást...
(#) MolnarG válasza MPi-c hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
köszönöm a választ, holnap neki is látok a probléma megoldásának
(#) tomi134 hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
Sziaszto
A segitségeteket szeretném kérni az Eagle 3D vel kapcsolatban, nekem folyamatosan ezt a hibat dobja ki és nem tudok rajöni hogy mi lehet az oka!
Csatolok egy képet hatha ti töbet tudtok.
Elöre is köszönöm!

Üdv. tomi134

hiba.JPG
    
(#) kobold válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Van ott egy változó "inc_test mode" névvel; ha azt átírod "inc_test_mode" alakra, vagyis minden szó között aláhúzással szóköz helyett, és úgy lefut, akkor keresheted, hogy melyik file-ból került ez oda rosszul (van pár hiba az inc állományokban néhol).
(#) tomi134 válasza kobold hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szia nagyon szépen köszönöm a gyors választ ki is probáltam az ötleted de sajnos nem jöt be.

hiba2.JPG
    
(#) kobold válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Megnéztem egy működő pov file-ban ezt a változót, így deklarálták:
Idézet:
„#declare inc_testmode = off;”

Vagyis a
Idézet:
„testmode”
egyben van írva, azt próbáld megváltoztatni, és az
Idézet:
„inc_test”
szövegre rákeresve végig is nézheted az egész file-t, hogy van-e több előfordulása is hibásan.
(#) tomi134 válasza kobold hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Hát sajnos semi nem valtozot még mindig ugyanazt a hibat adja!
Nem tudnad elküldeni nekem zip file-ban az eaglet,pov-ray-t es a magyaritást azt amit te használsz mert akkor letörlöm és feltelepitem az, mert lehet hogy nem kompatibilis egyik a masikal.Nekem most eagle 4.15 és pov-ray 3.6 van a gépen az eagle meg csinalja a pov file-t viszont a pov-ray nem nyitja meg mert folyamatosan azt a hibat dobja.Be irtam azt amit montal és utana ez történt, én már nem értem :bummafejbe: :nemtudom:
most hibát már nem dob ki de semi olyat nem jelenit meg amit kelene!:bummafejbe:

Hiba3.JPG
    
(#) IMi válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Hello!
Dobd fel a .pov file-t, hát ha valaki talál benne valmit!
(#) tomi134 válasza IMi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
ok köszi

smd4.pov
    
(#) tomi134 válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
itt van még egy

proba5.pov
    
(#) kobold válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Ja, hogy magyarított ulp... Hát, az nem szokott bejönni. Mintha lett volna itt egy hibamentes verzió, de én nem próbáltam, amúgy sok jót még nem hallottam a magyar nyelvűekről...
Következő: »»   11 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem