Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   154 / 2499
(#) denes44 válasza denes44 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Azt kihagytam hogy a hűtőborda (így a GND) hozzáér az erősítő fém házához.
(#) DJ Szabcsa válasza denes44 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
De az IC-ket gumigyűrűvel és csillám vagy teflonlappal elválasztottad a bordától, hogy fémesen ne tudjanak érintkezni???És remélem hőpasztát(vagy mit) is használtál a bordánál...
(#) denes44 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Nem választottam el mivel a tokozás zászlója a GND és az amúgy is össze van kötve.

Bár most jut eszembe így hogy a bordán is össze vannak kötve ez is okozhat földhurkot.
(#) titi válasza denes44 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Hali!

1. Én nem járatnám dugasztápról! Egyáltalán, hány ampert tud?
Használj normális, stabil, szűrt tápot, és szerintem nem lesz gondod.

2. A bemenetnél ajánlatos árnyékolt vezeték használata.

Üdv!
(#) Mayan válasza denes44 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
A dugasztápokban többnyire túl kicsi pufferkondi van az ilyesmihez. De ha egy 4700µF -ost még beteszel az IC táplábai közé akkor gondolom már jó lesz.
Nekem is volt ilyen problémám valamivel.
(#) Mayan válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Igen, talán még 5W sincs, nem is akarok nagyobbat csinálni hogy kicsi legyen az erősítő, és nincs szükség nagyobb hangerőre. Így is max. 1/3 -on hallgatom, mert a nagy hangfalak nagyon jó hatásfokúak és komoly basszusa van már kicsi hangerőnél is. A szobahangerő max. 2*1W nálam, persze ez relatív, nagyon függ a hangfaltól, a zenétől és főleg a hallgatótól... ja és a szomszédoktól
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
szeritem probálkozhatnál a darlingos tranyokal vagy diszkrét 4 tranyos végfokkal is! :yes:
természetesen ic-hajtaná meg őket!
(#) titi válasza Mayan hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Hali!

Én nem a dugasztápban található elkó méretét kicsinylem, hanem a tápból kivehető teljesítményt!
A TDA2030 kb.12-14W -ot tud.
Ebből 2 db van neki, mivel sztereót épített.
Ez alaphangon is 24W, amihez min 30W-os táp illene.
Vagyis több mint 2A-t kellene leadnia a dugasztápnak...
Szóval én semmiképp nem javaslom a dugasztápot.
(#) sebestyen_ferenc válasza titi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
a dugasz tápok kis teljesitményüek nem alkalmasok végfok táplálására
(#) denes44 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Csak próbaként próbáltam dugasztáppal.
Egyébként 1A-es, és nagyon kis hangerőn próbáltam csak (a lejátszón 30/6).
Puffer az van az erősítőben 6800 uF.
(#) sebestyen_ferenc válasza denes44 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
ki probálni lehet de nem haszálatra használni
(#) titi válasza denes44 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Ferenc! Én is pontosan ezt mondtam!

Denes44! Akkor tul. képp nincs is semmi problémád az erősítőddel! Rákötöd egy normális, stabíl, szűrt tápra, és használod egészséggel!
Üdv!
(#) sebestyen_ferenc válasza titi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
igy van!
(#) denes44 válasza titi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Tehát akkor csak a dugasztáp miatt jelenik meg a brumm?
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Kaptam a nagyapámtól 2 hangfalat, de a hifi része már nincs meg. Ezekhez szeretnék egy erősítőt készíteni, hogy mondjuk mp3-ról tudjam hallgatni( a garázsba menne). Ez van ráírva egy hangfalra: 4ohm ; Nennbelastbarkeit: 10VA ; Höchstbelastbarkeit: 15VA . Németül sajnos nem tudok. Ehhez a 2 hangszóróhoz szeretnék kérni kapcsolási, és nyák rajzot is ha lehetne/ jó lenne , mert nem vagyok egy nagy tervező guru./

Köszi szépen előre is!!!!
Üdv.
(#) szabi83 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hello

Ehhez tökéletes 2 db tda2030.

Üdv
(#) lamalas válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Rendelj a netrol KIT-ben kaphato TDA2030-as erositoket. Azokhoz mar csak egy pofon egyszeru tapegyseg kell, hangeroszabalyzo poti es egy doboz amibe beepited mindezt es kesz is az erositod.
(#) berkigyuri hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Bocsika, megnézné nekem valaki ennek az erősítőnek a kapcsi és a nyák rajzát?Mert az R7-C9 ill.R8-C10 párosítás valamelyiken fordított sorrendben van bekötve.na most melyik lehet a jó?NYÁK v. a rajz?stk4142II

Idézet:
„link javítva --szabi83”
(#) tomi675 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan egyszerű erősítő kapcsolásra lenne szükségem ami 2x50W-ot ad le 8 ohm-os hangszórókhoz.
Előre is köszönöm!
(#) lamalas válasza tomi675 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
2db TDA7294
(#) tomi675 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Rákerestem és lehet kit-ben kapni. Milyen tápot ajánlotok a 2db IC-hez?
(#) tomi675 válasza tomi675 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Úgy olvastam, hogy 35V 3A kell neki, de nem találtam ilyen rajzot...
(#) maTaKee válasza tomi675 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Üdv!
Egy 2×24V-os 160-200W trafó jó lesz neki + puffer.
(#) tomi675 válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Köszönöm a választ! Próbálok hozzá keresni egy rajzot.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Urak (és esetleg Hölgyek)

Moderátoroknak: Nem találok szinte soha nekem tetsző furumtémát, ezért mindig valamihez próbálok becsatlakozni, de én is érzem, hogy kilóg. Ha ennek találtok jobb helyet, tegyétek oda (is), csak nekem is szóljatok, hol keressem a válaszokat.

Hozzáértő véleményeket szeretnék kapni.
Mellékletként becsatoltam két rajzot, ugyanarról az előerősítőről. Már láttam ilyet készen, működik, és a gazdája szerint nincs párja.
De...., mert ugye mindig van egy "de" is. Ez a kütyü, kb. 30 éves konstrukció. Én ahhoz várnék okos, vagy akár csak okosnak tűnő nézeteket, hogy
1.mi alapján ítélendő meg valami jósága (elég filozófikus kérdés)
2.konkréten ebbe az irányba mozduljak el, vagy sokkal jobb eredményt kapok ha az OPA134 család IC-iből válogatok, amik kimondottan nagyon jó minőségű előerősítőhöz vannak kifejlesztve (megjegyzem tényleg jól szól, de rohadt drága)
3.Milyen tranyótípust ajánlotok ide, gonsolom a BC107-BC177-től ma már van jobb választás is.
4.végül kicsit elkalandozva, kell-e hangszínszabályzó egyáltalán egy előerősítőbe (még egy filozofikus téma).

Várom az okosságokat.
Üdv: Alkotó
(#) sixtek válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Szia,

Ez az előfok valóban jó volt 30 évvel ezelőtt, ma már 100-szor egyszerűbben sokkal jobbat lehet építeni.
A tulaja nyilván kb. 30 éve kezdett HiFizni, amikor egy ilyen előfok még jónak számított, ezért dícséri!

Ha megépíted, akkor hasonlítsd össze egy 100Ft-ból összedobott, egy sima NE5534-es műveleti erősítőből és 2db ellenállásból álló előfokkal. Csodálkozni fogsz!
Ezzel nem ezt mondom hogy ilyen előfokot építs, csak jelezni kívántam, hogy ezt a bonyolult szörnyet már túlhaladta az idő! A gagyi Orionok és Videotonok világában, a hiánygazdaságban jó volt, ma már inkább csak műszaki kuriózum.

Üdv.!
(#) Alkotó válasza sixtek hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Szia!
Álláspontod világos, és érthető, hajlok hinni az igazadban ,de azért ide szúrok két apróságot.
Ha már az NE5534-et említetted, az ha jól emlékszem egy 4-es műveleti erősítő tok. Mint ilyen, valószínűleg vitatható a csatornák egymás közti áthallása, illetve egymásra hatása, valamint feltételezem, hogy a rendelkezésre álló kivezérlési tartalék tekintetében, iszonyúan elmaradna a "bonyolult szörny"-től (csak megjegyzem, hogy a Műveleti erősítők is éppen ehhez hasonlóan épülnek fel belülről).
(#) levii válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
A NE5534 egy szimpla műveleti erősítő szóval egy tokban egy erősítő.

Üdv!
(#) lamalas válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
En is inkabb muveleti erosito ICkkel felepitett elofokot ajanlanek hacsak nem vagy vmi elfogult audiofil aki csoves elofokra eskuszik
A 4-es pontot kiemelnem:
Idézet:
„4.végül kicsit elkalandozva, kell-e hangszínszabályzó egyáltalán egy előerősítőbe (még egy filozofikus téma).”

Ezt neked kell eldontened (tudom ez nem epp a legjobb tanacs, de ez az igazsag). Ha nem hasznalsz hangszinszabalyzot, akkor bizony (a rendszer minosegetol fuggo mertekben) hallani fogod a felvetelek "milyenseget, hangszinet". Vannak felvetelek amik magasba huznak, kevesnek tunik a melye, vannak amelyek pont ellenkezoen szolnak. A hangszinszabalyzo pont arra valo, hogy ezeket az eltereseket a sajat izlesvilagunknak megfeleloen valamennyire korrigaljuk, esetleg a termeszetesnek hato felvetelt kisse elszinezzuk mert az jobban tetszik nekunk. En amondo vagyok, hogy epits elofokot muveleti erositokkel (viszonylag egyszeru feladat lesz ha jartas vagy az audio elektronikaban), de olyanra epitsd meg, hogy egy kapcsoloval ki-be kapcsolhato a jelutbol. Utana pedig konnyeden el tudod donteni, hogy szukseg van-e ra vagy sem.
(#) jocokacska hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Van két darab 30W-os 8Ohm-os hangfalam. Ehhez szeretnék erősítőt építeni. Minnél egyszerübb és olcsóbb kellene. Kapcsolási rajzot vagy leírást szeretnék. A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Jocó!
Következő: »»   154 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem