Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1114 / 1162
(#) Udvari Zsombor válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Vajon milyen hőmérsékleti határértékek között szabályozhat ez a panel? A zsugorcsövezett termsztor(?) egy fém füllel az egyik hűtőbordára volt csavarozva.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Én nem arra válaszoltam, hanem erre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2023
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Azért az érdekelne, hogy mit kezd egy 44 lábas csótány alatti 4 rétegű furatgalvánnal és rétegek közti átkötéssel a mesterséges intelligencia?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Józan paraszti ésszel ... ugye szobahőmérsékletű borda esetén "nem kell" hűteni, vagyis minimális fordulat... 50 fok fölött meg már jó ha full fordulaton pörög...
Szóval a működés kb -5 - 10 fok környékétől 100 fokig terjedhet az alkatrészek tűrésétől függően.
A venti fordulat állítgatása meg kb 25-50 fok közötti tartományra saccolom, a tartományon kivül meg min/max fordulat
(#) Régi motoros válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Semmit. Te is csak azt tudod visszarajzolni, amit látsz. Tehát max két oldalas lehet.
Azt hittem ez világos.
(#) vrbr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 1
 
Hát talán ez a legegyszerúb megoldás:
1,A zsugorcsövezett termisztort felfogatni egy kisseb
hútöbordácskára egy hömérö szenzorrával együt!
2,Feszültséget kapcsolni a panelra.
3,Öngyújtóval melegiteni a hútöbordát.
4,Ha elindul a ventilator felirni a höfokot.
5,Hagyni hülni és felirni azt a höfokot is amikor
a ventilátor leáll.

Én igy csinálnám ...
(#) antiktelefon válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Megoldható, 3D röntgen fotózással, BGA tokoknál használják is, mint az AIO, csak röntgennel. Most ha már van egy 3D képed a nyákról akkor programozás kérdése csak a visszarajzolás.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Én egy állítható hőmérsékletű hőlégfúvóval (ami vissza is méri és mutatja a kifújt levegő hőmérsékletét), melegíteném a hőmérsékletmérő szenzort.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) granpa hozzászólása Ápr 2, 2023 /
 
Van egy ilyen rádiócsövem: 6Ц9П (6C9P) Tudom, hogy mi ez, de adatlap sehol (orosz oldalak kimerítve). Tud valaki erről valami használhatót mondani?
Pl. a 6H6M-ről (6Х6М) egyetlen helyen említik, hogy azonos a 6H6Sz-szel (6Х6С).
De a fentiről semmi, pedig próbáltam mindenféle variációt. (Kenotron, dióda, utolsó betű változtatás.)
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Nincsen semmilyen hőlégfúvónk, még "buta" sem.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Ez egy számítógép tápegységében volt, és elvileg ott a bekapcsolás pillanatától (szobahőmérsékletű borda) kezdve végig megy a ventilátor a tápban is.
Az a furcsa, hogy maga a panel a rajta található egyetlen lukkal szintén ugyanarra a hűtőbordára volt felcsavarozva, mint a termisztor, vagyis a luk körüli üres rész érintkezett a hűtőbordával, így érdekes, hogy nem főzte meg a panel tartalmát.
Lehetséges, hogy csak a ventilátor tápellátását állítgatta ez a panel, mert csupán 2 vezeték jön a ventilátortól, ami egy egyszerű 12V-os típus.
(#) sanca29 válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 3, 2023 1 /
 
Ez van a panelon, nem hiszem hogy valakinek ehhez van kapcsolási rajza és a hibája ,hogy ráadod a tápot egy ideig pár másodpercre van mindenhol ahol mérhető és utána elveszi valami a feszültségeket
(#) uniman válasza sanca29 hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Idézet:
„"minden alkatrészt"”

A nyák másik oldalán is?
(#) sanca29 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
igen ez az
(#) Bakman hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Sziasztok!

Be tudja valaki azonosítani a képen látható alkatrészt? Toyota Yaris műszerfal háttérvilágítása. A kép minőségéért elnézést, nem én készítettem.

Köszönöm!

SMD.jpg
    
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Hát ha ez a háttérvilágítás, akkor ott gond van
Bővebben: Link


NEC 2SB799 nagy bétás verzió. Kb bármi berakható a helyére...
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Én is ezt mondtam, hogy szerintem a LED-ekkel van gond.

No mindegy, majd a gazdája megoldja. Köszi!
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Estét! Ezen a képen látható panelt keresek, de olyan kivitelben, ahol a csatlakozó résznél furatgalvanizálva vannak az érintkezők, mint ahogy ezen látható.

Tehát a cél az volna, hogy egy csatlakozót leforrasszak, és a gyári panelre ráforrasszak vezetéket.
Csak ugye a kis lábtávolság miatt ez oltári nehéz. Szerintetek létezik olyan panel, amit rátéve a gyári panelre az éle ráforrasztható a csatlakozó lábainak helyére?
Magyarán úgy, ahogy a WiFi lapkák vannak ráforrasztva a CPU boardra.

Van ennek a csatlakozási módnak valami hivatalos neve?
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Legalább a nevét már tudom, de úgy látom nem nagyon volt rá szüksége másnak még.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nem tudom mi a cél, van ilyen készen mikro usb beforrasztva is...
https://www.aliexpress.com/item/1005004623203455.html
meg lábas verzió is https://www.aliexpress.com/item/1005004049220358.html
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Azt tudom, hogy van. A lényeg, mint írtam, hogy a régi csatlakozót leforrasszam, és vezetéket forrasszak a gyári PAD -ekre. Ki akarom vezetékezni normális USB-A csatlakozóra.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Ha gyártasz lesz, de sokkal egyszerűbb vékony tekercselőhuzallal bedrótozni.
(#) kameleon2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Idézet:
„Most ha már van egy 3D képed a nyákról akkor programozás kérdése csak a visszarajzolás.”
Meg pénz... De kinek lenne érdeke olyan megoldásokat támogatni, ami a saját létét veszélyezteti?
(#) jethro hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Sziasztok.Valakinek,valami infó-ja erről az IC-ről? Én egy 9520DS föliratot látok rajta.UV fénycső ballast.Köszi.
(#) Vimre11 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Köszönöm a válaszod. Abban tudnál még segíteni, hogy milyen értékű kondit tegyek oda?
(#) Vimre11 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Igen, trafóról
(#) Bell hozzászólása Ápr 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Megadta magát a Yaesu VX-2-m hangszórója. Nem találtam sehol, de talán lehetne valamivel helyettesíteni.
Merre keresgéljek?
(#) pucuka válasza Vimre11 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 / 1
 
1 - 10 nF, min 100 V kerámia kondit. Feszültségre azért kell jelentősen túlméretezni, mert a kerámia kondik a max feszültségtűrés közelében igénybevéve hajlamosak parametrikus erősítővé válni. (varaktor)
(#) umkumiut válasza Bell hozzászólására (») Ápr 6, 2023 / 1
 
Vezetéknélküli fejhallgatókban szokott (többek közt) ilyen lapos hangszóró lenni. Egy AKG fülesben láttam hasonlót. Mondjuk ez lutri, hogy épp akkora van-e benne amilyen kell.
Aliexpressen valószínűleg egyszerűbb találni. Link (a 28mm-re a feliratból spekuláltam): Ali 8ohm 28mm hangszóró
Következő: »»   1114 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem