Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon jobb nem lesz, vegyél meg mindent, ami csak kellhet :/
Vagy veszel más ict és bedrótozod és rendelsz Kínából... Ha csak 1kapu rossz akkor csak 4 vezeték kikerülni meg akár dip tokos ic is jó.
Sajnos gyanusan több kapu is rossz.
Mellesleg be tudom szerezni TME-bol. Haverom elmegy személyesen és haza hozza Szóval akkor ö lesz a nyerö Igaz? Bővebben: Link
Szerintem igen, de más is mondhat valamit. 74hct125 stimmel, tssop14 is. Azért ne 1db legyen.
Persze. Nem egyett veszek. Vagyis arra gondolsz, hogy ebböl a fajtábol többet vagy több fajtábol egyet?
Sziasztok,
Ezek milyen alkatreszek lehetnek? A google semmi hasonlot sem talal! Elore is koszonom.
Talán RJP6065 IGBT 40A/630V ?
Nekem is ezt dobta fel de nem hasonlít https://banlinhkienhang.com/igbt-rjp6065-6065-35a-360v-to-247-thao-may
ez valami triak vagy tirisztor lesz vagy ez: https://de.aliexpress.com/item/32401591799.html?gatewayAdapt=glo2deu A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
Azt meg tudnád nézni, hogy ( ha nem totál zárlatos ) tranzisztorok-e.
NPN, vagy PNP simán kimérhető a BE-BC diódák mérésével. Bennem él egy olyan emlék, hogy a TIP tranzisztor sorozat megjelenése körül ilyen PT típusjellel is adtak ki eszközöket, amik talán tranzisztorok voltak. De ez olyan régen volt, ezek is 1978-as dátumozásúak, akármi is lehet. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
Ez nem lehet IGBT, túl öreg hozzá. Valami ősi texas tranzisztor katalógust kéne túrni szerintem.
Meres szerint meg NPN tranzisztor is lehetne, de olyan mintha a C-E kozott dioda lenne
Az nem ördögtől való. Kapcsoló üzemre tervezett tranzisztorokban szoktak a C-E között reverse diódát alkalmazni.
Sziasztok Az a kérédsem lenne hogy a greatz alatti berna kis kondinak mi lehet a szerepe és az értéke.
Elvileg a negatív és az egyik betáp közé van bekötve.
Trafóról megy a táp?
Szerintem zavarszűrő.
A greatz diódáit szokás kondenzátorral hidegíteni, mert a kodi(k) hiányában a diódákon keresztmoduláció keletkezik, ami kiszűrhetetlen brummot okoz.
A keresztmoduláció az egyenirányító dióda görbe karakterisztikáján keletkezik, mert a rajta átfolyó viszonylag nagy pufferkondi töltőárama, és a rajta eső feszültség fázisa kissé eltér. Ha megnézel egy egyenirányító pufferkondijának áramát, akkor láthatod, hogy az nem szinuszos, hanem logaritmus görbe szakaszokból áll, töltéskor is kisütéskor is, ez pedig azt is jelenti, hogy fázisban kissé eltolt harmonikusok is vannak az áramban. A kondenzátorok hiánya különösen veszélyes, ha az áramkörben nagyteljesítményű, nagyfrekvenciás rész is van.
PC tápból kitermelt 12V ventilátor szabályozó modul, a zsugorcsövezett termisztor(?) volt azzal a fém füllel rácsavarozva az egyik hűtőbordára. Azt gondolom, hogy ha adok 12V-ot a modulnak, akkor szabályozza a ventilátort, de milyen hőmérsékleti határértékek között szabályoz, hogy mennyire menjen a ventilátor?
LM358 opampos, tökéletes feladat neked, hogy gyakorold a visszarazolást, 1 oldalas baromi egyszerű nyák. Rajzból meg megmondjuk.
Sajnos nem "egyoldalas" nyák, mert mint látható, van az alján egy kisebb rakat felület szerelt SMD ellenállás is, ami alaposan megbonyolítja.
Ekkora NYÁK-ot kb. 100 000 Ft-ért ceruzával kockás papírra oldalanként én is visszarajzolok.
Mivel oldala is van, ezért 2 lapos, 4 oldal, és a lyuk (azaz 7 oldalú). De csak most, egyszeri akció, okosban fél milla, mehet?
Azon gondolkodom, mivel manapság úgy is mindenki az AI-t hájpolja, valakinek nem jutott még eszébe, hogy egy nyák két oldalát beszkennelve elküldje neki a képeket, és megkérje, hogy készítsen belőle kapcsolási rajzot?
Ui.: Ha valaki regisztrálva van, megkérdezhetné tőle mit szólna egy ilyen feladathoz, meg tudná e oldani. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2023
Szia! Elektronikai nyomtatott áramköröm van. Ismersz mesterséges intelligenciát, ami vissza tudja rajzolni a kapcsolási rajzát?
--- Szia! Igen, léteznek mesterséges intelligencia alapú eszközök, amelyek képesek visszakonvertálni az elektronikai nyomtatott áramkörök kapcsolási rajzait. Ezek az eszközök az áramköri elemzésre és rekonstrukcióra specializálódtak, és általában képesek az alkatrészek azonosítására, az áramkör topológiájának felismerésére és a rajz visszaállítására a nyomtatott áramköri lap alapján. Azonban fontos megjegyezni, hogy ezek az eszközök nem mindig garantálják a 100%-os pontosságot, mivel a nyomtatott áramköri lapok gyártási folyamatai és tervezési döntései eltérőek lehetnek. Ezenkívül az áramkör összetettségétől és a nyomtatott áramköri lap minőségétől is függ, hogy az eszköz mennyire hatékony az áramkör rekonstrukciójában. Ha szeretnél ilyen eszközt használni, javaslom, hogy előbb alaposan tájékozódj az adott eszközről és teszteld az áramkörön, hogy mennyire hatékony az adott esetben.
Az SMD vacakok fognak meg engem, amúgy megpróbáltam volna visszarajzolni, ha nem lennének rajta azok a "bolhasz...k" a fóliás oldalon.
Ejnye! A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Moderátor által szerkesztve
A bolhasz*kon gyönyörűen olvasható az értékük. Még fiatal vagy, jó a szemed. Ha letakarítanád a mocskot a nyákról, az egyoldalas rajzolat is kiválóan látszana.
Innentől csak akarat kérdése. Amúgy mindegyik bolhaszar egy-egy ellenállás. A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Moderátor által szerkesztve
Tehetnél vele egy éles próbát is fénykép feltöltéssel. Kíváncsi lennék az eredményre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2023
Úgyis a "Móricka rajzon" csak az ellenállások színeit és kódjait tüntettem volna fel. Majd egyszer a jövőben talán visszafejtem...
(A panel felirataira sajnos egyáltalán nem dob találatot a Google.)
Annyit azért segítek, hogy a kódoknál az "F" nagy valószínűséggel elhagyható.
Így tippjeim szerint pédául: FIC1 -> IC1 FD5 -> D5 FR18 nem tudom mi lehet, mert szivárványos rovásírással van rajta valami, de tutira nem magyarul. Idézet: „FR18 nem tudom mi lehet, mert szivárványos rovásírással van rajta valami, de tutira nem magyarul.” 15 Ω-os ellenállás.
Még rajzolni sem kell, ott van a panelen az FSP azonosító száma.
Ez alapján is megtalálható. (Az R18 azért más értékű, mert az a tápban lévő ventilátor miatt változhat.)
De nem ezt kérdezte, hanem:
Idézet: „Azt gondolom, hogy ha adok 12V-ot a modulnak, akkor szabályozza a ventilátort, de milyen hőmérsékleti határértékek között szabályoz, hogy mennyire menjen a ventilátor?” |
Bejelentkezés
Hirdetés |