Fórum témák
» Több friss téma |
Adott egy Seagate 1000Gb-os SSHD, ami kifogástalanul működött, mindenféle SMART hiba és egyebektől mentesen. Aztán egy áramszünet után megadta magát, ha tápot kap szaggatottan sípol, kb. 1...2 másodperces ciklusidővel. Van aki szerint a fej kiakad benne, a hirtelen áramszünet miatt, ezt kellene visszalökni parkoló állapotba - és újra működne. Azonban ha szétszedem akkor onnantól várhatóan nem sok lenne hátra az élettartamából. Fontos, pótolhatatlan adat nem volt rajta, a lányom meséi, és hasonlók - ezeket le tudom tölteni újból. A kérdés az lenne, hogy maga a hardver életre kelthető-e valamilyen módszerrel (esetleg szétszedés nélkül)? Avagy nem érdemes foglalkozni vele - tehát vegyem ki a mágneseket belőle, a többi meg kuka?
Azt hogyan látni, hogy a táp videokártya ága betegeskedik.
Nekem is valami hasonlo problémám van. Amikor videokat szerkesztek 2 monitorral, meg rengeteg belsö és külsö HDD-vel ( az OP rendszer Samsung 850 GB SSD ). A gép gyakran lefagy, söt tegnap többször nem is fagyott le, csak mindkét monitoron eltünt a kép. Meg az is elöfordult, hogy csak ugy magátol ujra indult. Eddig nem tudtam meghatározni a hibát, mert nem lehet tudni mikor jelentkezik a gond. Néha az az érzésem, hogy a 2 monitor sok neki, de ha müködik, akkor viszont orákig gond nélkül megy.
Legjobb tudomásom szerint nincs neki külön ága, a különböző feszültségeket egyetlen forrpontból kábelezik ki csupán a csatlakozókat osszák szét rá annak megfelelően hogy épp mit kell ellátniuk.
Persze tévedhetek manapság tönkre megy egy táp kicseréljük, túl nagy kárt tud okozni ha egy javított táp végig éget vadi új alkatrészeket!
2019 márciusa óta van a mostani gépem, nem hiszem, hogy ennyi idő alatt romlott volna a "Chieftec GPS-500A8 500W" tápegységem. Az elsődleges monitorom 4:3 képarányú 1280×1024 felbontásos, a másodlagos pedig 800×480 felbontású kis LCD. Videokártyám: "ASUS PH-RX550-4G-M7 RX 550 4GB GDDR5 Phoenix PCIE".
Nekem nincsen SSD (sose volt), 3 HDD van összesen a gépben, egyiken a rendszer van. Egyáltalán nem tervezek bármit is rendelni, mindenem rendben lévőnek tűnik.
ST1000LM014 vagy ST1000DX001?
"A kérdés az lenne, hogy maga a hardver életre kelthető-e valamilyen módszerrel (esetleg szétszedés nélkül)?" Sajnos nem, a médiára letapadt fejeket csak tiszta térben megbontva, speciális kiemelő villával lehet a legkevesebb további kár okozásával újrapozicionálni. Ráadásul ezeknél, ha jól emlékszem a parkoló rámpa is el szokott néha repedni, akkor amiatt nem tud a fej mozogni. Donornak átveszem.
„...Van aki szerint a fej kiakad benne”
Ez a szaggatott sípolás (pláne ha pulzáló, ingadozó áramfelvétellel jár a 12V-os ágon), arra utal, hogy a szabálytalan leállás miatt a fejszerelvény kint maradt az adatterület felett, és a fejek letapadtak. Ugyanis tükörsíma felületekről van szó, tehát ha a fejek hozzáérnek a tárcsákhoz, a külső légnyomás nagyon erősen egymáshoz szorítja őket. Ez a fejletapadás. Pormentes tisztatérben szétszerelve, fejkiemelő villával a fejegység visszatehető parkolóhelyzetbe - de mivel a letapadás helyén a mágneses felület már sérült, ezért ez csak időleges megoldás (egy esetleges adatmentés erejéig) - hosszútávon használható eszköz ebből már nem lesz...
Én lehúztam a videokártyáról a tápot és akkor nem volt semmi baj, nem indulgatott újra. Nem mértem ki a rossz tápot, lenn van a pincében a többi kacat között. A videokártya ugyanaz maradt, és az új táppal is hibátlan. Próbáltam a videokártyát is cserélgetni, de a hiba maradt és akkor kezdtem gyanakodni a tápra.
Köszönöm a választ. Most így kapásból nem tudom a pontos típust, otthon megnézem.
Azt elfelejtettem írni, hogy 2,5"-os laptop SSHD-ről van szó. A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
Köszönöm neked is. Akkor tehát nem sok veszteni valóm van, "érzékeny adat" lehet rajta, de minden fontos adat megvan máshol is, a többi meg letölthető a netről. Tehát szétkapom, és a többi ahogy sikerül... ha utána még elindul, akkor tanultam valamit, ha nem akkor is... Legfeljebb lesz pár erős mágnesem.
Amúgy nem gondoltam volna, hogy ezek ennyire ócskák, hogy egy sima áramkimaradás kinyírja. Valamikor azt, tanították, hogy ha elmegy a HDD tápja, akkor a hardver azonnal parkolóba teszi a fejeket, még a forgás leállása előtt. Ezek szerint ez most nem történt meg.
Ezeket a hibrid dolgokat nem ismerem, de hagyományos HDD-m Van 1 és 3 terás is több is használatban, kaptak már néhány áramszünetet is, de sosem fordult elő velük ilyen, mennek tovább gond nélkül. Mondjuk ezek Toshiba-k nem Seagate-ek ha ez számít.
Nem gondolnám, hogy ez túl gyakori hiba lenne. Voltak olyan eseteink anno még az IDE korszakban, hogy nem érintkezett rendesen a táp csatlakozó a HDD-n, tehát sokszor meg megszakadt, de a kontakt hiba elhárítása után simán működött tovább.
Ami sok tönkrement nálunk az egy Samsung SATA széria volt. Volt pár olyan egyszerre vásárolt, ami 1 hét különbséggel nyiffant ki.
Erről a fej letapadásról eddig nem hallottam. Rengeteg rossz winyót szedtem már szét, de parkoló rámpa csak néhányban volt. A legtöbb esetén nincs ilyen, a lemez teljes felülete sík, nincs felismerhető parkolási pálya.
Ezekben hogyan történik a parkolás? Ahol parkoló rámpa van, ott egyértelmű, hogy a lemezeken kívűlre kerül a fej parkoláskor. De ahol nincs rámpa, ott nem is engedik ki a lemezekről a fejeket, egy ütközővel állítják meg a fejblokkot. A rámpa nélküli winyókban hogyan akadályozzák meg a letapadást? A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
Ennél a konstrukciónál a parkolópálya a lemeztárcsákon legbelül van. Ezen a körgyűrűn a tárcsák felülete nagyon finoman érdesítve van - ergo nem tud kialakulni a vákumhatás.
A kifejezés relatív - „nem annyira ócskák”, csak nagyon gyenge a konstrukció. Egy laptop merevlemez a mérete miatt eleve miniatűrizálva van, könnyű - kis nyomatékú tárcsák, gyenge lapmotor, meg van ágyazva ennek a hibának.
Elég annyi (múltkori eset) - a dohányzóasztalon levő laptopon zenét hallgattak a külső merevlemezről. Öt éves manóka hancúrozott, meglökte az asztalt, a merevlemez úgy esett le róla, hogy az adatkábel megfogta, de nekikoccant az asztal lábának. Készen is volt a baj. (még szerencse, hogy ebben Samsung merevlemez volt - CMR nem SMR, úgy hogy itt a fej visszahelyezése után semmi probléma nem volt - le lehetett róla az egészet menteni)
A rendszer visszaállítás gyakorlatilag semmit sem ér, ha komolyabb gond van. Az egyedüli megoldás a partíciómentés, amit el kell végezni legalább havonta, de komolyabb változtatások előtt mindenképpen. Én legalább 20 éve használom ezt a megoldást, sok alkalommal húzott ki a bajból. Vesd össze a visszaállítás 2-5 perces idejét avval, amit eltöltöttél a újrarakással.
Mindenki úgy tolja el az idejét, ahogy akarja. De mennyivel jobb helyette sportolni, olvasni, vagy sörözni egyet. Én inkább az utóbbit választottam.
Nem tudom telepíteni a "konig csusbvg100" USB digitalizálómat, minden létező driverre azt mondja, hogy nem kompatibilis vagy nem 64 bites rendszerekhez tervezték!!!
A nagy összeomlásom előtt telepítve volt, most meg nem veszi be a drivereket!!! (Bocsánat, már eléggé ki vagyok akadva.) Most akkor mi a fenét csináljak??
A Windows frissítései települtek?
Ráeresztettem, most a frissítéseket rágja... (Engem meg az ideg rág már...) Majd meglátjuk...
Edit: Pontosabban újraindítást követően látjuk majd meg... A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
Mit ír róla az eszközkezelő?
Idézet: Ezt írja, nem csoda, hogy a hozzá adott szoftver (ArcSoft ShowBiz) nem látja.„USB kompozit eszköz” Minden egyes driver a képen látható ablakot eredményezi.
Holnap ismét újratelepítem a gépemet, mert egyéb problémák is vannak... Úgy tűnik, hogy nem volt jó ötlet kipróbálni a "Windows 10 Pro N" verziót...
Idézet: Vagyis egy rakat multimédia funkció hiányzik, pont amik nekem kellenének. „Note: In short, Windows Pro N refers to the Windows Pro without Media Player. Windows 10 Pro N refers to the special version of Windows 10 Pro without Media Player, Music, Video, Voice Recorder, and Skype.”
Az eszközkezelőben lévő eszközazonosító alapján ms update catalogban keress drivert. De ha biztos vagy benne működött, legközelebb mentsd el a jó drivert. Ha szétszeded a burkolatot, a chip felirata alapján is kereshetsz drivert.
(Megfelelő kimeneti formátumot választva OBS-nél jobb videóvágó nem szükséges és a képet is tudod javítani vele, ha utána nem akarod más módon profi szinten feldolgozni...)
Windows 10 pro n to pro upgrade létezik, de minek raktál fel oprendszert, amihez nincs is kulcsod?
Van aktiváló programom, de azt itt inkább nem promózom. A telepítő média több Win10 verziót tartalmaz egyszerre, amik közül lehet választani.
Ahelyett, hogy fognál egy régi üzleti laptopot és egy win 7 pro matricát begépelnél és win10 prot aktiválna. Az csak szürke lenne és fair, nem fekete... Vagy akár egy mai hibás laptop biosából a kulcsot kimásolnád.
A telepítő tud adattárolót is gyalulni, de nem kattintgatok mindenfélére, ami tetszik
Ez gyalulásos reinstall volt, csak "próbáljuk ki ezt az N verziót, hogy vajon milyen" volt a gondolatmenetem. Rohadtul nem kellett volna...
Idézet: Nem lehet N verziót simára upgradelni. „You can't upgrade Windows 10 PRO N with Windows 10 PRO install media. In other words, your only option is to clean install Windows 10 PRO on the machine now running Windows 10 PRO N, completely replacing it.” A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
Az Eszközkezelőben a kompozit eszköz Tulajdonságok->Hardverazonosítónál milyen karaktersort kapsz? Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |