Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Én csak a hirt egészitettem ki, amiröl beszéltetek. Nem igen fogyasztom a magyar hirforrások rosszul leforditott, értelmezett, kiforgatott hireit.
A madarak nagyon örültek a terülj-terülj asztalkának.
Mivel unatkozok térképet nézegettem és Románia területén megakadt a szemem az egyik településen: A képernyőképen jobb oldalon a műholdkép, bal oldalon pedig az utcaképen a település tábla látható.
Tényleg úgy hivatkoznak a románok erre a településre, hogy "Ady Endre"?
Dózsa György is van
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Tényleg: Bővebben: Térkép RO A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
Ennél érdekesebben akadt meg, sőt, fel a szemem.
Mert oké, hogy Georgia-ban van (volt) egy Budapest nevű város. De hogy a Wiki így ír: névadója Budapest, -főváros, -magyarországi város, -milliós népességű város, -enklávé Enklávé a fülem. Tudom én, hogy némelyek másként hiszik, de Budapest Magyarországé -és nem Magyarország Budapesté, és Budapest nem különálló. Nem enklávé. A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
Érmindszent Ady Endre szülőhelye, az ő tiszteletére lett belőle Adyfalva. De hogy a románok simán Ady Endrének hívják az nekem is új.
Amúgy Budapest van Missuri (USA) -ban is.
Budapest Missuriban Sőt egy ideig az ottani időjárást mutatta az M$ Vista...
Álcázott napelem, szerintem ötletes.
Mi lehet?
Mi lehet a táblára írva??? A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
Moderátor által szerkesztve
Idézet: Kicsit fura megfogalmazás, de ettől függetlenül kíváncsi vagyok a hatásfokára, összehasonlítva egy normál napelemmel.„... szabad szemmel átlátszatlan, ám természetesen átengedi a napfényt ...” Hasonló lehet, mint ez: EEVblog #1276 - Solar Roadways Surface TESTED! ?
Az az érzésem, higy minden ilyen terv meg ötlet csak szenzáciohajhászás, amikor a mai tökéletes napelemek hatásfoka elméletben is csak alig 30%, a valoságban meg még a 20-t sem éri el, akkor minden ilyen megoldás még ezen is ront pár százalékot.
Látjuk, hogy mennyire nem terjed a sima cserép kialakitásu napelem, mert legalább 3x olyan drága mint a megszokott panelek ára, a rejtett költségekröl ne is beszéljünk ( amikor minden egyes cseréphez kábeleet kell huzni, a tetöfedö szakihoz villanyszerelöt kell hivni, a hiba esetén jön a ping-pong kinek, mit kell csinálnia és mennyiért :flame.
Íme: Hungarian Colony
Ilyen helyen még megértem, mert ilyen területen nem triviális áramot bevinni - a légvezeték hülyén néz ki, a földkábel meg régészetileg macera. Az meg mégse járja, hogy odatesznek egy dízel aggregátort, mint a Honvédség a Hősök terére...
A napelemek sehol Europaban nem tudja kiváltani a elektromos hálozatot, azaz drotok, kabelek mindenképpen kellenek.
( Amugy ez már nem elöször gond Olaszországban, ugyanez volt a telefondrotokkal is meg a kábelTV-vel aminek az elterjedése Europa ennek az egyik legfeljettebb országában kritikán aluli. Ezért vannak tele a müholdak is olasz TV csatornákkal, mert másképp képtelenek ellátni az országot TV adással. Az utobbi idöben közbeszolt az internet is, mert azt még kevésbé lehet drot nélkül eljuttatni minden házba. Az ottani rokonok is csak a Covid elött jutottak müködö internethez. ) Szoval igen elméletileg müködhet a napelem, de jol soha nem. Amugy ugyanazokat a müemlékvédöket nem zavarja a házak tetején levö 2-300 literes bojler meg a hozzá tartozo csillogo napkollektor.
Még ehhez annyit, hogy Közelkelet nagyrészén nincs elektromos hálozat, meg erömüvek se nagyon. Ha minden igaz Dubai is most kezd gondolkodni egy atomerömüben. Az áramellátást sok helyen kontenerekbe épitett dizelgeneratorokkal oldják meg. Azokat meg ugy telepitik mint mifelént a trafoállomásokat. Olajat sokkal könnyebb szállitani, mint villanyt, igy még komoly városok is igy oldják meg az áramellátást.
Napelem témában nagyrészt egyetértünk, de itt nem is erről van szó. Ez Pompeji (vagy Pompei? Nem tudom, hogy magyarul jól írom-e), a feltárt régészeti terület. Szóval nem lakott terület, hanem egy védett műemlék.
Itt indokolt lehet ez az "átlátszó cserepes" napelemes téma pl. egy épületben valamilyen egyszerűbb megvilágítást csinálni így, vagy mittudomén. Hogy ha nappal a látogató bemegy , akkor ne kelljen minden egyes látogatónak a telefonjával bohóckodnia, azt néha el-el dobva, ilyesmi. Erre sokkal ésszerűbbnek tartom, mint a légvezeték, földvezeték, dízelgenerátor hármasból bármit.
Ezzel csak az a baj, ha már ennyire müemlék védett, akkor elöször is meg kell bontani minden müemlékvédett tetöt, meg kell csinálni belül a vezetékeket meg a hozza tartozo berendezéseket,,majd visszarakni a hiper modern napelemes tetöcserepet és eladni mint 2000 éves müemléket.
Elhiszem, mert kell pénz meg a Disneyland.
Á, azért nem
Van az ilyen dolgok megőrzésének több fajtaja, elképzelése. -van, aki úgy gondolja, romos állapotában kell konzerválni, nem szabad hozzányúlni. -van, aki úgy gondolja: a romra ráépíti azt, amilyen volt eredetileg, csak jól láthatóvá teszi, honnan újjáépités -van, aki teljesen eredeti állapotába hozza vissza -és van az is, mint itt látod, hogy csak látszólag eredeti, azonban modern dolgokat rejt. Mindnek megvan a maga értelme, mindnek az ellenzője -támogatója. (Én személy szerint elfogadom, semmi bajom ezzel a fajtával sem -pláne, ha jól csinálják meg, ha kívülről-belülről úgy néz ki, mint az eredeti) A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2023
Nekem mondod?
Kidobtak a kolosszeumbol, amikor megkérdeztem az idegenvezetötöl, hogy miért nem épitik fel, vagy takaritsák el azt romhalmazt Romabol. Viszont ilyen álmüemlékekre ki a fene kiváncsi. Akkor az ember elmegy Las Vegasba, és ott egy helyen láthat mindent, ami érdekes.
És, felépítették már?
Nézd, van a skanzen. Ott is azt mondják, -áthoztuk, ugyanúgy felépítettük. Dehogy. Átvitték, és helyreállítva építették fel. De jó az is attól. Sokan kíváncsiak rá. A parlamentet (túlzással) eleve romnak építették , 100 évig renoválták is De értelek én, -neked nem tetszkk már úgy a műemlék, ha rejtetten modern dolgokat építettek bele. Az sem elfogadhatatlan álláspont számomra. A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2023
Én egy szoval sem mondtam, hogy nem tetszik, csak azt, hogy ez igy már nem müemlék.
Ugye az volt az egyik érv, hogy meg kell örizni az eredetit ( ha hinni lehet annak, hogy ami ott megmaradt az mind 76 elött épült és kibirt 1947 évet eredeti formában meg anyagokbol. És a környékbeli lakosság volt is olyan rendes, hogy nem hordta szét a romokat ).
Más. Aliexpress valamilyen konfliktusba került Ausztriával igy jan. 1.-töl nem szállit Ausztriába. Az ok, hogy az osztrák kormány szerint nem tud gondoskodni a csomagolás maradványairol.
A konfliktus abban van, hogy Aliexpress nem elado, hanem csak közvetit az eladok meg a vevök közöt ( akárcsak az ebay). Az osztrák hatoságok mindenáron egy osztrak Aliexpress partnert szeretnének látni, akit természetesen a kasszához lehetne idézni a csomagoloanyagok ügyében. Az Ali szerint erre maximum az eladokat lehetne kötelezni. Az osztrák posta viszont tiltakozik, mert nekik hosszutávu szerzödésük van az Alival, viszont most nincs egyelöbe bevétel. Igy most áll minden. A tavaly megrendelt cuccuokat természetesen leszállitják, de uj rendelést egyelöre nem lehet leadni.
Mivel Pompeit betemette a vulkáni hamu (Herculaneumot a láva), nem volt (nagyon) látható a rommező. Persze kincskeresők áskálódtak, ahol vékony volt a fedés, vagy az erózió kikezdte, de alapvetően megmaradtak a régi dolgok.
A tetőzet valószínűleg nem maradt meg, mert a földrengés lerombolta, de ha már tető alá teszik a romokat, hogy védjék az időjárástól, akkor már szeretnének korhű formát adni neki, nem valami hullámbádogot fölédobni, oszt jóvanazúgy... Ha mellette a cserépnek van másik funkciója is, ami szükséges, akkor szuper ötlet.
A pendrive adattárolóról, egy kis érdekesség.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
Csőtelefon, volt ilyen régen motorra. A drót hajlékonyabb.
Remek találmány!
Egy hirtelen gázadás a vezető, egy hirtelen fékezés az utas fogait szanálja. |
Bejelentkezés
Hirdetés |