Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   505 / 614
(#) Massawa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 2
 
Több erös infrafényforrás lehetett, ami leülteti a kamerak automatikáját amitöl sötét lesz a kép.
(#) sargarigo hozzászólása Ápr 2, 2023 /
 
Volt anno a holdraszállás (tételezzük fel hogy tényleg megtörtént, a téma kedvéért most diszkrimináljuk az ellenzőket). Páran beleálltak, hogy renoválják az egykori műszereket, és hát van közöttük érdekes jószág!
Nézzétek meg ezt a kijelzőt! Bővebben: Link
Szerintem ma is bőven megállná a helyét!
Kicsit később 8:36-tól jobban is belemennek a hogyanjába.

Tudja valaki rendesen értelmezni a videóban mutatott infókat? Jól értem hogy meg lehet ezt csinálni házilag is?
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Ez meg az orosz mechanikus GPS.
40 évig szolgált a szajuz rakétákon. Söt egyszer az ürben meg is javitották a mechanikus hibát.

Szajuz GPS

Ehhez még müholdak se kellettek
Jol nézne ki egy mai vitrinben.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Na ez nem lesz otthon utángyártva. Gondolom itt mechanikus óraművek forgatják a bolygót.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Ha végignézed a videot akkor látod a belsejét, meg azt is mi mindent tudott ez a készülek.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Találtam jobbat: Hipp-hopp és meg is van!
(#) mnyugger válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
S ez kapható is valahol?
(#) sargarigo válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 2, 2023 / 2
 
Így első keresésre pl ez Bővebben: Link
Potom 70rongy..
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 4
 
Idézet:
„Volt anno a holdraszállás (tételezzük fel hogy tényleg megtörtént, a téma kedvéért most diszkrimináljuk az ellenzőket).”


Mindannyian tudjuk, hogy a holdraszállás hatalmas kamu volt. Csak az amik ott cseszték el, hogy Kubrick-ot bízták meg a kamuvideók rendezésével, Ő pedig ragaszkodott a helyszíni felvételekhez
(#) elektrorudi válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nem tudhatjuk, hogy kamu volt, mint ahogy az ellenkezőjét sem. Szerintem 50-50% lehet a hívők és a hitelenek aránya.
Az tényleg elgondolkodtató, hogy 55 évvel később, még csak azt tervezgetik, hogy megpróbálnak majd pár napig keringeni körülötte. Leszállásról szó sincs.
Aztán majd '25-ben, vagy majd egyszer valamikor, esetleg, talán, megpróbálnak leszállni rá.
A "keringő emberek" névsorát ma hozzák nyilvánosságra. A majdan leszállni készülők pedig "még a holdban sincsenek".
(#) gg630504 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nem tudhatom, hogy létezel-e, vagy csak én képzellek el.
(#) sargarigo válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nem tudhatom hogy létezem-e, vagy csak elképzelem magamat...
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 1
 
Idézet:
„Ő pedig ragaszkodott a helyszíni felvételekhez”

Csak az a nyomorult macska, az ne mászott volna a felvételbe.
(#) lazsi válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nincs ebben semmi fura... Egyszerűen csak most járt le az az 50 év, amiben megegyeztek az idegenekkel, hogy addig nem megyünk vissza...
(#) img válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Photoshop, mert a macskának túl materiális az árnyéka: az űrcukrászé diffúzabb.
(#) mnyugger válasza img hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 1
 
S nincs lábnyoma a porban.
(#) furko válasza img hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Kizárt hogy photoshop! Abban az időben nem is volt még photoshop.
A photoshop első verziója, a 0.63-as 1988 októberében jelent meg Macintoshra, a holdraszállás régebben volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
(#) Rosszmáj válasza furko hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 2
 
Bakker ... én vittem volna magammal egy kitömött macskát, oszt jól odarakom a zászló tövibe
(#) img válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nyertél.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 1
 
Rövid lábú fajta, nem ér le a lába a talajig.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 5, 2023 /
 
Real TRICKS Companies Don't Want You To Know ‒ Nem is gondolnánk, hogy a cégek és üzletek mennyit trükköznek a nagyobb profit érdekében.
(#) tbarath hozzászólása Ápr 5, 2023 /
 
Érdekes ötlet: nyákon a pad-ekre rak feliratot, nem is hülyeség. Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Kis méretű és/vagy sűrű áramköröknél ötletes lehet, de onnantól kezdve, hogy bármit ráforraszt az ember, már nem fog többet látszani, mert befutja és kitakarja a feliratot az ón. Tehát kizárólag csak az adott áramkör összeszerelésének idejére tud segítséget nyújtani.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Ha okosan tervezte, akkor maguk az alkatrészek a túloldalon vannak és ezek a tesztpontjaik.
(#) somitomi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Most megfogtál, az áramellátásra nem emlékszem, de viszonylag egyszerűen megoldható akármelyik sínre felfekvő áramszedő papucsokkal.
(#) Massawa válasza somitomi hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Végigjártam több országot, ahol ilyen gumikerekes metrok vannak, mindenhol van sin, elsösorban a jármüvek vezetése meg az áramfelvétel miatt. ( egy kitérö csak gumikerekekre elképesztöen bonyolult és nagyon térigényes). Az USAban láttam ilyen váltót, nagyobb mint mifelénk egy kocsiszin..
Csak a Bombi egyik francia leányvállata jött az egetrengetö ötlettel, hogy a trolibusz alá is sineket telepitett ( csak a szük belvárosokban) hasonloan a jol ismert slotcar automodellekhez. Az utban levö nyilás a két sin között kormányozza a trolit. A belvároson kivül a soför felhuzza a vezetö berendezést és beül a kormány mögé. Az áramellátás a dupla felsövezetékböl történik. Az utolso ilyen rendszert nemrég számolták fel a francia Nancyban. Még van vagy féltucat Europában, de azok csak kötött pályán mozgo soförmentes trolik.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Idézet:
„bármit ráforraszt az ember, már nem fog többet látszani”

Csekély angol tudásommal is azt olvasom ki belőle, hogy leforrasztás után is fog látszani (úgy gondolom, azért az ónszippantó, vagy az ónszívó harisnyát nem árt használni hozzá, amit máskor sem árt)
Képet is mutatnak róla:
(#) lelkes amatőr válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ez a verzió elképzelhető. Mellékeltem egy képet, hogy mi látszik a felvételen. Garantáltan nem takarta ki a zsebem a kamerát.

bent2.jpg
    
(#) Massawa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Lehet, hogy a telefonod kameraautomatikája ilyen.
Sajnos hasonlo velem is elöforudult vagy 20 éve amikor az elsö digifényképezögépet vettem, az meg még a tök sötét éjszakában is kék eget meg napos tájat látott ( igaz tele minden zajjal). Otthon kiprobáltam, csak hogy tudjam, mi is történik, betettem a hütöbe és nicsak reggelre szép képet csinált az elötte levö vajról.
Sokszor az ember nem érti mit is akart mondani a szerzö.
Lehet, hogy hiányzik a gépedröl az IR szürö, vagy valamit át kell állitani, nem tudni.
Következő: »»   505 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem