Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   189 / 212
(#) szs válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
A t-con a mainboard (alaplap) és a képernyő közti dolog (bár van, hogy az alaplapra van szerelve), a képért felel.
A hang nem arra megy.
De túl magas szinten nem értek én ehhez, csak ezt tapasztaltam -ez is lehet.

A nem gazdaságosságról: találkoztam már olyan szerelőemberrel aki ezt mondta. Aztán megbeszéltük, mennyi is az a "nemgazdaságos", és megjavíttattam.
Nem csodálom ezt a hozzáállásukat, hiszen ha szétszedi-kideríti-megmondja, és akkor modja az ügyfél, hogy akkor mégsem kéri a javítást -hát odavan egy csomó belefektetett ideje, ami alatt pénzt is keresett volna. És járt már így.
(#) kosaro hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki helyet /webshop, vagy valakinél elfekvőben/ ahonnan LCD TV kijelzőt lehet kapni?
Van 1db 24"-os Hyundai TV-m törött kijelzővel /Vestel belsővel/ Illetve 2db nagyobb Hisense szintén törött kijelzővel és jó lenne megmenteni valamelyiket.
Vagy ha valakinek lenne alaplaphibás Hisense TV-je az ne tartsa magában!
(#) proba válasza szs hozzászólására (») Dec 24, 2022 / 1
 
Nem csak az idő, a pótalkatrész ára sem kevés. Ha gyári panelt vesz hozzá az aranyár, ha talál használtat, az meg legtöbbször hetek, hónapok. A tulaj vagy vár vagy nem. Az nagyon ritka, aki panelszinten a tápegység javításon túl is hozzá nyúl. (esetleg flashelés) Javításnál már elég lutri mennyi időbe telik, egyáltalán talál e hozzá alkatrészt. Ott már csak az segít, ha ismerős a TV/panel típusa. Az meg a mai évente jön új változatnál azért nem gyakori. Szerintem jó érzék kell ahhoz hogy az ember eldöntse, mi az amivel boldogul viszonylag gyorsan, érdemes egyáltalán szétszedni.
(#) FAZ1 válasza eyess hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Most az még csak hagyján, hogy elfáradnak azok a csövek, de!
Hol lehetne olyanokat szerezni, venni, esetleg hozzájutni újakhoz?

Nekem a nagy Samsung monitorom hasonlókat csinál, s azt olvastam róla, hogy "csőfáradás" van!
(#) FAZ1 válasza kosaro hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Sajnos a legtöbb ilyen LCD-s cucc (TV vagy monitor) legsérülékenyebb része maga a kijelző! És ha az eltörik - ANNYI!
Sehol sem lehet utána hozzá megkapni azt a szinte filléres alkatrészt!
Nekem volt régebben (kb. 2 éve) egy eléggé modern Samsung TV-m, aminek a képernyője eltörött. Égen-földön sehol se egy másik kijelző.
Persze elmentem a Váci útra, mivel ott van egy Samsung márkaszervíz.
Ott azonban alkatrészt nem árusítanak, a javítása (kijelző cseréje) pedig pont annyiba került volna, amennyiért a boltban már új TV-t kapok!
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Feladtam.
Ha legközelebb belekezdek hasonlóba (és bele fogok, mert érdekes), akkor az erdeti IC-t fogom megvenni, és akkor nem lesz többször átforrasztgatva minden. És a többi SMD-alkatrész is ersedeti lesz, mert ez ha kész lett volna, akkor is csak egy ideiglenes szerencsétlenségként nézett már ki.
Erről most letakarítottam a primer kört, kapott a 12V-os ág külső tápról 12V-ot, a másik ág StepUp segítségével 17-et. Tegnap éjjel (ma hajnalban) csak azért kapcsoltam ki, mert Dallas-t már nem akartam nézni.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Mondtam hozd el mielőtt szétkaptad meg miután szétkaptad akkor is.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Tényleg jó a segítőkészséged, nagyrabecsülöm. Ha olyan dolog lesz, élni fogok a felajánlással -de visszaélni nem szeretnék.

Van viszont itthon egy politraumált ( nemcsak tápbeteg, hanem beli is rúghattak mérgükben, törött is) Lg32lj500, (annak a tápjával működne ez is, próbáltam olyannal), azt megpróbálnám. Jól emlékszem, hogy van rajzod hozzá? Én nem találok, azaz egy Oroszországból származó RAR-t találtam (több honlapon, oldalon is ugyanazt), csak azt meg nem tudom kibintani...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ha táp típust mondanál akkor tudnám a dolgot.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Egyik név rajta:
PLTVOL251XAT9

Másik:
P/N: 715G7801
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Lehet pont ilyen van itt most, megnézem.otthon, ha igen duplán rendelek mindent. De tapasztalatok alapján vehetek 5-öt is mindenből.
Ezen az a s121 van talán vagy valamelyik hasonló?
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Emlékeim szerint 3s121.
De nem veled szeretném elsősorban javíttatni, van neked elég dolgod. Éshát: én (is) szeretném csinálgatni. Mert az jó dolog. (Ez nem zárja ki azt, hogy megijedek, és ezt a hétlábút rádbízom )
A rajzát a tápnak nagy örömmel fogadnám, hogy előzetesen jól el tudjak elmélkedni rajt, és hogy a felirat nélküli alkatrészekről is megtudjam, mekkora értékűeknek kell lenniük.
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Szia!
Ezen találatok között valami használható nincs?
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
99% privátban küldtem még 1 éve.
De majd kikereshetem.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Nem, nem küldted el
Inkább megjavítottad -és én örömmel fogadtam azt, hiszen anyámnak szántam, tehát jól kellett megcsinálni.
Azóta is jó, anyám örül!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Át fogom nézni ezt is, de már jojózik a szemem a keresgélés közepette
Köszönöm a segítséged!
(#) kosaro válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Ezek is modern alig 2-3 éves TV-k, csak sajnos betört a kejeltőjük. Ünnepek után megpróbálom a Hisense ügyfélszolgálatot megkeresni, hátha ..
Van még egy Samsung is, amit "elpucoltak" ablaktisztítóval, és az egyik fele a képnek "túl kontrasztos". A T-CON-on látszott is maradvány, lepucoltam de nem változott, gyanítom hogy valami ott is elszállt, de még nem tudom "merre induljak". Esetleg valami tipp?
(#) szs válasza kosaro hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Tényleg nem akarlak elkeserítni, de többször lefutott köröket akarsz újrafutni.
Annyifajta képernyőt gyártanak, hogy senki nem tart (nincs értelme) készleten, egyesével pedig megrenedelni annak a gyártójától borzalmas drága. (És valószínűen üzletpolitika is lehet benne: a gyártó nem ad magánembernek. A forgalmazónak pedig nem érdeke.) Még maga a fuvar is, ilyen törékeny (mert magában még törékenyebb, mint a TV) nem bíznék postásra/futárra. Itt tényleg az van: gazdaságtalan.
Igyekezz a Jófogáson vafászni "egyszercsak elhallgatott" TV-ket, úgy tutsz talán kettőből egyet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2022
(#) kosaro válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Köszi Neked is!
Nézem folyamatosan a Jófogást, majd meglátjuk.

Az a baj tényleg, hogy macerás a szállítás. Kár lenne ezt a 2 Hisense tv-t azért selejtezni. 4K, HDR, Smart.

Mondjuk mindennek a szállítására megvan a módszer. Én nikecell lapok kőzött, dupla karton dobozban szállítanám a kijelzőket
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Most már nem 4K nem HDR úgyhogy nem kár érte
gombhoz kabátot eset, add el az alaplapot valamennyiért és örülj, fölösleges ebbe belemerülni.
lcdhez ott van rajta a cof is, 1 centit elcsúszik a hungarocell között és máris begyűrődött és leszakadt az egész, fölösleges kockázat, amikor esélyes az lcd ára alatt találsz jó tct használtan és az lcd árának töredékéért led hibásat.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Továbbra sem találtam ehhez a tápegységhez rajzot, de nézegettem, méregettem, úgy látom, a mosFet megúszta (egyelőre semmi zárlatot nem mérek rajta),
- C9118 kondenzátor (101/1kv) láthatóan "kipukkadt"
- FB9101(R9101) biztosíték-ellenállás (0,1Ω/1W)szakadt
- ZD9108 zener a túloldalt zárlatos
- 3s121 IC -nem tudom. Zárlatot nem mérek, attól még lehet rossz.

Van egy olyan elképzelésem (lehet, hogy nem helytálló), hogy mikor a kondenzátor feladta, akkor zárlatosodhatott meg a zener, és a biztosíték-ellenállás tette a dolgát (pl azért maradt meg a mosFet, meg az ő S lábára csatlakozó 0,2Ω/2W ellenállás is épségben).
Emiatt szeretnék a biztosíték ellenállás helyébe ugyancsak biztosíték-ellenállást, de nem találok olyan értékűt, csa 0,22Ω/1W-ost.
Szerintetek betehető az helyette? Magamtól merem is, nem is.
Ha nem érdemes, hát betehetek egyszerű ellenállást is, 0,1Ω/1W-ist, olyant találok -csak nem vagyok biztos benne, hogy mégegyszer védeni fog...

(Közben olvasgatom
ezt is
ő például e három alkatrész cseréjével megúszta. Biztató)
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Itt egy rajz, kellően hasonló.
Szerinted ha az ict VÉDŐ zener elszállt, akkor mennyire fog az ic működni?
Illetve a zenert a source ellenállás kiszedése után mérted, vagy a source ellenállást mérted a zeneren?
A fetet meg mérd ki rendesen, nagyon kis esély van rá, hogy megúszta az ilyet, de megesik néha.
A biztosíték ellenállás nem azért biztosíték mert véd, hanem azért, mert nem gyullad ki, ha kimegy. Kerámia házas fehér kocka elmegy a helyére.
nem kell konkrét rajz hozzá, bőven elég egy ilyen is.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
nem tudom mennyire úszhatta meg az IC, tartok is tőle, hogy neked lesz igazad. Csak bizakodom, ha volt, akinek már magúszta -hátha nekem is szerencsém lesz vele...
A rajzot megnézem mindjárt.
Kerámiaházas ellenállás mintha még itthon is lenne 0,1Ω-os, de tartok tőle, nagyobb 1W-nál.

A zener: nem, nem szedtem ki, ott, a helyén "sípol" mindkét irányból. De valamikor (tavaly még) azt olvastam: ha ott a helyén "sípol" -biztosan szakadt.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) pipi válasza szs hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
inkább biztosan zárlat... De az is lehet hogy a zener jó, a mögötte lévő cucc makkant meg, ugyanúgy fog sipolni, ha nem veszed ki...
(#) szs válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Igen, zárlat, azt akartam írni
(Bénáztam)
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) antiktelefon válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Nézd meg a képet amit felraktam, a source ellenálláson van a zener, nyilván sípol neki. De ezt minden egyes tápnál eljátszuk.
(#) pipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
ja, hogy 0.3Ohm az még lehet énekel is
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Akkor most kivettem a Zener-t. Mondjuk ez az "ominózus" 5,1V-os Zener lenne, amit emlegettek már többször: az tönkremegy.de mindegy ez most, a lényeg (rögtön két lényeg is)
-zárlat van a helyén is, tehát igazad van.
-zárlatos kivéve is, az asztalon fekve...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Jó irányban mérted? Mondjuk ha egy source ellenálláson létrejött olyan fezsültség, hogy a zenert megölje, akkor az ic szinte biztos kuka. Illetve azt a fetet is mérd meg rendesen.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
?
Két irányból tudtam mérni, mindkét irányból sípol.
(Így, hogy levettem a helyéről, így is)
Szóval IC-re is készüljek... azt a hét pici lábat...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
Következő: »»   189 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem