Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1103 / 1164
(#) nemethpali hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Hali Mindenkinek!
Ezeket a feltehetően optoelektronikai szépségeket egy fénymásolóból bányásztam. A guglin nemigen van róluk ismertetés. Milyen feladatot látnak el, és használhatók-e valamire? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Régi motoros válasza nemethpali hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
A hosszú üveges tokozású hasonló a CCD érzékelőhöz, az optikai rendszer erre vetíti rá a papír képét.
Hogy használható e valamire, hát... Ha igen, akkor sem épp egy kezdőnek való projekt lehet.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) lefituta válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Az ismételt mérés 0 Ohmot mutatott. Erre feszültséget adtam rá, és melegedett rendesen. Lehet, hogy valamit vágni lehet vele forrón! Egyik kolléga is tippelt erre, de akkor azt hittük 1,5 kOhm. És felvetették, hogy nem is sterilizálható. Szerintem egyszer használatos, hisz gondolom az éle is elmegy. Nem sokkal bonyolultabb, mint egy eldobható injekciós tű meg a fecsi.Köszönöm, a tanácsokat mindenkinek!
(#) Patópali válasza pumpa hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Szia!
Négy AA -s ceruza elemmel működik (6 Volt). A z adó leden a torony azért van, mert a tetejére applikáltak egy infra szűrő lapot. A led egyébként fehér. A visszajelző, fehérnek látszó led az kétszínű. A led időszakos piros fényű felvillanása a bekapcsolt állapotot jelzi,nyitásnál zölden, zárásnál pirosan világít. A motor sima mezei 6 Voltos motor ( nem léptető), a képen is látszik.
A nagy fehér kocka az áttétel, a rugó a nyitásban vagy zárásban segít a motornak. Erre már nem emlékszem. Az IC -t felejtsd el, mert az gyári programmal megírt. Ha ismernéd a tok számát sem érsz semmit a benne lévő program nélkül.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) sonajkniz válasza pumpa hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Szia!
Jól sejtem a kérdéseid alapján, hogy nem megjavítani szeretnél egy ilyet, hanem építeni?
Ha igen, akkor más megközelítést javaslok, mivel a gyárilag ilyen kukákat eleve motoros nyitásra tervezték, ezért más a nyitórendszerük mint a pedálosoknak.
Én egy egyszerű felépítésű infrás érzékelőben gondolkodnék és egy erősebb modellszervóval mozgatnám az eredeti pedálrudazatot.
Így nem kell törődni a végállásokkal, és ha pl. Lemerül az elem, kézzel még nyitható.
Az egész szerkezetnek elég lenne egy 6 lábú PIC10-es, egy TSOP típusú infra vevő, egy adóled és egy fet, ami nyugalmi helyzetben áramtalanítja a szervót.
(#) angyalpc hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Egy laptop SMD mosfetről nem tudom be azonosítani, hogy mi lehet...
Tetejére az van írva hogy
E4 VAU
2SOC23

Gondolom 2SOC23 jelölné gondolom a típust.
Google aliexpress zero találat.
Valaki esetleg tudna segíteni, mi ez vagy alternatívát adni.
Köszi
(#) antiktelefon válasza angyalpc hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Pontosabb környezet többet segítene, vagy egész pontos lap típus is. Főleg pótlásra, ha ismeretlen.
Szerk.: de nem nagyon kereshetted, 20s alatt PE528BA lett a típusa.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) szs válasza angyalpc hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Akkor sem, ha úgy keresed, ahogyan ráírták?
Mert nem VAU a felirat, hanem E4 VUA
Arra van néhány utalás...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
@szs: A VAU-nak legalább van értelme.
Nálunk még MAU is van:
Idézet:
„If there is another working MAU, connectivity is still available using that unit.
If this was the only working MAU, connectivity over the EthernetLink MO is down.”

@antiktelefon: Én sokkal többet kerestem, használható eredmény nélkül. Már ha az nem részleges siker, hogy sokan mások is szívtak már a kereséssel.
Ha nem titok, akkor okulásképpen megoszthatnád a módszert.
(#) kadarist válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia!
Ezt kell beírni a keresőbe: Bővebben: Link
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Igen, és erre van is sok találat.
Például elsőként egy Vishay FET-et dob ki, amit az alapján talált meg, hogy "E4". Az E4 pedig a PowerPAK tokozás egyik mérete. Az, hogy éppen egy N csatornás FET, az mázli, mert lehetne ugyanezen keresés alapján töltésvezérlő IC is.
(#) pumpa válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia! Először is köszönöm a hozzászólást ,valóban építeni szeretnék egy ilyen nyitó szerkezetet. Amit javasoltál IC-t azt úgy nézem , hogy egy PIC amihez sajnos nagyon nem értek, számomra ez nagyon bonyolult. Az TSOP infra vevőt az jó lenne. De találtam egy komplett vezérlő kártyát hozzá csak szerintem drága:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Persze az özön találatszám szűréséhez már kell egy kis szakmai és anyagismeret is, de indulásnak azért van találat.
(#) angyalpc válasza szs hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
ok köszönöm
A franc se gondolta, hogy ez típus..azt gondoltam ez gyártási LOT dátum...
Így triviális...bocs
Elég furcsa egy típus név, ez az E4 valami nagyon általános 30V Mosfet név lenne?
Aliexpressen PE528B-re hozzá. de látok PAE28b-t is
Közben megnéztem van is itthon E4 GUB feliratos

Vajon mi lehet a különbség..
(#) antiktelefon válasza angyalpc hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
PE528BA, írtam rögtön.
Ha találsz listázást alin, amin a 2 típus egyben van felsorolva, akkor egyértelmű, hogy a név azon része a gyártási kódhoz tartozik.
De ha nem vagy biztos, akkor keresel egy rajzot vagy boardviewt ahhoz, amiről a donort szeded le és le lesz írva.
Nem olyan nehéz rákereni ezekre, nem kódokat kell a googlenek szórni, hanem ha látod a tokból hogy fet, akkor meg kell mondani neki, pl. E4 VUA SMD FET és konkrétan az első oldal tele lesz találatokkal és a képek fele is kínai forrás lesz.
(#) Pixi hozzászólása Jan 23, 2023 /
 
Sziasztok,
Valaki tud segíteni, hogy ennek a helyére mit lehetne venni pl hestore-ban? Ha minden igaz akkor FET, de a helyettesítő keresés még annyira nem megy.
Köszi!

fet.jpg
    
(#) tufatofu válasza Pixi hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Hestore-ban nem láttam ilyesmit.

Type Designator: NCEP60T18

Type of Transistor: MOSFET

Type of Control Channel: N -Channel

Maximum Power Dissipation (Pd): 220 W

Maximum Drain-Source Voltage |Vds|: 60 V

Maximum Gate-Source Voltage |Vgs|: 20 V

Maximum Gate-Threshold Voltage |Vgs(th)|: 4 V

Maximum Drain Current |Id|: 180 A

Maximum Junction Temperature (Tj): 175 °C

Total Gate Charge (Qg): 70 nC

Rise Time (tr): 11 nS

Drain-Source Capacitance (Cd): 965 pF

Maximum Drain-Source On-State Resistance (Rds): 0.0029 Ohm

Package: TO220
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2023

ncep60t18.pdf
    
(#) bitmixer válasza Pixi hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Hacsak nem valami ultragyors környezetben van/volt, én bátran helyettesíteném IRFB3306 típussal. Tekintve, hogy kínai, a paramétereit akkor hiszem el, ha magam győződtem meg róluk méréssel .
A Hestore-ban én sem láttam, de a Lomexben kapható. Ha csak 1 db kell, talán én is tudok adni egy bontottat. Körülnézek...
(#) Pixi válasza bitmixer hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
40V akkus fűnyìróban van 6db a BL motorhoz. Ha már szètkaptam mindca 6-ot cserèlnèm.
(#) Pixi válasza tufatofu hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Azt kihagytam, hogy az alltransistors.com oldalon rákerestem, de ez az adat összevetès még annyira nem megy. Hobbi hátránya.
(#) Epu2 válasza Pixi hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Minek cserélni a jót? Csak plusz pénz, munka és kockázat a forrasztgatások miatt.
(#) Pixi válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Ennél a konstrukciónál azt hiszem egyértelmű miért akarom mind cserélni.
Csak egyben jön ki mind.
(#) Pixi hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Ahogy nézem marad az ali, ahol van belőle NCEP60T20, ami nagyobb teljesítmény. Így inkább azt rendelek bele.
(#) trickentrack hozzászólása Jan 25, 2023 /
 
Sziasztok!

Az a zöld ellenálásnak kinéző alkatrész valójában mi akar lenni?
(#) vrbr válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 25, 2023 / 2
 
Az a zöld ellenálásnak kinéző alkatrész az egy zöld ellenálás !!!
http://www.lklsunrise.com/index.php?ws=showproducts&products_id=37700
https://www.hestore.hu/cat_542.html
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2023
(#) antiktelefon válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 25, 2023 / 1
 
Zöld ellenállás Főleg ha táppal van sorba kötve és esetleg varisztorral, ha pici akkor lágyindító/ áramkorlát és lehet fusible kivitel.
(#) Omega1 hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
Hello!
Erről tudna nekem valaki infót?
(#) Bakman válasza Omega1 hozzászólására (») Jan 27, 2023 / 1
 
Rázómotor.
(#) Omega1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Ez olyasmi mint a telóban a rezgő?
(#) Bakman válasza Omega1 hozzászólására (») Jan 27, 2023 / 1
 
Igen. A képről nem állapítható meg a mérete, ha elég kicsi, telefonban is elférhet.
Következő: »»   1103 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem